Duben 2013

Nový školní rok se blíží

28. dubna 2013 v 20:17
Jelikož jsme si všichni již léta užili až až, je pomalu načase zasednout zase do školních lavic. Školní rok se neodratně blíží, tedy si všichni do následujících komentářů zapište své prváčky, ať víme, s kým můžeme naplno počítat!


Genevieve Dalton

26. dubna 2013 v 14:25 Profily
Celé jméno: Genevieve Leslie de Saint Dalton
Alternativní jméno: Genevieve Porter
Datum narozenin: 14. dubna
Občanství: Rakouské
Národnost: Britská

Hůlka: 12 palců dlouhá, z hrušky, s žíní z jednorožce
Patron: Laň
Bubák: Znamení zla

Zaměstnání: Na volné noze
Bývalá kolej: Havraspár

Popis:

Genevieve se na první pohled jeví jako obyčejná mladá žena svého věku - netipovali byste ji méně ani více. Vlastně ani na druhý pohled na ní neobjevíte nic zvláštního, prostě zapadá do davu. Výškou dosahuje pouze 170 centimetrů, se kterými je spokojena stejně jako se štíhlou, drobnou postavou spíše chlapeckou než žensky zaoblenou. Její ramena jsou útlá, má malá prsa i zadeček, štíhlé nohy a vosí pas. Pleť má hladkou bez jediné stopy po pihách, znamínkách, jizvách či tetování, s nádechem do broskvové.

Většinu lidí na první pohled zaujmou její lesklé tmavě hnědé až černé vlasy. Nejsou úplně rovné, u konečků se jemně vlní a dosahují ji až do půlky zad. Ráda si své vlasy upravuje do různých účesů a nebojí se ani těch složitějších. Pokud se ji nechce nic vymýšlet, tak si vlasy nechá volně rozpuštěné s pěšinkou učesanou spíše na levé straně.

Její obličej je oválný, poměrně symetrický s vysokým čelem, pod kterým se klene hnědé obočí, které si Genny pečlivě upravuje. Nejvýraznější částí jejího obličeje jsou velké oči, které se barvou dají svou ocelově šedou barvou přirovnat k letní bouřce. Mezi očima má posazený široký, rovný nos. Její rty mají světle růžovou barvou a koutky většinu času směřují nahoru k letmému úsměvu, horní ret má užší než plný spodní a hezky vykrojený.

Jak z jejího vzhledu vyplívá, tak si Genevieve potrpí na to, aby působila upravené. Ráda se líčí, ale jen decentně. Make-up používá málokdy, jen ve chvíli kdy se na její mladé pleti objeví nějaký pupínek či podobně, většinu času si vystačí jen se zmatňujícím pudrem. Velkou pozornost věnuje očím, obvykle si pohraje s kouřovým líčeným v různých barvách - nejraději má šedé a hnědé, které se hodí i na denní nošení. Své už i tak dlouhé řasy zvýrazňuje černou řasenkou s prodlužujícím efektem, takže se jí někdy zvědavé ženy ptají, zda nemá řasy umělé. Rty si líčí jen světlým leskem a během dne si je několikrát přetře pečujícím balzámem, jehož dvě až tři tubičky nosí při sobě.

Co se týče oblečení tak je u ní na prvním místě jednoduchost, a i když ráda sleduje módní trendy, tak si je upravuje dle svého vkusu. Její klasické oblečení se těžko popisuje. Můžete ji vidět v černých slimkách s vytahaným tričkem a converskami, stejně tak v bílé nadýchané sukni do pasu, elegantní halence a lodičkách. Každopádně se dá ale říct, že dává přednost jednobarevnému oblečení bez potisků a vzorů. Ohledně doplňků je na tom Genn hůř, většinou si sice chce outfit doladit, ale ve spěchu na to zapomene.

Povaha:
Genevieve svou povahu rozhodně zdědila po svém otci. Pokud s ní nepromluvíte, tak si o ní můžete myslet, že je to zasněná, naivní holčička, která neumí napočítat do pěti a všem na všechno skončí. A to není tak docela pravda. Genny je už odmalička přátelská dívka, která se nebojí mluvit s cizími lidmi a rychle si nachází přátelé. Ráda si povídá, někdy jsou dny, kdy doslova nedokáže zastavit pusu. Má ráda zábavu, smích a občas trochu provokuje, ale myslí to v dobrém.
Rozhodně není náladová, agresivní nebo hašteřivá, ale někdy upadne do smutku či melancholie, kterou snadno vysvětluje její zvláštní dětství. Vlastně díky němu se naučila být odvážná, schopná postarat se sama o sebe a bojovat o to, co chce. Není hloupá, ale co se týče logických úkolů, statistiky a podobně, tak moc nezazáří. Je to ale spíše tím, že se nesnaží. Pokud by chtěla, tak by dokázala pochopit i většinu matematických problémů, ale je prostě líná. Její lenost se projevuje i v oblasti sportů. Nerada se hýbe a ráda mlsá, ale naštěstí to na její postavě vidět není.

Osobní historie:
Genevieve se nenarodila zrovna do růžových poměrů. V době jejího narození byli její rodiče mladí, chvíli po ukončení studií na Kruvalu a aktivní neosmrtijedi. Otec, Chris Dalton, studoval prvním rokem bylinkářství na škole ve Velké Británii. Maminka, Lestriel de Saint, měla za sebou vyvraždění celého svého rodu. Po zjištění, že je těhotná, tak utekla z Ruska i od smrtijedů a schovávala se. Před porodem se uchýlila do Rakouska, kde po narození Genny pojmenovala a dala do pěstounské péče rodiny Porterových.
Lestriel byla poté zatknuta, předvedena před kouzelnický tribunál a poslána do Azkabanu. Z Azkabanu se naštěstí dostala a, stejně jako Chris, začala učit v Bradavicích. Právě tam je jezdila na Vánoce Genny navštěvovat. Jinak až do chvíle než ji přišel dopis z Bradavic, tak bydlela u rodiny v Rakousku.
V Bradavicích byla zařazena do Havraspáru a poznala ve škole své dva nejlepší kamarády - Septima Malfoye a Lesath de Chandiér.

Ralphův dům ve Svarze

21. dubna 2013 v 23:09

Septimus L. S. Rawen-Sept Malfoy (MK)

21. dubna 2013 v 10:50 Profily
Celé jméno: Septimus Lysander Caleb Rawen-Sept Malfoy
Datum narozenin: 24.října
Občanství: Britské
Původ: Kouzelnický

Hůlka: 12 palců dlouhá hůlka z červeného dubu s chlupem z vlkodlaka.
Patron: Irský setr
Bubák: Mrtvá rodina

Zaměstnání: Vedoucí Kanceláře Útvaru pro mezinárodní kouzelnické obchodní normy
Bývalá kolej: Nebelvír

Popis:
Septimus už na první pohled překročil věk bradavických studentů, ale zatím jen o pár let. Má štíhlou, vysportovanou postavu vysokou asi 180 centimetrů s narůstajícím svalstvem, které je důkazem že na sobě tvrdě pracuje. Má světlou pleť, kterou si v létě musí chránit před sluncem. Blond vlasy mu má ostříhané na krátko, ale i tak neposedně trčí do všech světových stran a jen málokdy lze vidět, že by se je snažil učesat. Když promluvý svým hlubším hlasem, tak je poznat, že vyrůstal v Londýně.
Oči mandlového tvaru mají zelenou barvu a mezi nimi zaujímá míst velký, rovný nos. Rty jsou povětšinou stažené do neutrálního výrazu. Na obličeji mu roste udržované strniště.

Ve svém volném čase se rád obléká pohodlně. Pokud je teplo, tak nosívá trička, většinou s véčkovým výstřihem, v zimě na sebe natahuje svetry. V práci pak dává přednost elegantnímu obleku šitému namíru se střízlivou košilí a čistými polobotkami.

Povaha:
Septimus se na poprvé může zdát jako plachý a tichý muž, který zůstane stát tam, kde ho postavíte. Když ho lépe poznáte, tak zjistíte, že je jen nesmělý. Pokud se cítí s lidmi dobře, tak veškerá jeho rezervovanost zmizí a stane se z něj příjemný, milý a přátelský společník. Často se na něj obracejí přátelé, kteří potřebují pomoc a on rád pomůže všem, kdo si o jeho pomoc řeknou. Těžkou věcí pro něj je vyjadřovat své pocity.

Ralph N. Twisleton (MK)

21. dubna 2013 v 0:31 Profily
Tumblr_lnpzouccbu1qcsb7zo1_500_large

Celé jméno: Ralph Nathaniel Twisleton - Wykeham
Datum narozenin: 22.prosince
Občanství: Britské
Původ: Polokouzelnický

Hůlka: 13 palců dlouhá hůlka z habru, peří fénixe
Patron: Puma
Bubák: Mrtvá rodina

Zaměstnání: Vedoucí Odboru mezinárodní kouzelnické spolupráce
Bývalá kolej: Mrzimor
Jiné: Registrovaný zvěromág - černá puma

Povaha: Ralph je vyrovnaný muž, kterého jen málo věcí vyvedou z míry. Působí na své okoli přátelským, pohodvým dojmem, většina lidí ráda vyhledává jeho společnost či radu. Je zodpovědný a trpělivý, rád pomáhá lidem, což z něho dělalo skvělého učitele. Je citlivý, laskavý a empatický, s každým se snaží jednat na rovinu a na úrovni.
Ve své práci pracuje tvrdě, dokáže se dobře rozhndout, je zodpovědný a spolehlivý, tak trochu sklouzává k workoholismu. Nejdůležitější je pro něj jeho rodina, kterou se snaží materiálně zbazpečit.

Popis: Ralph je muž, na kterém s radostí spočine každé ženské oko. Měří cca 185 centimetrů a má svalnatou postavu se širokými rameny. Jeho černé vlasy jsou již protkané několika stříbrnými nitkami, ale stále jsou husté a neposedně se kroutí nad vysokým čelem jeho hranatého obličeje. Pod černým nikterak hustým obočím vykukují ocelově šedé oči, kolem kterých má vrásky od smíchu. Má klasický rovný nos. Jeho rty jsou věčně roztažené do úsměvu, který odhaluje perfektně bílé zuby, a nikomu nevadí, že rty nejsou sympetrické. Horní ret má totiž užší, více vykrojený než ten spodní.

Styl Ralphova oblékání by se dal označit jako elegantní. Ať už je v práci a nebo má volno, tak ho většinou můžeme vidět v košili s několika rozepnutými knoflíky, dobře padnoucích kalhot a stylových bot. V práci doplňuje své oblečení ještě sakem, případně černým hábitem, pokud se nechystá někam k mudlům.

Rodina:
Otec: Philippe Joseph Matthew Twisleton - Wykeham pochází z rodiny anglického šlechtice. Studoval na Etonu, později na Cambridge. Po škole chvíli pracoval jako právní zástupce a nakonec usedl v parlamentu, kde má jeho rodina dědičně křeslo. Při jednom soudním procesu se seznámil se svou budoucí manželkou. Jejich vztah byl vždy bouřlivý, samé hádky a rozcházení. Nakonec se přeci jen vzali, ale vztah se nikdy neuklidnil, byť hádky byly spíše v dobrém.

Matka: Tanyiah Areli Lloyd pochází ze staré kouzelnické rodiny, která se po staletí zaměřovala na léčitelství a rituály s tím spojenými. Tanyiah studovala v Bradavicích, stejně jako její čtyři sestry. Dostala do jako jediná z nich do Mrzimoru. Po Bradavicích se na truc rodině rozhodla studovat kouzelnické právo. Právě při jednom procesu se seznámila s Philippem.

Sourozenci:
Benjamin se prvorozený syn Philippa a Tanyiah. Studoval v Bradavicích, kde se dostal do Nebelvíru. Po škole se nedokázal rozhodnout, co by nejraději dělal a tak postupně prozkoumával mnoho odvětví. Chvíli byl v armádě, léčitelství, politice, stal se také obchodníkem a velmi úspěšným podnikatelem. Oženil se s čarodějkou Meredith. S tou měl syna, kterého pojmenoval po otci - Philippe. On sám děti rád nemá, ale manželka byla v sedmém nebi. Bohužel, když bylo synovi deset, tak zemřela.

Jacob je druhorozeným synem, ale obvykle to není ani znát. Je jen o dva roky mladší než bratr, ale je více průbojný. V Bradavicích studoval ve Zmijozelu. Nikoho to nepřekvapilo, protože vždy věděl, co chce. Kolem dvaceti se oženil se spolužačkou Geraldine. Jako otec se rozhodl věnovat politické dráze. Nějaký čas pracoval na ministerstvu, vypracoval se až na vedoucí pozici, ale když otec uvolnil místo v mudlovském parlamentu, tak se raději uchýlil tam. Je otcem dvou holčiček, dvojčat, Deborah a Drusilly.

Kayla je prvorozená dcera. Může se zdát, že je to taková šedá myška, ale když ji člověk pozná blíž, tak zjistí, že se pletl. Je velice milá a přátelská, má velmi dobré vystupování, ale je poněkud plachá. V Bradavicích chodila do Mrzimoru, stejně jako Ralph, ale s tím se tam moc nepotkala, jelikož je o čtyři roky mladší než on. Po škole začala pracovat jako prodavačka v knihkupectví, tak se seznámila si se svým prvním manželem Julianem s nimž má dceru Juliette. Bohužel manželství dlouho nevydrželo, Julian požádal o rozvod a pak nadobro zmizel. Po nějaké době poznala svého druhého manžela Dimitriho se kterým má syna Adrého. Bohužel Dimitrij tragicky zahynul a od té doby se Kayla ještě nevdala.

Katelyn od malička byla mazánek rodičů, kteří ji rádi rozmazlovaly. Čím byla starší, tím víc měla pocit, že ji rodina svazuje a tak se rozhodla, co nejvíc šokovat. Obarvila si vlasy, začala používat, co nejtmavší stíny a co nejvíce rudé rtěnky. Samozřejmě krátké šaty a vysoké kozačky jsou nezbytností. Stejně jako sourozenci i ona chodila do Bradavic - do Nebelvíru. Když skončila školu, tak se vrhla na dráhu manekýny.

Richard je nejmladší ze svých sourozenců a tak není divu, že je trochu tuňťa. Ve škole chodil do Bradavic a nejvíce času strávil v knihovně. Po škole se rozhodl studovat dál jakési odvětví magie, které má něco společného s astrofyzikou.

Švagrová:
Geraldine se narodila v Americe, ale když byla ještě malá, tak se s rodinou přestěhovala do Anglie. Matka pracovala v módním průmyslu, otec jako obchodní zástupce. Oba rodiče byli čarodějové, i když pocházeli z mudlovských rodin. Geraldine v Bradavicích byla, stejně jako manžel, ve Zmijozelu. Ger je poněkud povrchní, sobecká, snobská perefekcionistka. O své děti v podstatě ani nestojí, ale patří do k imagy ženy politika. Více si rozumí s Deborah než s Drus.

Neteře; synovci:
Philippe je jediným synem Benjamina. Než mu přišel dopis z Bradavic, tak byl neustále doma s matkou, která ho vyučovala. Vkládala do něj obrovské naděje a tak se musel Philippe navíc věnovat kreslení, hraní na klavír (později se sám rozhodl pro kytaru), plavání a dalším několika sportům. On sám nejraději upadal do říše snů a psal povídky. Když zemřela matka, tak to byl pro něj šok, ale při nástupu do Bradavic neměl moc času o tom přemýšlet. Moudrý klobouk ho zařadil do Nebelvíru. Ve škole také začal hodně experimentovat, jak s lektvary, které se podobaly mudlovským drogám, tak s intimnějšími věcmi. Výsledkem byla těhotná spolužačka. Ona v sedmáku, on v páťáku, když se jim narodila dcera Rose. Když ji byly asi tak dva roky, tak matka nenávratně zmizela, Philippe chtěl studovat a tak Rose vychovávala chůva v rodinném sídle. Nakonec se Philippe dostal na ministerstvo, kde dostal pověření, aby učil studenty přemisťování.

Juliette je dcera Kayly a Juliana, který může za její trochu orientální vzhled. Vyrůstala prakticky jen s maminkou, kterou má moc ráda. Jako celá rodina chodí i ona do Bradavic. Patří do koleje Havraspár.

Deborah je starší z dvojčat (i když jen o chvilku) Jacoba a Geraldine. Stejně jako setra je malinko rozmazlená a paličatá. Oproti sestře si však rozumí více s matkou. Do svých jedenácti let chodila do mudlovské školy, která ji zrovna moc nezaujala, i když si našla několik svých následovnic. Do Bradavic nastoupí až toto září.

Drusilla je dvojče Deb. A jsou si povahové naprosto stejné, rády si dělají naschvály a perou se o pozornost strýčka Ralpha. Má ráda tajemno a hrůzostrašné příběhy, ráda také debatuje s otcem.

O Rose si každý myslí, že je to setra pekelných dvojčat. Ovšem ona je "dcera jejich bratrance", prakticky s nimi vyrůstala, protože je stejně stará. Oproti nim je však tichá, klidná, přátelská a mudlovskou školu měla velmi ráda. Dokáže si vystačit sama, ale přece jen ji chybí pozornost otce, proto se s ním snaží být každou minutu, když to jde. Stejně jako dvojčata i ona nastoupí do Bradavic teprve letos.

André je nejmladší člen rodiny, syn Kayly. Je to samotář, ale když se najde někdo, kdo mu chce dělat společnost, tak jí nepohrdne. Umí být přátelský...

Aldith Sinclaire

21. dubna 2013 v 0:18 Profily

Celé jméno: Aldith Jocosa Sinclaire
Datum narození: 29.2 2028
Občanství: Britské
Původ: Mudlovský

Hůlka: 14 a půl palce, modřín, slza fénixe
Patron: Veverka
Bubák: Ona sama

Povaha: Aldith je tak trochu idealista. Často je pak zklamávána nedokonalostí okolního světa, který ne zcela odpovídá jejím představám. Zbožňuje samotu, a tak se na večírcích, plesech či jiných společenských davových akcích vyskytuje minimálně. Je vnímavá, chápavá a citlivá, vyniká v naslouchání druhým. Sama je spíše uzavřená a poměrně snadno zranitelná. Na nastalé situace reaguje nejdříve citově, než zapojí rozum. Otevírá-li se před ní možnost volby, nastává pro ni problém, protože je hodně nerozhodná.


Popis: Vyšší dívka štíhlé postavy. Se svými 173 cm Aldith rozhodně nijak převratně z davu neční, ale rozhodně to není žádný mrňous. Má poměrně světlou pleť, sem tam nějakou pihu, kterou mnohdy zvýrazní až sluníčko. Patří mezi lidi, kteří se místo opálení okamžitě spálí.
Má do pasu dlouhé zrzavé vlasy, které se vlní v nepravidelných vlnách. Zbožňuje jejich oranžové odlesky, a tak je nejraději nosívá rozpuštěné, maximálně stažené z očí dozadu. Lehce srdcovitý obličej zdobí modré oči zvýrazněné černou řasenkou. Ústa s plnými rty občas přetře tmavší rtěnkou. Žádné jiné zkrášlovací přípravky nepoužívá.
Co se týká oblékání, je to takový chameleon. Je schopná si na sebe natáhnout doslova cokoliv. Nikdy nelze předvídat, v jakém stylu oblečení se v daný den objeví. Baví ji kombinovat a experimentovat.

Životopis: Narodila se na přestupný rok 29.2 do úplné a harmonické rodiny Katie a Josepha Sinclaireových. Za obě její jména je zodpovědný tatínek, který je vášnivým profesorem dějepisu na Oxfordské univerzitě, kde se specializuje především na dějiny středověké Anglie. Maminka je neurochirurg.

Od narození bydlí Aldith spolu s rodiči v Londýně v malém bytě na George Lane. Strašně ráda slaví svoje narozeniny, protože se na ně vždy načeká neuvěřitelně dlouho. Nikdy nejevila zájem o cestování, a tak nejdál, co kdy dojela pryč od Londýna, byl právě Oxford. Byla tam hned několikrát, a to když se otec uvolil umožnit jí využít nějaké ty zdroje místní univerzity.

V jedenácti letech obdržela dopis z Bradavické školy čar a kouzel, který si rodiče nejdříve vykládali jako vtip ze strany Josephových kolegů z práce. Až když dopis přišel asi po šesté, uvědomili si, že se o žádnou legraci nejedná.

Cesta do Bradavic byla pro Aldith jednou velkou výzvou, neboť ještě nikdy nebyla tak daleko od domova a jakožto dítě ze zcela mudlovské rodiny se měla neustále čemu divit. Ve škole byla Moudrým kloboukem zařazena do Mrzimoru, kde si našla několik dobrých kamarádů. Během vyučování se u ní projevil léčitelský talent, který nejspíše zdědila po své matce. Zkoušky OVCE však skládala mimo jiné i z Dějin čar a kouzel, kterým se chtěla nadále věnovat.

Po škole se jí ještě nechtělo do práce, a tak se rozhodla navázat studii na Emrysově akademii čar.

William Goroděcki (MK)

20. dubna 2013 v 23:42 Profily
Celé jméno: William Dimitrijevič Goroděcki
Datum narozenin: 30.října
Občanství: Britské
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 16 palců, mahagon, zub baziliška
Patron: Medvěd
Bubák: Monica - jeho žena

Zaměstnání: Vedoucí Mezinárodní kouzelnické advokátní kanceláře
Bývalá kolej: Zmijozel


Povaha:
William je muž, který nepostrádá své osobní kouzlo, ovšem dobře si rozmýšlí, na koho jej použít. Dokáže být milý, pozorný a zábavný, na druhou stranu se k lidem chová chladně a odtažitě, když má pocit, že je k ničemu nepotřebuje a nebo jej nudí. Druhé dovede srazit svou kritikou. Má své názory na život a společnost, docela radikální, ale dobře si rozmýšlí, co komu říct.
Vyniká pronikavou bystrostí, problémy si nejdříve promyslí a pak se teprve rozhodne. V jeho povaze je velká dávka soutěživosti a neústupnosti. Dokáže tvrděl pracovat, aby ukázal, jak dobrý je, a aby dosáhnul své životní úrovně. Doslova nepřipustí prohru a nesnáší průměrnost.
Je to složitá osoba a těžko ji lze pochopit a přinutit ke komunikaci. V některých věcech se jeví jako tyran. Je vypočítavý a má ostrý jazyk. Má skony manipulovat s druhými a rád nenápadně tahá za nitky. Je nesoucitný a žárlivý. Má tendeci vlastnit věci..., přirozený šéf a vůdčí osobnost.

Rodina:
- prarodiče: Vladimir a Anastasyia Goroděcki, Tauravarno Faelivrin
- rodiče: Dmitrij a Cyanne (pův. Faelivrin)
- sourozenci: Madison
- manželka: Monica (pův. Roseová)
- děti: Emma, Ella
- strýcové, tety: Aleksei a Galina Goroděcki, Anton a Irina Goroděcki, Eruner a Túrelië Faelivrin
- bratranci, sestřenice: Konstantin Goroděcki, Aurora Goroděcki, Tatiana Goroděcki, Nienna Faelivrin, Darsen Faelivrin, Rayne Faelivrin, Almion Faelivrin

Aurora A. C. Goroděcki (MK)

20. dubna 2013 v 20:26 Profily
Celé jméno: Aurora Alessandra Catherine Goroděcki
Datum narozenin: 2.listopadu
Národnost: Ruská
Občanství: Ruské/britské
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 12 a tři čtvrtě palců dlouhá hůlka z habrového dřeva, nepoddajná, s blánou z dračího srdce.
Patron: Fenek
Bubák: Vlkodlak

Zaměstnání: Vedoucí kanceláře divize zvířat, osob a duchů
Bývalá kolej: Zmijozel


Popis:
Aurora je mladá žena, která by ale svou výškou úspěšně zapadla mezi bradavické studenty, měří totiž pouhých 165 centimetrů. Má drobnou postavu s ženskými tvary, tedy útlá ramena a úzký pas, ale širší zaoblené boky. Její kůže je velmi světlá, bledá jako křídový papír, díky čemuž vyniknou tmavě fialové kruhy pod jejíma očima, které se zdají temnější než ve skutečnosti jsou, a také je docela dobře patrná stará jizva, která ji zdobí bradu.
Aurořin obličej je ale jinak bez dalších znamínek či pih. Má srdcovitý tvar s mírně špičatou bradou, který lemují černé vlasy. Lesklé vlasy Auroře sahají skoro do půlky zad a jsou rovné jako hřebíky, vždy je nechává volně rozpuštěné, jen někdy si sestříhanou patku připendlí dvěma sponkama pryč z čela, aby ji nepadala do očí.
Nejvýraznější části jejího obličeje jsou ale velké oříškově hnědé oči lemované dlouhýma černýma řasama. I když Aurora není z žen, které si potrpí na tunu make-upu, tak si oči líčí skoro vždy. Většinou si na horní víčko nanese světlý stín, precizně namaluje černou linkou a řasy si prodlouží a natočí pomocí černé maskary. Její nos je menší, drobný a souměrný, stejně takové jsou i rty, které si líčí tmavě červenou rtěnkou.

Co se týče oblečení, tak Aurora dává přednost střízlivé eleganci. V jejím šatníku převládají jednobarevné kousky nad vícebarevným, vzorovaným, nedejbože oblečením s potiskem. Základ tvoří vypasovaná saka, která vlastní v několika barvách i délkách, ty nejoblibenější jsou černé, smaragdově zelené nebo modré. Pod sako nosívá trička či delší tílka a kalhoty, a celý outfit doplňuje drahými botami na klínku. Na šperky si dvakrát moc nepotrpí, ale na levém zápěstí má vždy obyčejný stříbrný náramek s malým křížkem.

Osobní historie:
Aurora se narodila do prominentní rodiny, jejíž sídlo se nachází na předměstí ruského hlavního města, a jenž obklopují rozsáhlé pozemky, které zabraňují mudlům vidět něco z kouzelnického světa. Jejím otcem se stal Aleksei Goroděcki, nejstarší syn, který po svém otci získal křeslo Ministra kouzel pro Rusko. Na Ministerstvu potkal i svou budoucí ženu Galinu, matku svých dětí, která tam pracovala na oddělení nepatřičného užívání kouzel. Samozřejmě oba rodiče pocházejí z čistokrevných rodin. Aurora ovšem není jedináček. Má o šest let staršího bratra Konstantina a měla i o dva roky mladšího bratra Vladimíra.

Když byly Auroře čtyři roky, tak večer hrála se sourozenci na zahradě. Bylo už pozdě, ale vzhledem k tomu, že bylo léto a teplé počasí, tak si děti mohly hrát venku jak dlouho chtěli. Ten večer byl zrovna úplněk a na pozemcích se objevil vlkodlak, který napadnul Vladimíra. Jejich otec se na zahradě objevil skoro hned, ale pro Vladimíra to nebyla dost brzy a zemřel. Galina se se ztrátou nejmladšího syna nedokázala srovnat, psychicky se zhroutila a plné duševní zdraví se ji již nikdy nevrátilo. Aleksei se rozhodl, že by pro ni mohlo být dobré, kdyby změnila prostředí, a tak ji i s dětmi poslal ke svému bratrovi do Velké Británie. Aurora měla pocit, že ji otec zazlívá, že ona přežila, kdežto syn zemřel. Možná k tomu přispělo to, že od smrti Volodi s ní nepromluvil.
V Británii se Auře docela líbilo. Bydlela v podobném domě jako v Rusku, měla vlastní pokoj a mohla si víceméně dělat, co chtěla, protože matka si žila ve vlastním světě. Konstantin se prakticky ihned po příjezdu velmi spřátelil s bratránkem ve stejném věku, a společně lehce týrali mladší příbuzné, obzvlášť Aurora si tak vypěstovala několik paranoidních strachů, např. má strach ze zvířat, tvorů nebo vody.

V jedenácti letech dostala dopis, který ji zval do Bradavic, do kterých byla zapsaná namísto Kruvalu. O tom, že by se měla vrátit do Ruska, nechtěla její matka ani slyšet. Stejně jako celá její rodina byla i ona zařazena do zmijozelské koleje. Do Zmijozelu shodou okolností chodil i Vincent van der Woodsen, se kterým byla jako malá zasnoubena, a její budoucí nejlepší kamarádka Monica Roseová. Nedalo by se říct, že by Aurora byla zrovna pilná studentka, ale nikdy neměla špatné známky. Na škole se proslavila ale tím, že spolužákům podpalovala hábity a motala hlavy spousty chlapcům, ale přilnula jen k jednomu - jejímu profesorovi POKT, kterého potkala už v Děravém kotli. Postupem času s Lycorisem Ferrewellem navázala milostný vztah a díky jedné chybce otěhotněla. Tenkrát ji bylo patnáct a smiřovala se s tím, že její milovaný je monstrum, tj. vlkodlak. Celé její těhotenství byl Lycoris na dně, měl strach z toho, že jejich děti nebudou v pořádku, navíc Aurora byla dost labilní a v průběhu těhotenství se několikrát sebepoškodila.

V posledních měsících těhotenství přerušila Aurora školu a přestěhovala se k Lycorovi do malého bytu v mudlovské části Londýna. 21.března porodila u sv. Munga. Jako první se narodil Constantin, kterého pojmenovala po svém bratrovi, pak Cassandra, která jméno získala po nejlepší kamarádce Aury, a poslední byla Katya. Po narození dětí bylo mezi Aurorou a Lycorem na chvíli všechno v pořádku. Aurora si dodělala školu. Bohužel klid ve vztahu nevydržel dlouho, Aurora začala být podrážděná a s Lycorem se jen hádala, navíc jim do vztahu zasahovala Lycorova rodina, resp. Jeho čtyři sestry, které Auroru zrovna nemilovaly. V krizi se jim pokusil pomoc Lycorisův kolega z Bradavic - Hyperion Desgrez i Aury bratranec William, který ovšem nemohl překousnout to, že by měl v rodině vlkodlaka, takže vše zmanipuloval a ve své podstatě namluvil všem, že otcem dětí je Hyperion. Díky tomuto se Aurora s Lycorem pohádali, Aura sebrala děti a utekla s nimi do Francie právě k Hyperionovi.

V Tolouse se Aurora vzpamatovala a rozhodla se najít si práci, kterou i získala - byla přijata jako profesorka magických rituálů v Bradavicích, kde později získala i funkci kolejní ředitelky Zmijozelu. Hyperion se mezitím ve Francii sešel s Lycorem, který si odvedl své děti k rodině do Ameriky, kde je nechal napospas svým sestrám a zmizel.
Aurora v Bradavicích zůstala do chvíle, kdy do ní měli přijít její děti. Odešla, našla si byt v Londýně a získala místo na Ministerstvu kouzel, kde byla povýšena do funkce vedoucí kanceláře.

Jméno:
Auřina křestní jména patří ke třem zemím, které jsou pro její rodiny důležité. První jméno je spojeno s Ruskem, druhé je připomenutím Itálie, do které se provdala jedna z Auřiných tet a poslední je pocta Anglii, kam se přiženil její strýc.

Aurora - pochází z latiny a znamená "bohyně úsvitu".
Alessandra - pochází z řečtiny a je italskou a španělskou formou pro jméno Alexandra, význam jména je "obránce".
Catherine - původ má v latině, kde znamenalo "čistá".

Rodina:
- prarodiče: Vladimir & Anastasyia Goroděcki
- rodiče: Aleksei & Galina Goroděcki
- strýcové, tety: Svetlana & Massimo Facinneli, Dmitri & Cyanne (pův. Faelivrin) Goroděcki, Anton & Irina Goroděcki,
- sourozenci: Konstantin, Vladimír
- bratranci, sestřenice: Rosalie Facinneli, William Goroděcki, Madison Goroděcki, Tatiana Goroděcki
- děti: Cassandra, Constantin, Katya

Cardiff

11. dubna 2013 v 18:54
Emrysova akademie čar

Nádvoří

Město

Srdce Nebelvíru

2. dubna 2013 v 0:09 Kreativní koutek


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|