Červen 2013

Prosperina Darlington

22. června 2013 v 19:19 Profily
Celé jméno: Prosperina Melpomené Darlington
Datum narozenin: 12. června
Národnost: Britská
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 12 palců dlouhá hůlka z hlohového dřeva, málo ohebná, se šupinou baziliška.
Patron: Rys
Bubák: Pavouk

Bývalá kolej: Zmijozel

Popis:
Jedna z věcí, kterou se Prosperina nemůže chlubit je její výška. Stejně jako její maminka, tak i ona není zrovna moc vysoká, měří okolo 168 centimetrů. Její postava je celkem drobná a štíhlá, lehce zaoblená s ženskými křivkami a dlouhýma nohama. S výstřihem si velkou hlavu naláme, do toho má také co dát, prsa sice nemá nijak extra velké, ale její dvojky jí bohatě stačí.
Její vlasy mají černou barvu, a svými občasnými odlesky do chladně modré, připomínají peří havrana. Sahají ji kousek pod lopatky, které jsou husté a pevné. Ráda se o ně stará kvalitními šampóny, balzámy, kůrami a dalšími přípravky na vlasy. Miluje drdoly a složité účesy stejně tak jako rozpuštěné vlasy, někdy vyžehlené do rovna, někdy jemně zvlněné. Ráda cítí vítr ve vlasech. Má velmi světlou kůži, jež ostře kontrastuje s jejími vlasy. Většinu roku je bledá, a v létě na sluníčku zrůžoví a snadno se spálí.
Má oválný obličej s výraznými lícními kostmi, vysokém čelem a kulatou bradou. Dominantou jejího obličeje jsou výrazné oči zelené barvy. Působí trochu jako u kočky. Vyjadřují ironii Prospěrině vlastní, její upřený a dlouhý pohled je většinou nepříjemný a nebo zvídavý, záleží na protivníkovi. Většina lidí do jejich očí nevydrží hledět příliš dlouho. Jsou ohraničené dlouhými černými řasami a černým obočím, které je perfektně udržované. Její nos je větší, rovný jako u antických soch, rty má nesouměrné. Horní ret má úzký, ten spodní zase hezky plný. Když se usměje, tak se její celý obličej rozzáří a ona ukáže rovné bílé zuby.
Prosperinin obličej je hezký i bez make upu. Má hladkou pleť bez jakýchkoli pupínků či nerovností, a to i bez zásahu make-upu. Nepoužívá ho, protože nedokáže najít správný odstín pro její pleť, většinou totiž vypadá jako by měla žloutenku, když něco takového použije. Oproti tomu ráda používá zbytek kosmetiky. Na řasy černou řasenku, fialové a šedivé stíny na oči stylizované do kouřového líčení, někdy černou tužku na oči, a červené lesky na rty.

V předepsaných hodinách ve školní dny nosila školní uniformu, která se skládala z černých polobotek, bílých podkolenek, černé hladké sukni končící nad koleny, bílé košile, jejíž horní knoflíky zapomínala neustále zapínat a kravatou v barvách koleje, která měla volně položená kolem krku. Málokdy si ji uvázala - to jen, když ji nějaký profesor napomenul.
Pokud nemá předepsané oblečení, tak se ráda obléká do svých oblíbených barev a to modré, černé nebo zelené. Dává přednost šatům než kalhotám. Většina jejich šat nesahá níže než do půlky štíhlých stehen. Nejraději má malé černé v různých krajkových variacích. K šatům nosívá boty na podpatku, aby vypadala větší. Když už si vezme na sebe džíny, tak je kombinuje s elegantnějším vrškem - halenkou či košilí.
Co se týče doplňků, tak má většinu času na krku delší řetízek, na jehož konci je malý bronzový kompas. Jinak doplňky střídá - miluje hlavně náušnice.
Když se k ní přiblížíte, tak z ní ucítíte vůni plnou květin a ovoce. Její parfém se skládá z lesního ovoce, především směsi ostružin, malin a hrušek, pivoněk a frézií. Tóny parfému jsou velice podmanivé a přitom neodolatelně lehké a svěží. Její mluva je zřetelná, nekuňká, nekoktá, nezadrhává se. Nemá nijak příkrý hlas, spíše jemný a podmanivý. Je u ní ovšem patrný přízvuk jihozápadní Anglie.

Povaha:
Už při prvním setkání je Prosperina nezapomenutelná. Netýká se to jen přitažlivého zevnějšku, ale i zvláštní povahy jeho majitelky, jejíž silná osobnost upoutá.
Moc dobře ví, co chce a také to dostane. Nestará se o druhé, za svým cílem jde přes mrtvoly a nic ji nezastaví, nejspíše by si za svým cílem šla i přes svou vlastní mrtvolu. Právě díky své cílevědomosti se dostala do Zmijozelu, kam si i přála patřit. Hlavně proto nenávidí, když ji někdo říká, že něco nedokáže.
Její rozhodnost mizí ve chvíli, kdy se jedná o její city. Nevyzná se v nich sama natož, aby se v nich vyznalo okolí. Co se týká vztahů, tak sama neví, co chce. Ráda flirtuje a vychutnává si mužskou pozornost, která je zaměřená na ni. Má vrozený šarm a elán, který dovede muže (a nejen je) nadchnout a ovlivnit. Při výběru partnera by ráda poslouchala své srdce, ale svůj mozek nedokáže nechat stranou. A navíc - na světě běhá tolik zajímavých chlapů, které ještě nepoznala.
Díky tomu nemá moc kamarádů. Většina dívek na ni žárlí, takže s nimi nedokáže vyjít, protože jim ráda ukazuje svou převahu. S chlapci většinou jen flirtuje, což kamarádství vylučuje. Někdy si přijde proto osamělá, hlavně ve chvílích kdy se nepohodne se svou sestrou. Upadá do menších depresí, které ze sebe ale obdivuhodně brzy seklepe. Její nestálost v milostném životě ale ukrývá hlubokou loajalitu a věrnost. Láska je pro ni nesmírně důležitá a dala by cokoli na světě za to, aby byla obklopena mírem, jistotou a přízní.
Kupodivu ale ráda poznává nové lidi, tedy ty zajímavé. Většinu normální populace totiž zhodnotí jako nudnou, šedou, průměrnou a hloupou.Imponují jí lidé, kteří ji dokážou získat v nějaké oblasti.Miluje zapojovat se do diskuzí a vyjadřovat názor, který má na všechno. Pokud ji diskuze nebaví, tak ji alespoň častuje svými ironickými a sarkastickými poznámkami, ve kterých je královna. Má totiž o sobě vysoké mínění a cítí se být jedinečná, když se pomine záležitost s dvojčetem.
Má v sobě něco tajemného, takže člověk nikdy nemá pocit, že by ji znal. Svá tajemství pohřbívá hluboko v sobě a neexistuje člověk, který by je všechny znal. Je to kvůli tomu, že skoro nikomu nevěří a nechce, aby na ni někdo měl účinnou zbraň.
Dalo by se říct, že je pomstychtivá. Pokud ji někdo hluboce ranní, tak je jisté, že se dočká desetkrát něčeho horšího, než provedl ji. Při vymýšlení svých pomst je nápaditá a většinou jde na věc přes psychiku než fyzické ublížení. Ve své podstatě se vyžívá v rozepřích, protože ví, že při nich dokáže svou převahu. Je impulzivní a temperamentní. Otevřeně řekne svou názor a někdy až nevybíraným způsobem. Většinou je totiž lhostejná, uzavřená a tvrdohlavá, stejně tak umíněná, žárlivá a majetnická. Svůj vztek rozhodně nedusí v sobě, naopak mu dá volný průběh. Někdy je jí jedno na tom si vztek vybije, protože chyby hledá vždycky v druhých.
Je přirozeným vůdcem, rozhodně i v politickém odvětví, ale nepřebírá tuto roli. Spíše se všem jen pošklebuje a v duchu si myslí, že ona by to udělala líp. A většinou má pravdu.
Její zdánlivě bezstarostná, ale za tím se skrývá značná míra rozumného uvažování. Má bystrý a rychlý rozum, pohotově chápe fakta i lidi. Stejně tak se zajímá o všechno dětí a orientuje se v každé situaci.
Má ráda pohyb, změny a ráda cestuje, snadno se dokáže přizpůsobit. Vyhledává svobodu a dobrodružství, je přístupná novým věcem a myšlenkám. Je prostě zvídavá. Nesnáší rutinu a nudu. Novinky, které se ve světě objeví, analyzuje a rozpozná jejich výhody, které budou sloužit k jejímu prospěchu.
Pokud se uvolní a odhodí své starosti, tak umí být vřelá, veselá a vtipná. Je také kreativní a nápaditá především, co se týká výroby lektvarů. Toto odvětví magie miluje, ráda vymýšlí nové lektvary a zkouší je na lidech ve svém okolí. Má pro to skutečný talent a hodlá se tímto způsobem v budoucnu živit.

Hůlka:
Prosperinina hůlka je z hlohového dřeva, o kterém výrobce hůlek Gregorovič napsal, že hloh je "zvláštní, rozporuplná hůlka, která je plná paradoxů stejně jako strom, jehož listy a květy léčí, a přesto jeho řezané větve mají pach smrti." I když nelze se vším souhlasit s Gregorovičem, tak je jasné, že hlohové hůlky jsou složité a fascinující ve své přirozenosti, stejně jako majitelé, kteří jim nejlépe vyhovují. Hlohové hůlky jsou zvláštně vhodné pro léčebnou magii, ale jsou také adepty na kletby. Hlohové hůlky jsou nejvíce doma u majitelů s konfliktní povahou nebo u majitele, který prochází obdobím zmatku. Tyto hůlky není snadné zvládnout, nicméně v rukou čarodějnice s prokázaným talentem mohou mít velké a nebezpečné následky. Hlohové hůlky mají pozoruhodnou zvláštnost: jejich kouzla při špatném provedení se mohou vymstít.
Jádro této zvláštní hůlky tvoří šupina baziliška. Baziliščí části jsou neuvěřitelně vzácné, protože tyto zvířata nejsou běžná a je těžké je zabít. Je to také známý smrtící tvor, král hadů, v jehož tesácích se nachází jed, a jen pouhý pohled na něj přinese oběti smrt.
Vzhledem k vzácnosti se často dědí z generace na generaci, také baziliščí hůlky jsou většinou ve vlastnictví čistokrevných rodin. Většinou tyto hůlky mají čarodějové s vazbou na hadí jazyk nebo temní čarodějové. Jen málo dobrého vychází z baziliščích hůlek.
Prosperina se v mnohém podobá své hůlce. Jak bylo naznačeno, tak je to schopná čarodějka, která si ve svém kouzlení věří, i když nepatří mezi její hlavní záliby. Stejně jako hůlka, tak i ona je plná paradoxů, která se spíše přiklání na temnou stranu, ke kletbám, než k té dobré magii.

Harry Hartley

19. června 2013 v 22:00 Profily

Celé jméno: Henry Anthony Hartley
Datum narození: 17.11
Národnost: Britská
Původ: Mudlovský

Hůlka: 12 a půl palce dlouhá hůlka z jasanu se šupinou baziliška
Patron:
Bubák:

Zaměstnání: Učitel dějiny na akademii
Bývalá kolej: Mrzimor

Popis:
Harry je obyčejný mladý muž, který se v davu svou průměrností snadno ztratí. Jeho tělo dosahuje průměrné výšky 180 centimetrů a je štíhlé bez známek svalů. Pokud byste na jeho těle chtěli přece jen hledat něco zvláštního, tak má nápadně dlouhý krk. Ostatně i tvář má podlouhlou s vysokým čelem, kulatou bradou a ostře řezanými tvářemi.
Nejhezčí část jeho obličeje jsou jeho oči ohraničené černými řasami a klenutým obočím ve stejné barvě. Jeho oči jsou velké a kulaté a mají mechově zelenou barvu, což způsobuje, že jeho pohled je konejšivý a uklidňující. Má velký, široký nos a široké, ale úzké rty ve světle růžovém odstínu.
Jeho vlasy jsou delší a jejich odstín se pohybuje od tmavě hnědé po skoro černou. Vždy je nosí pečlivě učesané s pěšinkou na levé straně a zbytkem vlasů sčesaných dozadu z obličeje. Ostatně nemá rád věci na obličeji, dokonce nenosí ani vousy.
Stejně tak ani nenosí žádní doplňky. K jeho stylu se ani nehodí. Rád se obléká pohodlně, takže dává přednost tričkům, mikinám a džínům. Barevně je jeho oblečení velmi variabilní, i když dává nejčastěji přednost modré a žluté.

Povaha:
Na první pohled se zdá být Harry nesmělý mladík, který má ten nejnevinnější pohled na světě a člověk má chuť ho obejmout či přátelsky poplácat po zádech. Na jednu stranu je opatrným a tichým společníkem, jehož tvář řekne víc než nevyřčená slova. Dalo by se říct, že je inteligentní, i když ne nijak nadprůměrně. Spíš hodně čte a zajímá se. A v podstatě je to jen maska. Po delším pobytu s ním člověk zjistí, že je to přátelský a energický člověk, který nikdy dlouho nesmutní ani není dlouho naštvaný, vlastně hádky doslova nesnáší. Snaží se být ke každému milý a hodný a ne moc zvědavý, jak je v jeho přirozené povaze.
Jeho chování je ale každopádně bláznivé, někdy se zdá, že to co říká, nedává smysl a on žije v úplně jiném světě, který je jen v jeho hlavě.
Má rád jazyky a kromě své rodné angličtiny umí francouzsky, španělsky a rusky, stejně tak miluje dějiny a zeměpis. Jeho nejoblíbenějším místem je knihovna, kde skrčený nad knihou vydrží sedět hodiny a hodiny.

Benjy Greyback - Jak koleje reagují... VII.

18. června 2013 v 22:18 Kreativní koutek
Jak jednotlivé koleje reagují, když se dohadují s lidmi?

Benjy Greyback - Jak koleje reagují... VI.

18. června 2013 v 22:15 Kreativní koutek
Jak človové jednotlivých kolejí reagují, když je někdo nazve hloupými?

Benjy Greyback - Jak koleje reagují... V.

18. června 2013 v 22:13 Kreativní koutek
Jak jednotlivé koleje reagují, když dokončí OVCE?


Benjy Greyback - Záliby

18. června 2013 v 22:11 Kreativní koutek
Box, se kterým jsem začal už na základce.Benjy Greyback - Jak koleje reagují... IV.

18. června 2013 v 22:09 Kreativní koutek
Co jednotlivé koleje dělají v neděli?


Benjy Greyback - Jak koleje reagují... III.

18. června 2013 v 22:06 Kreativní koutek
Jak členové jednotlivých kolejí reagují, když se ocinout ve svízelné situaci.


Benjy Greyback - Happy Halloween

18. června 2013 v 22:05 Kreativní koutek
Halloween patří k jedněm z mála svátků, které slavím a vedle Vánoc je můj nejoblibenější, takže jsem byl velmi zvědavý, jak bude probíhat v Bradavicích. Ráno jsem si ve společenské místnosti vyřezal dýni, aby mě v noci chránila před dušemi mrtvých, zamyslel jsem se nad kostýmem, sehnal rekvizitu kosy a večer zašel na ples do síně, který probíhal celkem v klidu. Bohužel mi hned bylo jasné, že Jocelyn ani James tam nejsou, takže jsem s povděkem vzal za své jinou zábavu...

,,Žena je ochotna koketovat s kýmkoliv na světě, pokud u toho budou jiní lidé."
- Oscar Wilde

Benjy Greyback - Jak koleje reagují... II.

18. června 2013 v 22:03 Kreativní koutek
Jak jednotlivé koleje reagují, když je někdo urazí.Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|