Harry Hartley

19. června 2013 v 22:00 |  Profily

Celé jméno: Henry Anthony Hartley
Datum narození: 17.11
Národnost: Britská
Původ: Mudlovský

Hůlka: 12 a půl palce dlouhá hůlka z jasanu se šupinou baziliška
Patron:
Bubák:

Zaměstnání: Učitel dějiny na akademii
Bývalá kolej: Mrzimor

Popis:
Harry je obyčejný mladý muž, který se v davu svou průměrností snadno ztratí. Jeho tělo dosahuje průměrné výšky 180 centimetrů a je štíhlé bez známek svalů. Pokud byste na jeho těle chtěli přece jen hledat něco zvláštního, tak má nápadně dlouhý krk. Ostatně i tvář má podlouhlou s vysokým čelem, kulatou bradou a ostře řezanými tvářemi.
Nejhezčí část jeho obličeje jsou jeho oči ohraničené černými řasami a klenutým obočím ve stejné barvě. Jeho oči jsou velké a kulaté a mají mechově zelenou barvu, což způsobuje, že jeho pohled je konejšivý a uklidňující. Má velký, široký nos a široké, ale úzké rty ve světle růžovém odstínu.
Jeho vlasy jsou delší a jejich odstín se pohybuje od tmavě hnědé po skoro černou. Vždy je nosí pečlivě učesané s pěšinkou na levé straně a zbytkem vlasů sčesaných dozadu z obličeje. Ostatně nemá rád věci na obličeji, dokonce nenosí ani vousy.
Stejně tak ani nenosí žádní doplňky. K jeho stylu se ani nehodí. Rád se obléká pohodlně, takže dává přednost tričkům, mikinám a džínům. Barevně je jeho oblečení velmi variabilní, i když dává nejčastěji přednost modré a žluté.

Povaha:
Na první pohled se zdá být Harry nesmělý mladík, který má ten nejnevinnější pohled na světě a člověk má chuť ho obejmout či přátelsky poplácat po zádech. Na jednu stranu je opatrným a tichým společníkem, jehož tvář řekne víc než nevyřčená slova. Dalo by se říct, že je inteligentní, i když ne nijak nadprůměrně. Spíš hodně čte a zajímá se. A v podstatě je to jen maska. Po delším pobytu s ním člověk zjistí, že je to přátelský a energický člověk, který nikdy dlouho nesmutní ani není dlouho naštvaný, vlastně hádky doslova nesnáší. Snaží se být ke každému milý a hodný a ne moc zvědavý, jak je v jeho přirozené povaze.
Jeho chování je ale každopádně bláznivé, někdy se zdá, že to co říká, nedává smysl a on žije v úplně jiném světě, který je jen v jeho hlavě.
Má rád jazyky a kromě své rodné angličtiny umí francouzsky, španělsky a rusky, stejně tak miluje dějiny a zeměpis. Jeho nejoblíbenějším místem je knihovna, kde skrčený nad knihou vydrží sedět hodiny a hodiny.


Osobní historie:
Narodil se na nejzápadnějším poloostrově Anglie v hrabství Corwall, kde je ještě divoká a pustá krajina s krásným pobřežím. Přesněji řečeno se narodil poblíž Land's End, kde jsou nádherné vysoké útesy lemované temně modrým mořem, které ve vlnách na ně naráží. Všude se rozprostírá nádherná zeleň, ze které až člověka bolí oči.
Jeho maminka Marion byla mudlovská prodavačka, která v blízké vesničce vedla místní prodejnu smíšeného zboží. Otec měl u jejich domu automechanickou dílnu, kterou vyhledávali lidé ze širokého okolí. A ano - oba jsou mudlové. Jejich děti už tak ne. Kromě Harryho měl pár ještě dvě starší dcery Charlotte a Viviene. První ze zmíněných je stejně jako Harry kouzelnice, která navštěvovala Bradavice a byla zařazena do havraspárské koleje.
Harryho dětství bylo jako dětství všech ostatních kolem. Navštěvoval mudlovskou školku i školu, hrával si se svými vrstevníky na hřišti, doma otravoval své starší sestry, kterým mladší bráška překážel. Celé hodiny proseděl před televizí, kde sledoval kultovní mudlovský scifi seriál o marťanovi, který cestuje skrz čas a místo. Do seriálu se tolik zamiloval, že věří, že je jednou z reinkarnací hlavního hrdiny a občas se tak chová. Kdo ví - třeba je to realita a on je opravdu z jiné planety.
V jedenácti letech mu přišel dopis z Bradavic, kde byl zařazen do mrzimorské koleje. Kolej mu padla jako ulitá, ale škola pro něj byla trochu horší. Zjistil, že talent na famfrpál až tolik nemá a létání si neoblíbil, do všeho ostatního se pouštěl s vervou a odhodlaností, která často způsobila katastrofy. Nicméně zkoušky složil a byl přijat na další studia na akademii. Ve škole se věnoval převážně historii.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|