Lily Weasleyová

23. července 2012 v 12:19 |  Profily
Celé jméno: Lily Penelope Weasley
Datum narozenin: 13.srpna
Občanství: Britské
Původ: Smíšený

Kolej: Mrzimor
Hůlka: 13 palců dlouhá hůlka z brslenového dřeva s rohem třaskavce.
Patron: Holubice
Bubák: Červy

Popis: Lily je drobná štíhlá dívka, která svou výškou předčí většinu stejně starých dívek. Už na první pohled nezapře rodinou podobu Weasleyů. Má světlou pokožku se stovkami pih, která na sluníčku rychle zčervená. Kolem oválného obličeje ji poletují zrzavé vlasy, které ji sahají skoro do půlky zad. Pod upraveným obočím vykukují ocelově šedé oči lemované hustými řasy, které jsou viditelné až po zásahu řasenky. Barvu očí zdědila po své babičce. Má drobný nos, trochu pršáček, a plná souměrná ústa, která si někdy přibarvuje rtěnkou. Na bradě se ji táhna malé, světle růžová, jizva, kterou získala už před pár lety.

Ve školní dny se její oblečení skládá z pečlivě udržované a čisté školní uniformy, tedy z hábitu se znakem koleje, bílé košile, kravaty, kterou ovšem mimo hodin má jen tak volně přehozenou kolem krku, šedivé sukně ke kolenům, naleštěných oxfordek, ke kterým v zimě přidá teplé punčocháče nebo bílé podkolenky.

Když odloží stejnokroj, tak se ráda obléká podle nálady, kterou obvykle rozděluje na elegantní a ženskou a proti tomu stojí pohodlí a jednoduchost. Snad i proto má ve své skříni velké množství šatů všech délek v jemných odstínech a s květinovými vzory, ovšem najdeme tam tak jednobarevná vytahaná trička, roztrhané džíny, ať už jako kraťase nebo kalhoty, barevné punčocháče, podkolenky. Ráda nosí conversky různých barev a nebo baleríny, jednoduše dává přednost botám bez podpatků.
Snad nikdy v jejich uších nechybí naušnice, které s mírnou posedlostí sbírá a na ruce se ji čas od času objevuje náramek s kotvičkami, který dostala.

Nikdy ji po ruce nechybí postarší zrcadlovka Onyx, která vypadá, že zažila už lepší časy, ovšem její majitelka ji bezvýhradně miluje a zvěčňuje vše, co ji přijde zajímavé.Osobní historie:

Lily se narodila kouzelnickému otci a mudlovské mamince, která po porodu přišla na to, že se necítí být matkou, a tak dceru opustila hned po propuštění z nemocnice. Matthias z celého chodu věcí byl poněkud nešťastný a vyděšený, protože se bál, že se o novorozence nebude umět postarat. Naštěstí v té chvíli se prokázala rodinná solidarita a Matt s Lily se nastěhovali k tetě Rose, která se ujala výchovy Lily, a strejdovi Albovi.
Lily v domě Potterových nic nechybělo, hrála si s jejich dětmi, ve třech letech začala chodit do školky, kde si našla první mudlovské kamarády.

V pěti letech se pak přestěhovala s tátou do základního sídla Weasleyů a to do Doupěte. Tam strávila pouze dva roky života, protože tatínek dostal práci v dračí rezervaci v Rumunsku, kde pracoval i děda Charlie, tak se Lily s Mattem přesthovali tam. Nikdy ovšem neztratili kontakt se zbytkem rodiny, protože se celá rodina schání na oslavu Vánoc, Halloweenu a na narozeniny všech členů.

V Rumunsku si konečně Matt s Lily uspořádali vlastní domácnost, Lily chodila do mudlovské školy, ze které ji vyzvedávala babička, se kterou trávila spoustu času. V rezervaci se naučila porozumět drakům, mít k nim respekt a lásku. Jednou se stalo, že díky své neopatrnosti ji malý maďarský trnoocasý ji ostnem z ocasu zasáhl do brady. Nestalo se nic hrozného, ale Lily má na tento den památkou jizvu.

Kráce před jejími čtrnáctými narozeninami se Matthias rozhodl, že je čas, aby Lily nastoupila do Bradavic. V půlce července doprovodil Lily do Londýna, kde společně vybrali ubytování v hezkém mudlovském hotelu, aby si mohla prohlédnout město a nakoupit vše potřebné, než se rozjede do Bradavic.

Rodina:
- otec Matthias Weasley /Nebelvír/, matka Alexandra Cameron
- děda Charlie Weasley /Nebelvír/, babička Penelope Weasley, roz. Clearwater /Havraspár/
- srýčkové Louis /Mrzimor/, Fred /Nebelvír/, Hugo /Havraspár/, James /Nebelvír/, Albus /Zmijozel/
- tetičky Victoire /Havraspár/, Dominique /Havraspár/, Roxanne /Mrzimor/, Lucy /Havraspár/, Molly /Nebelvír/, Rose /Nebelvír/, Lily /Havraspár/
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|