Benjy Greyback (M)

28. prosince 2012 v 1:18 |  Profily
Celé jméno: Benjamin Blaine Greyback
Datum narození: 5.února 2029
Národnost: Irsko-filipínská
Občanství: Americké
Původ: Kouzelnický

Kolej: Mrzimor
Hůlka: 14 a půl palce dlouhá hůlka z ořechového dřeva s chlupem vlkodlaka.
Patron: Štěně
Bubák: -

Popis: Benjy je chlapec, který na první pohled může vypadat o nějaký ten rok starší než je. S výškou, 176 centimetrů, se v Bradavicích řadí spíše do průměrného vzrůstu a snadno se vmísí do řad svých vrstevníků. Jeho postava je hubená, ale díky pravidelnému trávení času v posilovně, má vypracované svaly. Ovšem nepřehlédnutelným se stává díky jeho černým, kudrnatým vlasům, které mu rozverně trčí do všech stran, někdy se je ale pokusí uhladit gelem, na což spotřebuje celou lahvičku. Má husté, tmavé obočí trojúhelníkového tvaru, v zelených očí, lemovaných dlouhými řasy, mu nikdy nechybí pomyslná jiskra.
Uprostřed obličeje má posazený větší nos, pod kterým má plné rty, které jsou často vytažené do milého úsměvu.
Rodina:

Děda:
Benjy, jak jeho příjmení dokládá, se narodil do rodiny Greyback /Šedohřbet/, která se převážně skládá z kouzelníků. Není to ovšem rod, který by na čistokrevnosti lpěl, mají ve svých řadách mnoho kouzelníků nečisté krve i sňatky s mudly. Rod totiž proslavil až Benjyho dědeček Fenrir Šedohřbet a nedá se říct, že zrovna v pozitivním slova smyslu.
Fenrir byl vlkodlak notoricky známý pro svou divokost a zálibu v útočení na děti. Infikované děti pak sebou odváděl a vychovával je k nenávisti k normálním čarodějům a lidem.
Byl tedy vůdcem vlkodladské komunity a snažil se lykantropií nakazit, co nejvíce lidí, aby mohl vybudovat dostatečně silnou armádu, která by převzala vedení kouzelnické komunity. Byl to právě Fenrir, kdo kousnul Remuse Lupina.
Během druhé kouzelnické války se on a jeho vlkodlaci spojili s lordem Voldemortem, akočli se nestali smrtijedi.
Po skončení války byl odsouzen k doživotnímu pobytu v Azkabanu, kde také zemřel.
Během svého života Fenrir spolidl čtyři děti se čtyřmi různými ženami. První jeho synem byl Wolfgang, jehož matka byla vlkodlačice žijící ve vlkodlačím společenství, takže od dětství byl Wolf vychováván v nenávisti a chuti bojovat proti kouzelníkům. Druhým dítětem byla dcera Nesta, kterou měl s normální čarodějkou. Když byla Nesta větší, tak ji Fenrir infikoval a odvedl, dalším dítětem byla Aldith, která měla stejný osud jako bratr. Nejmladším Fenrirovým dítětem byl Rudolph, který se narodil během druhé kouzelnické války, jehož maminkou byla obyčejná čarodějka.

Otec:
Benjyho otec je nejmladší z dětí Fenrira a tedy Rudolph. Rudolph se jako jediný ze sourozenců nestal vlkodlakem a vyrůstal v normálním kouzelnickém světě. Bylo to způsobeno tím, že jeho otec po válce zatkli. Ostatní z rodu Greyback se pak drželi v ústraní a o malého Rudolpha se nezajímali.
V jedenácti letech dostal Rudolph dopis z Bradavic, kde byl zařazený do Havraspáru. Ve škole si nikdy nenašel moc přátel, protože to byl přece syn ,,toho straného vlkodlaka", články o smrtijedech a vlkodlací v Denním Věštci mu na oblíbenosti moc nepřidali. Rudolphův bratr Wolfgang byl zabitý během války, sestru Nestu po válce odsoudili do Azkabanu a jediná Aldith někam zmizelo, podle dostupných zdrojů nejspíše zemřela a její tělo nebylo nalezeno. Ve škole se Rudolph alespoň seznámil s Rowenou, která se později stala jeho ženou. Po ukončení Bradavic se už nevrátil domů do Irska, ale rozhodl se zkusit štěstí jinde. Spolu s Rowenou odjeli daleko od odsuzování kvůli původu a začali žít v New Yorku, kde se narodil jejich první syn Darius. Rudolph získal dobré místo u makléřské firmy a po nějakém čase mu bylo přiděleno místo vedoucího na pobočce v San Francisku.

Matka:
Rowena je původem Filipínka, která se narodila na ostrově Luzon. Její rodina byla známá jak na Filipínách, tak v Británii, svým dobrým vztahem k černé magii a schopností pracovat s magickými předměty. Během druhé kouzelnické války rodina velmi podporovala lorda Voldemorta a snažila se mu pomáhat. Proto, když Rowena nastoupila do Bradavic, byla okamžitě v roli vyvěděnce i přesto, že patřila do Nebelvíru. Právě díky svému původu se skamarádila s Rudolphem, který na tom byl podobně a stejně jako on i ona toužila odejít někam daleko, kde je nikdo nebude soudit podle rodiny.

Osobní historie:
Benjamin světlo světa spatřil v nemocnici v San Francisku jako druhé dítě svých rodičů, doma na něj už čekal o několik let starší bratr. Rodina, ačkoli kouzelnická, žila po mudlovském způsobu v podkrovním bytě na rušné ulici. Benjyho dětství tedy bylo obyčejné, nerozdílné od dětství mudlovských dětí. První rok svého života strávil právě se svém rodném městě, poté se rodina na tři roky přestěhovala do italského města Arezzo, kde jeho otec, povoláním obchodník, zařizoval své záležitosti. Na tuto dobu si Benjy pamatuje jen matně. V jeho paměti jsou záblesky moře, teplého písku, smetanové zmrzliny a italských slovíček. Benjy s cizími jazyky neměl nijak velký problém, nejspíš by se dalo říct, že má na ně talent. Maminka na něj mluvila filipínsky, otec anglicky, děti ve školce italsky. V pozdějším věku se ve škole učil ještě německy a francouzsky.
V necelých pěti letech se rodina Greybacků opět přestěhovala do svého bytečku v San Franciscu. Benjy v té době začal navštěvovat již základní školu, jeho bratr nastoupil už na střední. Odmalička se u Benjyho projevoval talent na hudbu, který po rodičích zdědil i jeho bratr. Od školy se učil hrát na klavír, časem i na kytaru a bicí, také navštěvoval hodiny baletu, tance a zpěvu. Stejně tak i jeho bratr rozvíjel své nadání a kdykoli měl šanci, tak Benjyho kritizoval, opravoval, shazoval a nikdy mu nedal pocit, že dělá něco dobře.

V době základní školy se ale u Benjyho objevili jiné problémy a to šikana. Benjy se ovšem nehodlal stát obětí, fňukat doma u rodičů, ale rozhodl se svým trýznitelům postavit a začal se věnovat boxu. Tento sport mu hodně pomáhal i při vybití vzteku a pocity méněcennosti, které získával při porovnávání se se svým bratrem. I tak ale kvůli šikaně přešel na soukromou školu, kde bylo podobné chování nepřípustné. Benjymu se na nové škole velmi líbilo, našel si mnoho přátel a začal chodit do školního sboru, kterého se brzy stal hvězdou a dokonce spolu s ním vyhrál několik národních soutěží.

Během střední školy potkal Benjy svou první velkou lásku - chlapce jménem Kurt. Zezačátku to nevypadalo, že by ti dva spolu někdy mohli chodit. Benjy už od útlého věku věděl, že ho nepřitahují jen dívky, ale i chlapci. Když poznal Kurta, tak byl zrovna zamilovaný do jednoho chlapce, kterému vyznal lásku písní. Onen chlapec to moc nepřijal a Benjymu se hodila útěcha od jeho kamaráda Kurta, který si ho získal svým optimismem, přátelskou povahou a pomocnou rukou. Benjy s Kurtem chodil zhruba rok a čtvrt, když Kurt odjel do New Yorku na vysokou školu. Zpočátku si Benjy myslel, že by vztah na dálku mohl fungovat, ale… Kurt si našel nové přátelé, měl školu, brigádu a na Benjyho mu nezbýval čas. Benjy, který kvůli němu přešel na státní školu, se najednou cítil osamělý a neměl kolem sebe moc přátel, kteří by ho znali delší dobu. Díky tomu se stalo, že Benjy svého přítele podvedl s jedním kamarádem, ke kterému nic necítil. Kurtovi se samozřejmě přiznal, ale ten se s ním rozešel. Krátce na to začal Benjy chodit se svou spolužačkou Emmou, která ho vlastně iritovala. V té době Benjymu přišel další dopis z Bradavic. Rodiče si nepřáli, aby jejich syn začal chodit do školy, kde oni sami prožili nepříjemné chvíle, takže od jedenácti let svému mladšímu synovi školu zakazovali. Jeho bratr měl trochu větší štěstí - uprosil rodiče na Salemský institut, Benjy však měl žít jako mudla a navíc v utajení - na mudlovských školách používal své druhé jméno a to Blaine.
Naštěstí pátý dopis přišel ve chvíli, kdy nikdo nebyl doma, takže si Benjy sbalil věci, peníze a sednul na letadlo do Velké Británie. Do Londýna se dostal stopem a zbylo mu akorát na zaplacení pomůcek, které potřeboval do školy. Naštěstí potkal Rae Twisleton, která za něj zaplatila pobyt v Děravém kotli a uvedla ho do tajů Bradavic. Pár týdnů po začátku školního roku mu Emma napsala, že se s ním rozchází, protože potkala někoho lepšího. A tak je Benjy opět volný.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|