Genevieve Dalton

26. dubna 2013 v 14:25 |  Profily
Celé jméno: Genevieve Leslie de Saint Dalton
Alternativní jméno: Genevieve Porter
Datum narozenin: 14. dubna
Občanství: Rakouské
Národnost: Britská

Hůlka: 12 palců dlouhá, z hrušky, s žíní z jednorožce
Patron: Laň
Bubák: Znamení zla

Zaměstnání: Na volné noze
Bývalá kolej: Havraspár

Popis:

Genevieve se na první pohled jeví jako obyčejná mladá žena svého věku - netipovali byste ji méně ani více. Vlastně ani na druhý pohled na ní neobjevíte nic zvláštního, prostě zapadá do davu. Výškou dosahuje pouze 170 centimetrů, se kterými je spokojena stejně jako se štíhlou, drobnou postavou spíše chlapeckou než žensky zaoblenou. Její ramena jsou útlá, má malá prsa i zadeček, štíhlé nohy a vosí pas. Pleť má hladkou bez jediné stopy po pihách, znamínkách, jizvách či tetování, s nádechem do broskvové.

Většinu lidí na první pohled zaujmou její lesklé tmavě hnědé až černé vlasy. Nejsou úplně rovné, u konečků se jemně vlní a dosahují ji až do půlky zad. Ráda si své vlasy upravuje do různých účesů a nebojí se ani těch složitějších. Pokud se ji nechce nic vymýšlet, tak si vlasy nechá volně rozpuštěné s pěšinkou učesanou spíše na levé straně.

Její obličej je oválný, poměrně symetrický s vysokým čelem, pod kterým se klene hnědé obočí, které si Genny pečlivě upravuje. Nejvýraznější částí jejího obličeje jsou velké oči, které se barvou dají svou ocelově šedou barvou přirovnat k letní bouřce. Mezi očima má posazený široký, rovný nos. Její rty mají světle růžovou barvou a koutky většinu času směřují nahoru k letmému úsměvu, horní ret má užší než plný spodní a hezky vykrojený.

Jak z jejího vzhledu vyplívá, tak si Genevieve potrpí na to, aby působila upravené. Ráda se líčí, ale jen decentně. Make-up používá málokdy, jen ve chvíli kdy se na její mladé pleti objeví nějaký pupínek či podobně, většinu času si vystačí jen se zmatňujícím pudrem. Velkou pozornost věnuje očím, obvykle si pohraje s kouřovým líčeným v různých barvách - nejraději má šedé a hnědé, které se hodí i na denní nošení. Své už i tak dlouhé řasy zvýrazňuje černou řasenkou s prodlužujícím efektem, takže se jí někdy zvědavé ženy ptají, zda nemá řasy umělé. Rty si líčí jen světlým leskem a během dne si je několikrát přetře pečujícím balzámem, jehož dvě až tři tubičky nosí při sobě.

Co se týče oblečení tak je u ní na prvním místě jednoduchost, a i když ráda sleduje módní trendy, tak si je upravuje dle svého vkusu. Její klasické oblečení se těžko popisuje. Můžete ji vidět v černých slimkách s vytahaným tričkem a converskami, stejně tak v bílé nadýchané sukni do pasu, elegantní halence a lodičkách. Každopádně se dá ale říct, že dává přednost jednobarevnému oblečení bez potisků a vzorů. Ohledně doplňků je na tom Genn hůř, většinou si sice chce outfit doladit, ale ve spěchu na to zapomene.

Povaha:
Genevieve svou povahu rozhodně zdědila po svém otci. Pokud s ní nepromluvíte, tak si o ní můžete myslet, že je to zasněná, naivní holčička, která neumí napočítat do pěti a všem na všechno skončí. A to není tak docela pravda. Genny je už odmalička přátelská dívka, která se nebojí mluvit s cizími lidmi a rychle si nachází přátelé. Ráda si povídá, někdy jsou dny, kdy doslova nedokáže zastavit pusu. Má ráda zábavu, smích a občas trochu provokuje, ale myslí to v dobrém.
Rozhodně není náladová, agresivní nebo hašteřivá, ale někdy upadne do smutku či melancholie, kterou snadno vysvětluje její zvláštní dětství. Vlastně díky němu se naučila být odvážná, schopná postarat se sama o sebe a bojovat o to, co chce. Není hloupá, ale co se týče logických úkolů, statistiky a podobně, tak moc nezazáří. Je to ale spíše tím, že se nesnaží. Pokud by chtěla, tak by dokázala pochopit i většinu matematických problémů, ale je prostě líná. Její lenost se projevuje i v oblasti sportů. Nerada se hýbe a ráda mlsá, ale naštěstí to na její postavě vidět není.

Osobní historie:
Genevieve se nenarodila zrovna do růžových poměrů. V době jejího narození byli její rodiče mladí, chvíli po ukončení studií na Kruvalu a aktivní neosmrtijedi. Otec, Chris Dalton, studoval prvním rokem bylinkářství na škole ve Velké Británii. Maminka, Lestriel de Saint, měla za sebou vyvraždění celého svého rodu. Po zjištění, že je těhotná, tak utekla z Ruska i od smrtijedů a schovávala se. Před porodem se uchýlila do Rakouska, kde po narození Genny pojmenovala a dala do pěstounské péče rodiny Porterových.
Lestriel byla poté zatknuta, předvedena před kouzelnický tribunál a poslána do Azkabanu. Z Azkabanu se naštěstí dostala a, stejně jako Chris, začala učit v Bradavicích. Právě tam je jezdila na Vánoce Genny navštěvovat. Jinak až do chvíle než ji přišel dopis z Bradavic, tak bydlela u rodiny v Rakousku.
V Bradavicích byla zařazena do Havraspáru a poznala ve škole své dva nejlepší kamarády - Septima Malfoye a Lesath de Chandiér.
 


Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|