Září 2013

3x jiná, ale přece stejná

28. září 2013 v 12:48 Kreativní koutek
Oblečení, které měla, když přišla za Gorloisem, taktéž ten samý obleček, který pak věnovala své sestře. Jen ta sukně byla vepředu krátká, prostě asymetrická.


Look at these eyes

28. září 2013 v 12:43 Kreativní koutek
Look at the trouble that they hide inside.


Úsudek je možno vyvrátit, předsudek nikoli

28. září 2013 v 12:38 Kreativní koutek
aneb Nesuď knihu podle obalu.


Morgan Thargaryen

24. září 2013 v 20:36

Celé jméno: Morgan Alexander Thagaryen
Datum narozenin: 9. října
Národnost: Britská
Původ: Kouzelnický

Hůlka: 14 palců dlouhá hůlka z tisového dřeva, pružná, se zubem běhnice

Patron: Tuleň grónský
Bubák: Testrál

Kolej: Zmijozel

Popis:
Zdánlivě chladný a nedostupný pohled studeně modrých, hlubokých očí s dlouhými tmavými řasami, ostřejší rysy, charizmatický úsměv. Morgan by se svou výškou stodvaaosmdesáti centimetrů a statnou postavou mohl být náplní snu kdejaké dívky, pokud by o to snad ony kdy stály. Při pohledu na jeho tvář by se nejedné mohla z fleku podlamovat kolena. Jeho husté hnědé a kučeravé vlasy, které rámují pohledný obličej, jen vybízejí k tomu, aby do nich někdo zabořil ruce a pořádně je prohrábl.

Když narazíte na Morgana mezi zdmi bradavického hradu, nebude mít na sobě nic jiného, než předepsanou školní uniformu. Bílá košile, černé kalhoty a polobotky jsou vždy v perfektním stavu, zelenou zmijozelskou kravatu nosí pečlivě uvázanou. Někteří lidé však tvrdí, že červená barva mu sluší víc. Pokud není vysloveně zima, školní hábit nosívá přehozený přes koženou brašnu, která mu visí přes rameno.


Charakteristika:

Morgan je ve své podstatě dobrý člověk, jeho jediným problémem je, že na to ještě nepřišel. Nemá o sobě příliš vysoké mínění, což ale zdárně maskuje tím, že předstírá opak. Pro někoho může působit jako arogantní synek z klasické kouzelnické bohaté rodiny, ale ve skutečnosti je vše pouze o výrazu. V nitru je milý a přátelský, protože je ale spíše samotář, nemá kolem sebe davy štěbetajících kamarádů. O ty by nejspíše ani nestál. Pozná-li někoho, s kým si rozumí, tráví rád čas v jeho společnosti a vášnivě rozvíjí nejrůznější filozofické debaty.


Tessa Caldwellová

24. září 2013 v 20:25
Celé jméno: Tessa Viktoriya Caldwellová
Datum narozenin: 15.října
Národnost: Britská
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 11 palců dlouhá hůlka z třešňového dřeva, pružná, se stvolem mandragory.
Patron: Leopard
Bubák: Mrtvá mamka

Kolej: Mrzimor

Popis:
Každý kdo Tessu poprvé spatří, tak vzdychne obdivem nad její krásou. Sto sedmdesát pět centimetrů vysoká dívka po svých předcích zdědila opravdu jen to nejlepší. Má štíhlou postavu patřičně zaoblenou na těch správných místech, s dlouhýma nohama a hrudí, za kterou se rozhodně nemusí stydět, protože do podprsenky má co dát. Pokožku má světlou s lehkým bronzovým nádechem, takže ani v té nejkrutější zimě nevypadá bledá.
Oválný obličej s vysokým širokým čelem ji lemují vlasy barvy zralé pšenice, které se ji přirozeně vlní po její pas. Její vlasy jsou pro ni odzoba, o kterou se pečlivě stará. Většinu času je však nosí rozčesané a volně rozčesané. Pod tmavě hnědým obočím, které je vždy pečlivě vytrhané, má velké oči lemované dlouhými řasami. Barva jejich očí je ve zvláštním odstínu ledové šedomodré. Její noc není nikterak drobný, ale za to ukázkově rovný a rty, které mají světle růžovou barvu dík Tessině oblíbené rtěnce, jsou velké a výrazné. Kromě rtěnky Tessa ráda používá i ostatní make-up. Každé ráno na svou plěť nanese krémy, stíny, linky, řasenky... Miluje černé a šedé barvy.
Co se týče oblečení, tak je vždy v perfektní stavu stejně jako její tvář. Školní uniforu nikdy nemá pomačkanou nebo špinavou, ale vždy příkladně upravenou - bílou košili rozepnutou velmi vyzývavě, černou sukni, která je snad o něco kratší než ve chvíli, kdy ji koupila, černé oxfordky, pečlivě uvázaná žluto-černá kravata, svetřík a hábit. Ve svém volném čase ráda nosí šaty, povětšinou minišaty, které v zimě doplný tlustými punčocháčemi. Je skoro nemožné potkat Tessu v kalhotech. Naprosto typické jsou pro ni také dlouhé a výrazné naušnice, naopak nenosí prstýnky ani hodinky - nesnáší věci na svých rukou.

Charakteristika:
Tessa vlastně vyrostla jako jedináček, který mohl mít všechno na co by jen prstem ukázal. Ze všechno nejvíc ale vždycky chtěla svobodu a volnost, rodiče se o ni vždycky moc báli a omezovali ji. Díky tomu se snažila vždycky dělat to, co si rodiče nepřáteli, aby dělala. Bylo to její vzpoura, způsob jak se se vším vyrovnat. Jako dítě byla Tessa plachá a osamělá, děti ve školce ji nikdy mezi sebe nepřijali a odstrkovali ji, ale podařilo se ji z toho vyrůst hlavně díky Esmé a Casey. Teď se rozhodně nebojí říkat cokoli o sobě nebo o svých přátelích. Může být trochu zlá pokud se dohaduje s lidmi, a často se zdá, že zachází až moc daleko se svými jedovatými komentáři. Stejně tak ale umí používat slova ve svůj prospěch. Místo toho, aby do slov dávala jed, tak umí být tak sladká, že jen málokdo by ji něco odmítnul. Tenhle svůj talent používá hlavně s profesory, chlapci a nebo když se opravdu snaží dosáhnout svého. Aby to bylo zcela upřímné, tak se musí říct, že Tessa ráda polemizuje. Bude argumentovat až do smrti a odmítá se mýlit. A nejvíc ji rozčilují lidé, kteří jsou neschopni pochopit některé její argumenty. Má ráda vzrušené debaty a to víc než radost z vítězství a vychloubání se jím. Ona má své přesvědčené a často odmítá změnit své názory. Pokud to ale udělá, tak se považujte za dítě štěstěny.Dalších z jejich méně zářících vlastností je touha po pomstě. Pokud Tesse nebo jejím kamarádkám něco provedete, tak nečekejte, že snadno odpustí. Najde způsob, jak dostat svou vlastní pomstu a bez toho, aby se nijak ušpinila nebo dostala do problémů.
Pod vrstvou make-upu je Tessa ve skutečnosti nejistá, ale Merlině chraň, aby někdo viděl její neschopnost být dokonalým andělem jakého si matka představuje. Ona si neustálce připomíná své nedostatky a nikdy si je neodpustí. Někdy má nálady, kdy se cítí nejistá ve všem svém konání, má strach, že nikdy v kouzlech nebude tak skvělá jako rodiče. V těch chvílích ve společnosti ráda najde někoho, s kým se bude cítit lépe..., klidně i jen jednu noc.
Kluci jsou něco, co Tessa naprosto miluje. Pocit, dotek, chuť, vůně... to vše ji na nich láká. Prvního kluka měla ve třinácti letech, a i když v té chvíli jim nepřipadalo, že dělají něco zábavného, Tessa na tom byla závislá. Také ji nepomáhal fakt, že kdykoli viděla svého staršího bratra, tak byl obklopen dobře vypadajícíi kluky, kteří vypadali, že by s Tessou flirtovali, kdyby nebyla tak mladá. Bohužel věk nebyl faktor, který by Tessu zastavil. Pokud něco viděla, někoho chtěla, šla si za tím a dostala ho. Poté, co ztratila panenství, zdálo se, jako by byla posedlá. Líbil se jí pocit být chtěná a vzít si, co chce.
Přes její volné způsoby s chlapci, Tessa má ráda vztahy. Ráda má chlapce ve svém vlastnictví a předvádí ho před okolím. Není asi třeba říkat, že příliš dlouho v těchto vztazích nevydrží. Zatím se nedostala do vážného, dlouhodobého vztahu.

Struktura Ministerstva kouzel

22. září 2013 v 22:26
0.patroKantýna--
1.patroMinistr kouzel a štábní útvary..
.- Úřad Ministra kouzelNymphadora Ethel Rawen-Sept
.- Úřad Poradce ministra kouzel--
.- Úřad Vrchního náměstka ministra kouzel--
.- Úřad Asistenta ministra kouzel--
.- Výbor pro výzkum--
2.patroOdbor pro uplatňování kouzelnických zákonůValance Sweets
.- Ústředí bystrozorůJames Orlando Rokwood
.-> Zásahová jednotka--
.-> Útvar pro odhalování organizovaného zločinu--
.-> Úřad pro odhalování a konfiskaci padělaných obranných kouzel a ochranných objektů--
.- Kanceláře Oddělení nepatřičného užívání kouzel--
.- Ústředí administrativních služeb StarostolceEthanael Desmond Caldwell
.- Odbor zneužívání mudlovských výtvorů--
.- Oddělení prosazování magického práva--
.- Oddělení omamných látek--
.- Registr zvěromágů--
.- Oddělení kouzelnického vzdělávání--
.-> - Přezkušovací středisko--
.- Veřejné informační služby--
.- Úřad pro absurdní patenty--
3.patroOdbor kouzelnických nehod a katastrofElladora Kristen Ferrewell
.- Kanceláře Útvaru pro nápravu nevydařených kouzelLesath Astoria de Chandiér
.- Kanceláře Ústředny pro výmaz pamětiKonstantin Aleksejevič Goroděcki
.- Komise pro vymýšlení mudlovsky přijatelných výmluvLily Adrastea Ledger
.- Kanceláře operační jednotky protimudlovských opatření--
.- Kanceláře pro styk s mudly--
4.patroOdbor pro dohled nad kouzelnými tvoryDimitrij Vladimírovič Goroděcki
.- Kanceláře divize zvířat, osob a duchůAurora Alessandra Catherine Goroděcki
.-> Výbor pro likvidaci nebezpečných tvorů--
.-> Dračí výzkum a kanceláře omezení--
.-> Speciální jednotka jistící ghouly--
.-> Kanceláře pro styk s kentaury--
.-> Kanceláře pro styk se skřetyLucrezia Radicati de Beauville
.- Úřad pro přemisťování skřítků--
.- Úřad dezinformací--
.- Poradna pro boj se škůdci--
.- Vlkodlačí registr--
.-> Služby pro podporu vlkodlaků--
.-> Jednotka pro odchyt vlkodlaků--
5.patroOdbor mezinárodní kouzelnické spolupráceRalph Nathaniel Twisleton Wykeham
.- Kanceláře Útvaru pro mezinárodní kouzelnické obchodní noremSeptimus Lysander Caleb Rawen-Sept Malfoy
.- Mezinárodní kouzelnické advokátní kancelářeWilliam Dimitrijevič Goroděcki
.- Kanceláře britské sekce Mezinárodního sdružení kouzelníkůHyperion Francois Desgrez
6.patroOdbor pro kouzelnou přepravuCatherine Chevalier
.- Správa letaxové sítě--
.- Regulační a kontrolní správa košťatAlexa Madison Ramsey
.- Úřad pro přenášedla--
.- Zkušební středisko přemisťováníVincent van der Woodsen
7.patroOdbor kouzelných her a sportů--
.- Kanceláře Vedení britské a irské famfrpálové ligyDwayne Beyley
.- Oficiální klub Tchoříčků--
.- Odbor tělovýchovy--
8.patroAtrium--
.- Oddělení kouzelnické údržby--
9.patroOdbor záhadWillhelmine Kathleen Caull

Seznam britských čistokrevných rodů

22. září 2013 v 22:25
Pokud máte pocit, že některý rod v našem seznamu chybí, tak nám prosím dejte vědět.

Body za Amorův šíp

21. září 2013 v 15:11
Havraspár: 20 bodů
Nebelvír: 40 bodů
Zmijozel: 90 bodů
Mrzimor: 70 bodů

Soutěž - Amorův šíp - výsledky

21. září 2013 v 15:03
Adrastea Rawen-Sept
- vůně suchých kříd
- vůně morkého psa
- chili

Soutěž: Svatební šaty

19. září 2013 v 13:36

,,Za ruku vezmu tě v údolí slzavém,
tvou číši naplním neb vínem budu v poháru tvém
tato svíčka osvětlí ti cestu tvou
tímto prstenem tě žádám, abys byla mou."

Pomalu, ale jistě se nám blíží čas, kdy zazní svatební zvony mladé dvojici. Většina z nás je jistě zvědavá, jaké šaty bude mít nevěsta, jak nančančaný bude ženich a chtě nechtě se nám vynoří naše představy, jak by svatba mohla vypadat.
Zadáním této soutěže je ukázat, jak by se vaše postava představovala své svatební šaty/oblek.
Své výtvory posílejte na hp-clubik@seznam.cz.


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|