Aurora A. C. Goroděcki (MK)

20. dubna 2013 v 20:26 |  Profily
Celé jméno: Aurora Alessandra Catherine Goroděcki
Datum narozenin: 2.listopadu
Národnost: Ruská
Občanství: Ruské/britské
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 12 a tři čtvrtě palců dlouhá hůlka z habrového dřeva, nepoddajná, s blánou z dračího srdce.
Patron: Fenek
Bubák: Vlkodlak

Zaměstnání: Vedoucí kanceláře divize zvířat, osob a duchů
Bývalá kolej: Zmijozel


Popis:
Aurora je mladá žena, která by ale svou výškou úspěšně zapadla mezi bradavické studenty, měří totiž pouhých 165 centimetrů. Má drobnou postavu s ženskými tvary, tedy útlá ramena a úzký pas, ale širší zaoblené boky. Její kůže je velmi světlá, bledá jako křídový papír, díky čemuž vyniknou tmavě fialové kruhy pod jejíma očima, které se zdají temnější než ve skutečnosti jsou, a také je docela dobře patrná stará jizva, která ji zdobí bradu.
Aurořin obličej je ale jinak bez dalších znamínek či pih. Má srdcovitý tvar s mírně špičatou bradou, který lemují černé vlasy. Lesklé vlasy Auroře sahají skoro do půlky zad a jsou rovné jako hřebíky, vždy je nechává volně rozpuštěné, jen někdy si sestříhanou patku připendlí dvěma sponkama pryč z čela, aby ji nepadala do očí.
Nejvýraznější části jejího obličeje jsou ale velké oříškově hnědé oči lemované dlouhýma černýma řasama. I když Aurora není z žen, které si potrpí na tunu make-upu, tak si oči líčí skoro vždy. Většinou si na horní víčko nanese světlý stín, precizně namaluje černou linkou a řasy si prodlouží a natočí pomocí černé maskary. Její nos je menší, drobný a souměrný, stejně takové jsou i rty, které si líčí tmavě červenou rtěnkou.

Co se týče oblečení, tak Aurora dává přednost střízlivé eleganci. V jejím šatníku převládají jednobarevné kousky nad vícebarevným, vzorovaným, nedejbože oblečením s potiskem. Základ tvoří vypasovaná saka, která vlastní v několika barvách i délkách, ty nejoblibenější jsou černé, smaragdově zelené nebo modré. Pod sako nosívá trička či delší tílka a kalhoty, a celý outfit doplňuje drahými botami na klínku. Na šperky si dvakrát moc nepotrpí, ale na levém zápěstí má vždy obyčejný stříbrný náramek s malým křížkem.

Osobní historie:
Aurora se narodila do prominentní rodiny, jejíž sídlo se nachází na předměstí ruského hlavního města, a jenž obklopují rozsáhlé pozemky, které zabraňují mudlům vidět něco z kouzelnického světa. Jejím otcem se stal Aleksei Goroděcki, nejstarší syn, který po svém otci získal křeslo Ministra kouzel pro Rusko. Na Ministerstvu potkal i svou budoucí ženu Galinu, matku svých dětí, která tam pracovala na oddělení nepatřičného užívání kouzel. Samozřejmě oba rodiče pocházejí z čistokrevných rodin. Aurora ovšem není jedináček. Má o šest let staršího bratra Konstantina a měla i o dva roky mladšího bratra Vladimíra.

Když byly Auroře čtyři roky, tak večer hrála se sourozenci na zahradě. Bylo už pozdě, ale vzhledem k tomu, že bylo léto a teplé počasí, tak si děti mohly hrát venku jak dlouho chtěli. Ten večer byl zrovna úplněk a na pozemcích se objevil vlkodlak, který napadnul Vladimíra. Jejich otec se na zahradě objevil skoro hned, ale pro Vladimíra to nebyla dost brzy a zemřel. Galina se se ztrátou nejmladšího syna nedokázala srovnat, psychicky se zhroutila a plné duševní zdraví se ji již nikdy nevrátilo. Aleksei se rozhodl, že by pro ni mohlo být dobré, kdyby změnila prostředí, a tak ji i s dětmi poslal ke svému bratrovi do Velké Británie. Aurora měla pocit, že ji otec zazlívá, že ona přežila, kdežto syn zemřel. Možná k tomu přispělo to, že od smrti Volodi s ní nepromluvil.
V Británii se Auře docela líbilo. Bydlela v podobném domě jako v Rusku, měla vlastní pokoj a mohla si víceméně dělat, co chtěla, protože matka si žila ve vlastním světě. Konstantin se prakticky ihned po příjezdu velmi spřátelil s bratránkem ve stejném věku, a společně lehce týrali mladší příbuzné, obzvlášť Aurora si tak vypěstovala několik paranoidních strachů, např. má strach ze zvířat, tvorů nebo vody.

V jedenácti letech dostala dopis, který ji zval do Bradavic, do kterých byla zapsaná namísto Kruvalu. O tom, že by se měla vrátit do Ruska, nechtěla její matka ani slyšet. Stejně jako celá její rodina byla i ona zařazena do zmijozelské koleje. Do Zmijozelu shodou okolností chodil i Vincent van der Woodsen, se kterým byla jako malá zasnoubena, a její budoucí nejlepší kamarádka Monica Roseová. Nedalo by se říct, že by Aurora byla zrovna pilná studentka, ale nikdy neměla špatné známky. Na škole se proslavila ale tím, že spolužákům podpalovala hábity a motala hlavy spousty chlapcům, ale přilnula jen k jednomu - jejímu profesorovi POKT, kterého potkala už v Děravém kotli. Postupem času s Lycorisem Ferrewellem navázala milostný vztah a díky jedné chybce otěhotněla. Tenkrát ji bylo patnáct a smiřovala se s tím, že její milovaný je monstrum, tj. vlkodlak. Celé její těhotenství byl Lycoris na dně, měl strach z toho, že jejich děti nebudou v pořádku, navíc Aurora byla dost labilní a v průběhu těhotenství se několikrát sebepoškodila.

V posledních měsících těhotenství přerušila Aurora školu a přestěhovala se k Lycorovi do malého bytu v mudlovské části Londýna. 21.března porodila u sv. Munga. Jako první se narodil Constantin, kterého pojmenovala po svém bratrovi, pak Cassandra, která jméno získala po nejlepší kamarádce Aury, a poslední byla Katya. Po narození dětí bylo mezi Aurorou a Lycorem na chvíli všechno v pořádku. Aurora si dodělala školu. Bohužel klid ve vztahu nevydržel dlouho, Aurora začala být podrážděná a s Lycorem se jen hádala, navíc jim do vztahu zasahovala Lycorova rodina, resp. Jeho čtyři sestry, které Auroru zrovna nemilovaly. V krizi se jim pokusil pomoc Lycorisův kolega z Bradavic - Hyperion Desgrez i Aury bratranec William, který ovšem nemohl překousnout to, že by měl v rodině vlkodlaka, takže vše zmanipuloval a ve své podstatě namluvil všem, že otcem dětí je Hyperion. Díky tomuto se Aurora s Lycorem pohádali, Aura sebrala děti a utekla s nimi do Francie právě k Hyperionovi.

V Tolouse se Aurora vzpamatovala a rozhodla se najít si práci, kterou i získala - byla přijata jako profesorka magických rituálů v Bradavicích, kde později získala i funkci kolejní ředitelky Zmijozelu. Hyperion se mezitím ve Francii sešel s Lycorem, který si odvedl své děti k rodině do Ameriky, kde je nechal napospas svým sestrám a zmizel.
Aurora v Bradavicích zůstala do chvíle, kdy do ní měli přijít její děti. Odešla, našla si byt v Londýně a získala místo na Ministerstvu kouzel, kde byla povýšena do funkce vedoucí kanceláře.

Jméno:
Auřina křestní jména patří ke třem zemím, které jsou pro její rodiny důležité. První jméno je spojeno s Ruskem, druhé je připomenutím Itálie, do které se provdala jedna z Auřiných tet a poslední je pocta Anglii, kam se přiženil její strýc.

Aurora - pochází z latiny a znamená "bohyně úsvitu".
Alessandra - pochází z řečtiny a je italskou a španělskou formou pro jméno Alexandra, význam jména je "obránce".
Catherine - původ má v latině, kde znamenalo "čistá".

Rodina:
- prarodiče: Vladimir & Anastasyia Goroděcki
- rodiče: Aleksei & Galina Goroděcki
- strýcové, tety: Svetlana & Massimo Facinneli, Dmitri & Cyanne (pův. Faelivrin) Goroděcki, Anton & Irina Goroděcki,
- sourozenci: Konstantin, Vladimír
- bratranci, sestřenice: Rosalie Facinneli, William Goroděcki, Madison Goroděcki, Tatiana Goroděcki
- děti: Cassandra, Constantin, Katya
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|