Monica Goroděcki, pův. Roseová

15. srpna 2013 v 21:51 |  Profily
Celé jméno: Monica Cassandra Roseová
Občanství: Britské
Datum narozenin: 13. září
Věk: 31 let
Původ: čistokrevný

Hůlka: 9 a čtvrt palce dlouhá hůlka z kaštanu, poddajná, se zubem baziliška
Patron: Norský ostrohřbetý
Bubák: otec

Zaměstnání: Obchod s kouzelnými tvory a specializace na chov draků
Bývalá kolej: Zmijozel

Popis:
Tato mladá žena se nemůže pyšnit svoji nepřílišnou výškou, nicméně krásou těla jistě ano. Postavou je štíhlou, přesto zpevněnou. Útlá kulatá ramena, prsa drobnější ale pevná, elegantně vyklenutá záda; křivky jejích boků, paží i lýtek, jsou jemné ač jednoduché. Pohyby působí tak elegantně a ladně, aniž by to byl původní účel těchto gest.
Její tvář s nepřístupnými rysy aristokratky je lemovaná uhelně zbarvenými měkce se vlnícími vlasy, jejíž konečky zlehka bubnují lopatky. Vystouplé lícní, nepříliš výrazné rty v dojmu našpulení, nebo snad rovný v nos ohnutý koncem zlehka nahoru - nic z toho není tak půvabné, jako záhyb na tváři při pohledu z lehkého profilu.
Nicméně tomu všemu se rovnají její oči. Tvrzení, že to právě ony jsou okna do duše, u této ženy, která oplývá plnokrevným půvabem, tomu tak zdaleka není. Lesknou se svoji ocelovou chladností spletenou se zvláštní syrovostí bouřlivého nebe, nepřipouštíc k sobě nikoho. Jediné, co lze vyčíst ze záhybů řeči těla, je smyslná erotičnost. Přesto ten, jenž si zasloužil její důvěru, dokáže přes lichotivou masku lhostejnosti protrhnout úzkostlivě si střežící bariéru a dostat se ke středu jejího pravého já. Pak lačnost a živost sálá z každého póru meruňkově zbarvené sametové pokožky.

Oblékání je střídmé, ale velice lichotivé a poukazující na vysoké postavení. Většinou je zahlédnuta v dámském kostýmku, který má výrazně vykrojený pas, obkreslujíc tak dokonale linii ženského těla. Krásné, bohaté šaty vlastní taktéž a b oty s podpatkem jsou samozřejmostí. V šatníku lze pak také výjimečně zahlédnout kožené, speciální a kvalitní výzbroje po práci s draky - tu však obléká pouze na farmě.
Černá maskara je pro ni stejně vystihující, jako na světlé pleti výrazná, karmínově rudá rtěnka.

Charakter:
Monica je stejně dobře inteligentní, energická a impulzivní, jako přímo a chladně uvažující. Povahové rysy nesmlouvavosti, manipulativnosti, tvrdosti a ráznosti se mísí s touhou, vášnivostí a vulgaritou erotiky. Její pevné zásady, pravidla a velice účinné způsoby, jak dosáhnout svého, ji zatím přinesly to, co v zásadě chtěla. Avšak hradby, které ji brání před okolním světem, nejsou tak silné a pevné jak se zdají, a tak se s nimi dá zatřást, jde-li o někoho, na kom ji záleží.
Je více, než jisté, že zrovna ona si až chorobně potrpí na vlastní soukromí a tak si okruh přátel pečlivě vybírá - mezitím co okruh živých nepřátel klesá k téměř nulové hranici. Způsobeno to bude i tím, že se striktně drží rozdělení společenských tříd a v každém případě na ně bere ohledy.
Co se bližšího prozkoumání týká, není nic lehčího, než ji poznat osobně.


Životopis:
Samantha Petofi Lowrance-Rose a Samuel Theodor Rose završili své poněkud italské manželství rozhodnutím, že si pořídí potomka. Oba toužili po prvorozeném chlapci, který by pak později ve své dospělosti převzal rodinný podnik, jenž se specializoval na obchod s kouzelnými tvory a chov draků - to vše na farmě v ústraní. Náhoda tomu však chtěla jinak, a tak se nakonec na svět prodrala ukřičená holčička.
Monicy dětství nebylo ani zdaleka tak růžové, jak by mělo být, což bylo podřízeno vštípenou rivalitou mezi rodiči a také faktem, že Monica zdaleka nepřipomínala chlapce, po kterém toužil hlavně Theo. Původně v Anglii narozená holčička, se v pěti letech ocitla v Německu, kde si ji otec začal podřizovat výchovnými a krutými metodami. Malá Cassi tak neměla v zásadě žádné dětství, až na pár světlých chvilek, kdy ji navštívila matka. Ta však díky své antropofobii pobývala velkou část života v Anglii a o dceru se chvilkami zajímala skrze holubí poštu.

Ve dvanácti letech přišel Monice dopis z Kruvalu. Tehdy Theodor na pár dní ukázal své dceři jinou stránku své osobnosti, neboť byl rád, že jej dítě alespoň v něčem nezklamalo a bylo vzato na školu, kterou on sám vyšel a na níž byl hrdý, neboť z něj vytvořil zoceleného čaroděje, jehož specializací kromě vlastního podniku, byla i černá magie. Monica však v Kruvalu nevydržela ani půl roku díky nepohodě profesora Lektvarů a otce, jenž nebyl ani zdaleka spokojen s tím, jak vyučuje. Během několika dnů měla odcestovat do Krásnohůlek, ale do tohoto rozhodnutí zasáhla Samantha a zapsala ji do Bradavic.

Kouzelný klobouk ji v osudném rozřazování bez zaváhání přiřadil do Zmijozelu, v němž v dalším roce potkala i svoji nejlepší přítelkyni Auroru Goroděcki.
Tmavovlasou dívku studiem provázela její vášeň, kterou v prvopočátcích ráda užívala na dvojčatech Flaviovi a Ferederickovi Drache, tehdejších profesorech Bradavic.
Kromě toho ji taky vyznačily její ostré a nekompromisní názory, které byly velice ovlivněny rodem, ze kterého pocházela. Vždy trvala na vztazích s čistokrevnými a ostatními mimoděk opovrhovala. Dávala to najevo chováním, poznámky a výbušném souboji, které často vyvolala její slova. Vzhledem k tomu, kolik úsilí si její otec dal se studiem a jak moc pilně se zajímala o určitou magii, se nejednou stalo, že ona z toho vyvázla bez zranění. Na rozdíl od soupeře. Nebylo pak později ani překvapením, že vstoupila do tajného klubu, jenž měl mnoho společného se Smtijedy.
Její studentský život byl však často narušen dopisem od otce, který těsně před odjezdem do Bradavic zmizel v chladném Rusku. I přes to, jak se svoji dcerou zacházel, se evidentně zajímal o její budoucí život, ze kterého by mohl on sám jakkoli profitovat. V několika dopisech ji nekompromisně oznámil, ať se připraví na manželské povinnosti s Archibaltem Romanovem - jistým nepříliš něžným mužem, kterého dívka poznala ještě ten den, kdy jí přišlo oznámení. Jak se později ukázalo, Archibalt ženami opovrhoval a přitom si na nich ukájel své vlastní, nepříznivé a dostatečně bolestivé choutky. Monica tak udělala rázný krok a napsala otci, který jí obratem odepsal s tím, že jí dává půl roku na to aby si tedy sama vyhledala vhodného partnera.
Vzhledem k tomu, že již tehdy měla ona a Aurora utužené, přátelské vztahy, nebránila se Monica sdělit jí své obavy. Nakonec slovo dalo slovo, Aurora seznámila svojí přítelkyni s bratrancem Williamem. O něco později se ti dva zasnoubili.

Monica nakonec vystudovala Bradavice již s jiným příjmením, určitým jměním na svém kontě a dobrými známkami. Vzhledem k tomu, že po jejím otci nebyla ani stopa, přepadl podnik právě jí. Spravovat tak závažné věci a zapojovat se do tvrdé výchovy samotných draků jí nečinilo sebemenší problémy. Jak se později potvrdilo, navíc trénovala i na výchovu dětí, které počala s Williamem.

Velice často je tak díky své práci viděna ve čtvrtém patře na Ministerstvu kouzel u své nejlepší přítelkyně Aurory, nebo občasně o poschodí výš u manžela.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|