Gorloise Macken

10. června 2013 v 19:43 |  Profily
Celé jméno: Gorloise Edric Macken
Datum narozenin: 17. června
Národnost: Anglická
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 14 palců dlouhá hůlka z cesmínového dřeva, neohebná, s drápem z hypogrifa
Patron: Jelen
Bubák: Příznaky nemoci

Povolání: Bradavický učitel
Bývalá kolej: Havraspár

Popis:
Na první pohled by člověk neřekl, že je Gorloise nikterak vysoký. Může za to jeho mírně podsaditá postava, která ho opticky zmenšuje. Každopádně jeho výška dosahuje 183 centimetrů. Má štíhlou postavu s rýsujícími se svaly v ramenou, hubených rukou a nohách. Pod hrudníkem, jenž je pokryt jemnými černými chloupky, se rýsuje malé bříško.
Jeho pleť má snědý nádech, který prozrazuje, že jeho krev není čistě anglická. Může se chlubit vzdálenými předky ve Venezuele.
Gorloisova tvář je štíhlá a dlouhá s vysokým a širokým čelem, propadlými tvářemi a hranatou bradou. Nejvýraznější její část jsou oči. Mají oválný tvar, jsou spíše menší s velkými váčky pod nimi, ale jejich barva je tmavě hnědá, že většinu času působí jako černá s hnědými tečkami. Nos má spíše menší, ale široký a zakončený bambulkou. Rty má naopak široké, horní ret se skoro ztrácí. Když se usměje tak odhalí dvě řádky rovných zubů s maličkou mezírkou mezi dvěma předními.
Celý jeho zjev dotváří uhlově černé vlasy většinu času dlouhé několik centimetrů. Mívá je sčesané dozadu z čela, vesele se kroutí a při své největší délce, kterou jejich majitel dovolí, sahají na jeho ramena. Strniště, které zdobí jeho obličej, má stejně tmavý odstín jako vlasy.
Ohledně oblečení není snadné říct, co vlastně nejčastěji nosí, protože si obleče cokoli, co je čisté a padne mu. Jeho oblíbenou barvou je modrá a rád ji nosí v jakémkoli odstínu. Pokud ví, že nepůjde do práce či řešit nějaké oficiality, tak se obléká do obyčejných triček, které nejsou upnuté ke krku, obyčejných tmavých džínů a pohodlné černé boty z kůže. Pokud chce oblečení dodat trochu stylu, tak si vezme sportovní sáčko, případně klobouk či šle. V chladnějších měsících nosívá šedivou větrovku a v pravé zimě černý, delší kabát s šálou.
Nepotrpí si na žádné doplňky, jako jsou prsteny či řetízky, dokonce na rukou nenosí ani hodinky. Pokud je doma, tak dává přednos bosým nohám.

Povaha:
Gorloise je citově založený člověk. Řídí se spíše svým srdcem než svou hlavou, ve které si maluje romanticky růžovou budoucnost, možná proto zklamání tak těžce nese. Rád pečuje o lidi kolem sebe, dělá je šťastnými a pocit, že někomu ulehčil práci, je pro něj největší odměnou.
Má laskavou a dobráckou duši, což ocení především jeho studenti. S lidmi jedná narovinu, nenávidí lhaní a sám se k němu snaží nesnížit. Pokud chce někdo znát upřímný názor, tak se stačí jen zeptat. Má sice kritické oko, ale zároveň umí jemně naznačit, co je potřeba zlepšit. Také oplývá snad nekonečnou trpělivostí nad nešikovnějšími studenty.
Gorloise má také silný smysl pro to, co je správné a co špatné. Snaží se dodržovat své lidi a nechlubí se cizím peřím. Je zdvořilý a uctivý k lidem, kteří stojí výš než on, i když by se k němu chovali nečestně. Pro své nejmilejší je ochoten riskovat svůj život, aby je zachránil. Má odvážné a čestné srdce. Ale ačkoli je ušlechtilý, tak má nějaké nejistoty ohledně vlastní odvahy, pochybuje o sobě, což vlastně ukazuje na jeho pokoru. Pokud se s někým ocitne v duelu, tak nespoléhá jen na své dovednosti, ale i na malé lsti.
Není rád ve středu dění, spíše pozoruje vše z bezpečné vzdálenosti, promyslí si své jednání, a když je potřeba, tak zasáhne.
Co se týče lásky, tak má věrnou povahu a není přelétavý. Pokud někoho doopravdy miluje, tak je docela dost žárlivý.


Osobní historie:
Gorloisův první nádech patřil krásnému letnímu dny, kdy sluníčko dosahovalo vysokých teplot a lidé se uchylovali do stínů, ti šťastnější pak k chladivé vodě. Jeho rodiči se stali čistokrevní kouzelníci Gaynor a její muž Elwyn. Takto se stalo ve středním městě v hrabství Wiltshire, tedy v Salisbury. Vyrůstal v rodinném domě v klidnější čtvrti města. Jeho maminka, povoláním botanička, se věnovala zkoumáním rostlin a časem si otevřela malý krámek ve středu města, kde prodávala léčivé bylinky mudlům. Gorloův otec měl o něco dobrodružnější povolání. Původem byl lovec démonů, ale po svatbě a narození syna přešel do sekce démonologa.
Vztah jeho rodičů nebyl předem naplánovaný. Jednoduše se potkali, zamilovali se do sebe a krásný, láskyplný vztah jim vydržel až do jejich smrti. Kromě Gorloise dali život ještě dvěma dcerám.
Gorloisovo dětství nebylo nikterak výjimečné. Před Bradavicemi navštěvoval mudlovskou školku i školu. Doma se pak učil tajům kouzelného světa. Maminka mu vysvětlovala a ukazovala bylinky, učila ho míchat lektvary, otec mu vyprávěl strašidelné příběhy o démonech a o tom, jak je porazit, tyto příběhy bral malý Gorloise jako trochu zvláštní pohádky. Kromě toho se také učil o historii a etiku. Gorloise se vše učil s radostí a bylo mu jedno, do kterého světa patří. V mudlovské škole ho učitelé chválili jako vzorného a pozorného žáka, doma se projevoval jako talent.
Samozřejmě netrávil všechen svůj jen učením, měl spoustu kamarádů, se kterými si hrál na hřišti, na průlezkách, zapojoval se do míčových her, atp. Čím byl starší, tím raději měl nějaký svůj volný čas, který trávil ve stínu katedrály sepisováním básní své platonické lásce. Tou byla dívka Lyanna, kterou viděl jako anděla z nebes. Až později zjistil, že ve skutečnosti byla spíš démonem. Ve své posteli měla skoro celé město.
Mezitím už mu přišel dopis z Bradavic, posadil se na vratkou loďku a na hlavu mu byl nasazen Moudrý klobouk. Ten váhal, do které koleje ho poslat, rozhodoval se mezi Nebelvírem a Havraspárem. Nakonec byl pro něj zvolen Havraspár, který s povděkem přijal, i když maličko v jeho dobrodružné duši ho mrzelo, že to nebyla ta kolej odvážných.
Při studiu v Bradavicích se projevily jeho předem získané zkušenosti a exceloval ve většině předmětů. Nejvíce si však oblíbil obranu proti černé magii, přeměňování a lektvary. V pátém ročníku získal dokonce odznak prefekta. Díky povinnostem ve škole neměl čas na dívky, navíc díky vystřízlivění z Lyanny neměl ani chuť se do žádné zakoukat, všechny bral jako kamarádky. Zamiloval se až po složený zkoušek OVCE a to do mudlovské dívky z jeho rodného města. Jmenovala se Erin a byla ve stejném věku jako on, zrovna dodělala střední školu a rozhodla se, že ji to stačilo. Našla si práci jako servírka v hospodě, a tady ji poprvé Gorloise spatřil. Netrvalo to dlouho a dočista podlehl jejímu kouzlu, udělal by pro ni první poslední, snad by za ni i dýchal. Erin se postupem času do něj zamilovala taktéž.
Po OVCÍCH byl Gorloise přijal na studium lovce démonů. Přihlásil se tam, aby ukázal otci, jak moc si ho váží. Studium Gorloise ale ve své podstatě protrpěl. Bylo pro něj srdceryvné opouštět pokaždé na týden Erin a vidět se s ní jen o víkendu. Alespoň si však své školní povinnosti dělal vždy hned, aby měl na ni doma, co nejvíce času.
Krátce předtím než měl ukončit školu, požádal Erin o ruku. Datum svatby bylo dáno na září. Tak se měl Gorloise po škole na co těšit, také to byla motivace na učení se na zkoušky, a Erin byla zase zaměstnaná zařizováním svatby.
Bohužel se svatba nikdy nekonala. V červnu, když měla Erin službu, hospodu přepadl ozbrojený muž, Erin a dva hosty zastřelil, vybral kasu a utekl. Gorloise Eriina smrt zlomila. Vyčítal si, proč nebyl s ní, proč byl ve škole, mohl ji přece zachránit, na co má takovou moc, když neubrání, co má rád?
Nepočkal ani do jejího pohřbu a z města utekl. Našel si práci jako lovec démonů a o nic se nestaral. Nikdo nevěděl, kde je, jestli žije… On sám se vůbec neohlížel.
Domů se vrátil za pět let smířený se svým osudem. Otec mu navrhnul předem dohodnutý sňatek s dcerou z rodiny Darlingtonů a on souhlasil. Pro jeho maminku to znamenalo velmi moc, byla s babičkou nevěsty velmi dobrá přítelkyně. Bohužel jeho maminka u této události nikdy nebude moc být, byla u ní diagnostikována rakovina. Podstoupila řadu léčení, ale nezabralo a své nemoci podlehla. To byl druhý moment, kdy Gorloise proklínal magii. Alespoň měl krásné vzpomínky na maminku, na to, jak ji posledních pár let pomáhal v jejím obchodě. A tentokrát od své rodiny neutekl. Sledoval, jak jeho otec bez matky pomalu strádá. Měl pocit, že zemřel na zlomené srdce.
Když už zbyl jen on a jeho sourozenci, tak se rozhodl jít zase vlastní cestou. Nějaký čas se toulal po Irsku a Skotsku, nabíral duševní rovnováhu.
Nakonec se usadil v městečku Aberdeen. Koupil si dům uprostřed zeleně, ale ne daleko od moře. Jen takový malý a útulný. Zde také rozjel své první podnikání - obchod zaměřený na bylinky, tinktury, přírodní kosmetiku. Pro podnikání má zřejmě vrozené schopnosti, protože rozjel prosperující řetězec, který se rozrostl do celé Británie, Ameriky a pár dalších evropských států.

Jakmile podnik prosperuje, tak neměl aktivní zaměstnání. Působí sice jako vedoucí, ale má kolem sebe hodně schopných lidí. Proto se rozhodl přijat volné místo v Bradavicích a začít předávat své vědomosti dál. A příjemný bonus? Má možnost poznat svou dohodnutou nevěstu.

 


Komentáře

1 Belatrix White (Z) | 11. června 2013 v 18:45 | Reagovat

Teď jsu sem. Accio team už mě nezajímá. Máte tu hodně lidí a nevěřim na nějaký keci že si je vymýšlíte. Líbí se mi tu takže toto je moje Registrace:

Celé jméno: Belatrix Anastasia White
Věk: 16 let
Kolej: Zmijozel
Povaha: Belatrix, ta sobecká, protivná lhářka. Její povaha je hrozná. Je zlá a nechce se o nic dělit. Každý den je hrozně protivná a podrážděná. Dá se to vysvětlit, je z rodiny samých Zmijozelanů. Ráda začíná hádky, je to její povaha už od 3 let. Ráda se vymlouvá na neexistující věci. Je to prostě praktický Zmijozelan který nesnáší studenty z jiné koleje.

P.S: toto není vtip a ostatní pošlu na e-mail!

2 Belatrix White (Z) | 11. června 2013 v 20:07 | Reagovat

11.6.2013 (18:56) # X Belatrix White (Z)
Teď jsu sem. Accio team už mě nezajímá. Máte tu hodně lidí a nevěřim na nějaký keci že si je vymýšlíte. Líbí se mi tu takže toto je moje Registrace:
Celé jméno: Belatrix Anastasia White
Věk: 16 let
Kolej: Zmijozel
Povaha: Belatrix, ta sobecká, protivná lhářka. Její povaha je hrozná. Je zlá a nechce se o nic dělit. Každý den je hrozně protivná a podrážděná. Dá se to vysvětlit, je z rodiny samých Zmijozelanů. Ráda začíná hádky, je to její povaha už od 3 let. Ráda se vymlouvá na neexistující věci. Je to prostě praktický Zmijozelan který nesnáší studenty z jiné koleje.
P.S: toto není vtip a ostatní pošlu na e-mail!

3 HP Bradavická škola | E-mail | Web | 22. března 2015 v 18:29 | Reagovat

Přeji hezký den! Zvu Vás na novou RPG stránku na téma Harry Potter. Líbí se Vám jeho život? Tak neváhejte a přidejte se k nám ještě dnes! http://hpbradavickaskola.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|