Červen 2010

Aktuální seznam studentů

30. června 2010 v 20:22
Pokud se nenacházíte na tomto seznamu, pak nejste studentem Bradavic. Pokud to chcete napravit, tak se stačí zapsat sem.


2.Prázdninová bleskovka

30. června 2010 v 11:07
Čas prázdnin je i časem dobrodružství, očekávání a nových zážitků. Určitě jste někdy zavřeli oči a představili jste si, co byste chtěli zažít předtím než se vrátíte do Bradavic.

Jaký tedy zážitek by v tomto létu neměl mladému kouzelníkovi chybět?

Redakce blesku

28. června 2010 v 16:43
Zmijozel
Doposud zde úspěšně fungovala redakce blesku. Nováčkům, kteří si doufám budou číst tento článek chci říct, že máme své vlastní noviny. Překvapivé že? Jmenují se Bradavický Blesk a někdy se v nich dozvíte vážně zajímavé věci..ale o tom až později.

Nyní bych se chtěla spíše zeptat, jestli máte zájem být v takové redakci. Sháníme novináře, jejichž texty mají hlavu a patu. Přednost mají samozřejmě ti, co už v redakci jednou byli.

Zájemci nechť se zapíší do komentářů ve tvaru:

Jméno a příjmení:
Kolej:
Popřípadě e-mail:1. prázdninová soutěž

28. června 2010 v 16:19
abi
Starší studenti si určitě pamatují soutěž týkající se propagace své koleje. Propagace, která měla pomoci prvákům v rozhodování, kam by chtěli jít.
Letos vyhlašujeme další soutěž s podtitulem "Rady pro prváky, aneb starší radí".
Vaším úkolem je sepsat, co nejvíce kvalitních rad pro prváky, kteří k nám nastoupí. Mělo by to obsahovat všechny nejzákladnější věci, které každému pomůžou v "boji" s nástupem do školy..
Snažte se být originální, to oceňujeme především. Čas máte do 11. července 2010, 11:00 hodin.
Rady, na které se tolik těšíme, pište do komentářů...

Letní sraz - Ples příšer

28. června 2010 v 13:38
Vážení kouzelníci,
rok se s rokem opět sešel a nám nastává krásný čas prázdnin, kdy opustíme zdi Bradavic a vypravíme se za dobrodružstvím. Ovšem pokud se vám stýská po spolužácích a milovaných profesorech, tak zde máme jednu akci, která se loni mimořádně vydařila, zopakovat. Minulý rok nám Salazar (Rowena, Helga, Godrik) neseslali zrovna ideální počasí, ale letos se snad umoudří a nechají nám krásné léto. 


Ošetřovna

27. června 2010 v 11:28
Z hlučné chodby vejdete do rozlehlé místnosti, která na vás okamžitě zapůsobí svým klidným a tichým prostředím. Jedná se o rozlehlou komnatu posetou nepřeberným množstvím bíle povlečených lůžek s pohodlnými polštáři. Kolem postelí visí dlouhé, neprůhledné a snadno zatažitelné závěsy v barvách všech čtyř kolejí, které pacientům poskytují soukromí.
Samotnému čelu místnosti vévodí obrovitánský krb, jež zaplavuje okolí příjemným teplem a světlem, které je až ospale tlumené.


Zdi místnosti mají vzhled opracovaného kamene, nepůsobí tedy nijak zvlášť depresivně či nepřívětivě. Sem tam se vyskytne obraz zasazený do masivního rámu, vyobrazující významné lékouzelníky či dávné ošetřovatele Bradavické školy.
Vlevo od vstupních dvoukřídlých dveří spatříte jiné. Ty vedou do menší oddělené místnosti - pracovny, ve které má své místo bradavický ošetřovatel, případně zaskakující (ne)školený profesor.


Body za 1. prázdninovú bleskovku

26. června 2010 v 9:09
Zmijozel: 12
Nebelvír:22
Mrzimor: 10
Havraspár: 36

1.Prázdninová bleskovka

19. června 2010 v 17:23
1. Čo znamená Depulso? - Odpudzovacie kúzlo,opak Accia
2. Medzi akú kategóriu kúzel patrí kúzlo Avifors? - Transfiguračné
3. Čo znamená Brackium Emendo? - Napravuje zlomeninu kostí, najčastejšie ruky
4. Čo znamená Repello Mukletum? - Vytvorí bariéru voči muklom
5. Čo znamená Deletrius? - Protizaklinadlo prior incanto, zruší jeho účinky
6. Čo spôsobuje kúzlo Meterolojinx Recanto? - Zastavuje dážď

Vstupní síň

18. června 2010 v 18:14
Dvojité vchodové dveře z dubového dřeva vás zavedou do školy ze západu. Vejdete do velké, prostorné místnosti osvětleném pochodněmi a stropy, tak vysokými, že je na ně sotva vidět. V podlaze je zapuštěná deska, která připomíná památnou bitvu o Bradavice, která se konala 2.května 1998, kolem jsou pak napsaná jména všech, kteří při bitvě zemřeli.
Proti hlavnímu vchodu se tyčí široké mramorové schodiště, které vede do prvního patra.

Dvoukřídlé dveře na pravé straně vedou do Velké síně. Na východní straně jsou dvoje dveře a na každé straně jedno schodiště. Na severní straně je schodiště, které vede do sklepení a do zmijozelské společenské místnosti. Na jihu je pak schodiště, které vede do společenské místnosti Mrzimoru a kuchyně.


Naproti hlavnímu vchodu stojí obří přesýpací hodiny, každá kolej má svou kolonku v nich. Přesýpací hodiny jsou naplněné kameny, které se přisypávají do hodin, když kolej dostane body, naopak, když o ně přijde, tak kamenů ubude. Nebelvír má ve své kolonce rubíny, safíry jsou Havraspáru, Mrzimor má žluté diamanty a Zmijozel má smaragdy.

Podpisový arch

16. června 2010 v 14:52
hp-clubik
Jelikož v ředitelně řádil nějaký zlý skřet, ztratily se nám záznamy o studentech. Prosíme tedy všechny ty, kteří zde studují, aby se na pergamen /komentáře/ zapsali, stačí napsat jméno, ročník, který jste právě odchodili a kolej, ve které jste zařazeni.


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|