Nymeria Stamkos

31. května 2013 v 20:34 |  Profily
Celé jméno: Nymeria 'Nan' Stamkos
Datum narozenin: 29.září
Národnost: Skotská
Původ: Smíšený

Hůlka: 12 a půl palce dlouhá hůlka z jabloně s krví salamandra.
Patron: Vlčice
Bubák: Černá díra

Povolání: Díky studium na vysoké mudlovské škole získala magisterský titul v pedagogickém oboru, mj. se věnovala kouzelnickému výzkumu živlů, a díky tomu všemu získala post vyučující na Emrysově akademii čar.
Bývalá kolej: Havraspár

Popis:
Nymeria svou výšku zapadá do průměrného vzrůstu žen. Dobrá, možná by mohla mít o něco více centimetrů, ale ji to vůbec nevadí, protože si takhle alespoň může dovolit nosit podpatky. Měří jen okolo 160 centimetrů, spíš něco pod toto kulaté číslo. Její váha ukazuje optimální počet kilo na její výšku, je ale drobounká a útlá. Někdy ostatní mívají pocit, že by ji silnější vítr mohl odvát.
Pro okolí ji nepřehlédnutelnou činí ale její oči. Jsou velké, doširoka otevřené, orámované dlouhými hustými řasami, tak hluboké že vidí v člověku tajemství, které ještě on sám nezná. Jejich barva je tmavě hnědá, připomínající hořkou čokoládu. Nos nemá ani malý ani velký, ale tak akorát aby vyvážel její malý, kulatý obličej se špičatou bradou, naducanými tvářemi s ďolíčky a vysokým čelem. Její rty jsou souměrné, v narůžovělém odstínu. Často a ráda se usmívá. Typické jsou pro ni dva druhy úsměvu, první je takový napůl zašklebení, při druhém pak odhaluje dvě řádky zubů bílých jako perličky. Oproti Britům má tmavší pleť s olivovým nádechem, kterou zdědila po svých předcích.
Její velkou ozdobou jsou husté vlasy, které se u konečků neposedně vlní. Jejich barva se mění v ohledu na roční období. V zimních měsících je má tmavě hnědé skoro až černé, naopak když se dny protáhnou a svítí více slunce, tak mají barvu kaštanově hnědou. I když je na vlasy pyšná, tak je nemá zrovna moc dlouhé. Většinou ji sahají jen na rameno, případně lechtají na klíční kosti. Delší vlasy pro ni znamenají délku maximálně po prsa. Vlasy většinou nechává volně rozpuštěné, miluje totiž pocit, když ji je vítr víská. Pokud se chystá na oficiální akci či do práce, tak volí praktické účesy, které ale vypadají elegantně, takže většinou nějaký drdol nebo lepší culík.

Ráda svůj obličej zvýrazňuje make-upem, i když se líčí jen slabě a přirozeně. Používá jen lehký krém, který tónuje její pleť a zmatňující pudr. Největší radost ji dělá líčení očí, přes den používá neutrální odstíny, večer dává přednost černým linkám. Každopádně nikdy nechybí prodlužující a zhušťující řasenka a nude rtěnka.

Obléká se většinou velmi jednoduše, ale hezky. Většinu času nosí šaty a sukně, které dolaďuje vhodnými boty, pásky či kabelkami. Na jejím krku nikdy neuvidíte řetízek, stejně tak ruce má prosté od ozdob, ale za to nehty pečlivě udržuje upravené, většinou s francouzskou manikúrou. Jedinou její ozdobou jsou náušnice, kterých má doma celou sbírku, nebo případně černé hodinky.

Povaha:
I když Nymeria nevyrostla zrovna do výšky, tak ji nelze rozhodně přehlédnout - všude je jí plno a doslova z ní tryská pozitivní energie. Je přátelská a usměvavá. Od přírody má vůdčí povahu, která se projeví v krizových situacích anebo také ve třídě plné studentů, snadno se totiž přizpůsobí situaci. Je velmi chytrá a pohotová. Je přesvědčená, že vždycky existuje nějaké řešení, takže nikdy nepřestává bojovat. Má dobrou pozorovací schopnost a celkem snadno odhadne, co lidé nosí ve svém srdci. I když je opatrná a nevěřím hned každému, tak je docela zvědavá, což se ji někdy může vymstít. Má také silnou vůli, je dost možné, že by odolala imperiu. Je odvážná a věrná svým přesvědčením. Také by se o ni dalo říct, že je nezištná a ráda pomáhá lidem kolem sebe, hlavně dětem, i když často jedná velmi impulzivně.

Ráda s muži koketuje, vesele flirtuje a chová se směle. Nedělá si těžkou hlavu se svým chováním, jedná vášnivě a divoce, takže občas někoho jen tak políbí či jinak škádlí. Je také talentovaná herečka a snadno předstírá, že je jí ve skutečnosti jinak než uvnitř. Její mluva je velmi rychlá, ale naštěstí je jí dobře rozumět. Jednou z jejich zajímavých schopností je, že umí snadno změnit přízvuk, takže si člověk nemůže být jistý, jestli o svém původu mluví pravdu.


Osobní historie:
Nymeria se narodila v prosluněný den koncem září. Snad ony poslední teplé dny ji daly do vínku prosluněnou a přátelskou povahu. Místem jejího narození je skotská oblast Highland. Přesněji v městečku Fort Augustus, které leží a jihozápad od jezera Loch Ness. Počet obyvatel města je asi 650.
Jejími rodiči se stal kouzelník pocházející ze starého kouzelnického rodu a mudlovská dívka, pro kterou svět kouzel byl něco nepříjemného a děsivého. Byla prvním dítětem tohoto páru, ale časem získala dvě mladší sestřičky.
Její dětství bylo obyčejné. Celé dny si hrávala s dětmi s okolí, prozkoumávali společně okolí jezera, každý kopec a skálu. Doma to moc růžové nebylo, její matka se kouzel bála čím dál víc, až jednoho dne soužití s těmi monstry nezvládla a od rodiny uteklo. To se stalo krátce před nástupem Nym do Bradavic a otec se s rodinou přestěhoval do Gloucesteru.
Moudrý klobouk Nymerii poslal do Havraspáru, kde údajně měl vyniknout její důvtip a inteligenci. Zdá se, že to byla pro ni ta nejlepší kolej, i když dobře by se hodila i do Nebelvíru.

Po úspěšném ukončení Bradavic se rozhodla studovat ještě dál a to sice pedagogiku na mudlovské universitě. Při studiu si ale stále rozšiřovala své kouzelnické vzdělání. Po získání magisterského titulu se rozhodla o své znalosti podělit s mladými kouzelníky na akademii čar.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|