Katya Ferrewell

17. září 2013 v 22:32
Celé jméno: Aurora Anastasyia Goroděcki Ferrewell
Datum narozenin: 21.března
Národnost: Britská
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 9 a čtvrt palce dlouhá hůlka z bukového dřeva, středně ohebná, s vlasem z hlavy víly
Patron: Polární liška
Bubák: Ona sama jako dítě

Kolej: Zmijozel

Popis:
Co se týče vzhledu, tak si Katya nemá na co stěžovat. Kořeny její rodiny se nacházejí ve východní Evropě, přesněji v Rusku a ona na první pohled svůj etnický původ nezapře. Typické znaky rodu Goroděckých je světlá pleť, tmavé vlasy, tmavé oči a světlá pleť, což se dědí z generace na generaci. A Katya ve všech ohledech svého vzhledu hodně připomíná svou maminku a její rodinu.
Její vlasy mají barvu havranní černi a v jemných vlnách se ji líně snáží pod lopatky. Ráda své vlasy nechává volně rozpuštěné a pečlivě rozčesané. Jedině při famfrpálu si je splétá do pevného copu, aby ji při pře nepřekážely. Její obličej má tvar obráceného trojúhelníku. To znamená, že má vysoké čelo, výrazné lícní kosti, ale úzkou čelist a bradu. Obličej má spíše podlouhlý než široký. Díky její alabastrově světlé kůžu ji v obličeji vyniká uhlově černé úzké obočí, které je pečlivě upravované, stejně jako hluboko posazené tmavé oči, jejiž barva se někdy nezdá tmavě hnědá, ale černá jako ta nejtemnější noc. Nemá oči nijak závratně velké, ale jsou lemované dlouhými řasami, které Káťi dávají občas nevinný kukuč. Nos má příkaldně rovný, ale velký a úzký. Rty má poměrně malé, horní ret užší než ten spodní, a když se široce usměje, tak je skoro neviditelný.
Stejně jako její sourozenci je o něco vyšší než stejně staré dívky. Katya měří 176 centimetrů a vypadá to, že ještě o kousek poroste. Její tělo je jemně stavěné a štíhlé. Občas působí moc křehce na to, aby se vyhýbala potloukům na hřišti. Každopádně díky famfrpálu nabrala svaly, i když její zápěstí zůstalo pořád velmi úzké, takže nenosí náramky, protože většinou ji přes ruku sjedou. Ostatně moc šperků na sobě nenosí, jediným neměným doplnkěm jsou naušnice - stříbrné pecky, které dostala jako dárek.

V její skříni se nachází poměrně velká škála oblečení. Mladá patnáctiletá slečna se dostala právě do toho věku, kdy si více začíná všímat, co nosí a začíná ráda experimentovat. V Bradavicích sice většinu času tráví ve své školní uniformě: šedém svetru se zeleným lemováním, bílé naškrobené košili, tmavě plisované sukni, šedivým nadkolenká, hábitu s erbem Zmijozelu a lakovaných oxfordkách. Samozřejmě nezapomíná ani na kolejní kravatu, která se obvykle nachází pečlivě zavázaná na svém místě. Každopádně její oblíbenou části dne je ta, kdy si sundá uniformu a obleče se do svého oblečení, které si nakoupila už bez dozoru. Uvnitř šatníku se momentálně nachází hodně krajkového oblečení či oblečení s potiskem. Má plné police triček a svetrů, na ramínkách se houpou různé druhy kalhot a kraťasů, co ve větší míře v jejim repertoáru chybí, tak jsou šaty a sukně. V zimě se ráda choulí do červeného teplého kabátu, dlouhých šál a barevných punčoch.

Charakteristika:
Odmalička byla Katya tichým a plachým dítětem, které se snaží splynout s davem. A i když si to nikdy nepřiznala, tak mívala strach z lidí a jejich interakce. Ve školce obvykle seděla tiše ve svém koutku s oblíbenou hračkou a některým ze svých sourozenců neochotná poznat nové lidi. Každopádně od doby, co se dostala do Bradavic její osobnost se dost změnila. Z osamělé dívenky se stala mladá slečna, která se nebojí seznamovat se s novými lidmi, sedět u jídla se svými přáteli a povídat či vyjadřovat svůj názor. Zjistila také, že se dokáže seberealizovat v týmovém sportu. Když se poprvé rozhodla vyzkoušet závodně famfrpál ve školním famfrpálovém družstu, nedávala tomu veliké naděje. Nemyslela si, že bude dobrá a prospěšná zbytku týmu, ale opak se stal pravdou. Díky sportu se naučila více si věřit, být sebevědomější a překvapivě i o něco zodpovědnější. Čas, který tráví na trénincích je pro ni ten optimističtěji strávený, nemá při něm čas příliš přemýšlet nad čímkoliv. Je to čas, kdy může vypnout svět okolo sebe, soustředit se jen na jednu věc a prostě být.
Některé rysy její povahy ale zůstaly. Dokáže být ve svém okolí nenápadná a pozorovat okolí, není pro ni problém vyslechnout celý rozhovor, pozorovat reakce lidí a z toho odhadnout jejich chování. Právě díky tomu se nejspíš dostala do Zmijozelu, má schopnost nenápadně využít ve svůj prospěch. Taktéž se o ní ještě nedá říct, že by měla sebevědomí pevné jako skálu. Ohledně svého vzhledu si není moc jistá, má pocit, že by některé věci mohly být lepší, větší či naopak méně nápadné. Sama sobě si nepřipadá moc hezká, ale to je způsobeno především tím, že se často srovnává se svou sestrou. Neustále má pocit, že ji lidi soudí za to, jak vypadá, jak mluví, jak se obléká, atp. Občas upadá do stavu, kdy vidí všechno smutně. V těch chvílích si přijde naprosto nemožná a má pocit, že pro nikoho na světě nic neznamená, oba její rodiče o ni nikdy nestáli. Taky nemá ráda konflikty, nerada se s lidmi dohaduje a snaží se hledat nějaké východisko, které uspokojí všechny.
Dá se o ni říct, že je docela chytrá, v hodinách patří mezi ty lepší žáky, i když se nikdy nedostane úplně na vrchol, za to může především její lenost, aby se víc učila. Co se týče kouzlení, tak má na něj přirození talent, ale dává přednost klidnějším hodinám, kde není potřeba mávat hůlkou.


Rodina:
Matka - Aurora Alessandra Catherine Goroděcki (Ruska, Zmijozel)
Otec - Lycoris Ferrewell (Američan, vlkodlak)
Sourozenci - Cassandra, Constantin
Prarodiče - ze strany matky: Aleksei (Ruský ministr kouzel, Katya ho v životě neviděla), Galina (Žije v Anglii, zbláznila se)
Tety a strýcové - ze strany otce: Zaphira, Nelissitta, Richenza, Jawellia, ze strany matky: Konstantin Goroděcki, Monica Roseová + William Goroděcki, Rosalie Facinelli, Tatiana Goroděcki, Madison Goroděcki, Colton Goroděcki

Osobní historie:
Kdyby se Katya narodila za trochu jiných okolnostech, tak by mohla vést velmi šťastný život. Hvězdy ovšem při ní nestály, i když se nedá říct, že by její život byl nešťastný a chudý na změny. Narodila se jako prostřední dítě z trojčat. Se svou sestrou Cassandrou mají stejnou genetickou výbavu, za to jejich o pár minut starší bratr Constantin má genetickou výbavu odlišnou. To také vysvětluje, proč jsou dívky černovlasé a Cosťa blonďák.
Její matkou se stala tehdejší zmijozelská studentka Aurora Alessandra Catherine Goroděcká. Aura tatéž neměla ten nejšťastnější osud. Od narození se měla stát symbolem propojení všech větví rodiny - ruské, italské a anglické, také podle toho byla zvolena její jména bez typického očestva. Ve chvíli, kdy jejího mladšího bratra usmrtil vlkodlak, tak z iracionálního vzteku jejího otce padla největší část viny. Díky špatnému psychickému stavu své matky se spolu s ní a bratrem odstěhovala do Anglie ke strýcovi. Nedá se říct, že by se v Británii její život zlepšit, spíše to šlo všechno hůř a hůř. Ve škole Aurora proslula tím, že svým spolužákům podpalovala hábity, především nebelvírským, a motala hlavu spoustě chlapců. A i když byla zasnoubena se spolužákem Vincentem, tak přilnula k někomu jinému - profesoru POKT, kterého potkala jednou v Děravém kotli, kde byla se svou nejlepší kamarádkou Monicou.
S profesorem Lycorisem Ferrewellem nvázala milostný vztah, který byl plný pádů a stoupání. Nejhorší ránou pro Auroru bylo zjištění, že její milý je vlkodlak, vzhledem k tomu, že k vlkodlakům má od jisté doby negativní vztah. Tento fakt zrovna nezlepšit psychickou pohodu Zmijozelanky. A pak se stala chyba. Aurora zjistila, že je těhotná. Její rodina reagovala přesně tak, jak se dalo očekávat. Otce dětí nehodlala přijmout a k Auroře se chovali hrozně. Brzy utekla a rozhodla se, že bude žít s Lycorem v jeho malém bytě v londýnské mudlovské čtvrti. Lycoris trpěl výčitkami, obavami že jeho děti budou vlkodlaci, atp., Aurora v těhotenství byla labilnější než obvykle a dokonce se dohnala k sebepoškozování. V poslední gázi těhotenství prerušila školu a 21.března se u sv. Munga narodili trojčata. Jako první se narodil Constantin, který dostal své jméno po Aurořině bratru, pak dcera Cassandra, jenž za své jméno vděčí nejlepší kamarádce Aury, a nakonec Katya jejiž jméno je záhadou, jeho původ Aurora nikdy nevysvětlila.
Po narození dětí bylo mezi Aurorou a Lycorem na chvíli všechno v pořádku. Aurora si dodělala školu. Bohužel klid ve vztahu nevydržel dlouho, Aurora začala být podrážděná a s Lycorem se jen hádala, navíc jim do vztahu zasahovala Lycorova rodina, resp. Jeho čtyři sestry, které Auroru zrovna nemilovaly. V krizi se jim pokusil pomoc Lycorisův kolega z Bradavic - Hyperion Desgrez i Aury bratranec William, který ovšem nemohl překousnout to, že by měl v rodině vlkodlaka, takže vše zmanipuloval a ve své podstatě namluvil všem, že otcem dětí je Hyperion. Díky tomuto se Aurora s Lycorem pohádali, Aura sebrala děti a utekla s nimi do Francie právě k Hyperionovi. V Tolouse se Aurora dala dohromady, jenže mezitím se Hyperion sešel s Lycorem, který si nemyslel, že by jeho děti měli vyrůstat se svou labilní matkou a bez jejího vědomí je odvedl do Ameriky. Auroře pak bylo vysvětleno, že je to tak lepší, protože ona sama není schopná se o ně postarat a její rodina taktéž není ochotná ten problém řešit. Trojčata Lycoris zanechal v péči svých sester. Zpočátku jejich života se o ně starala Richenza a později, když začali navštěvovat mudlovskou školku, tak Zaphira. Katya z péče své tety neměla zrovna radost. Vždycky ji přišla poněkud strohá, nesympatická a panovačná. Tak trochu z ní měla vlastně strach.
Většinu léta a jiných prázdnin pak děti trávily u svého strýčka Hyperiona v Tolouse, kde si hrávali s dětmi Hyperionova bratra Diddiera - Nikolasem, Elaine, Léou a Rémym. Děti si užívali hrátky v rozsáhých zahradách paláce a Katya si přávala, aby mohla tady zůstat po celý rok. Taky je zde navštěvovala matka Aurora, která v té době získala práci profesorky magických rituálů v Bradavicích a později se stala i kolejní ředitelkou Zmijozelu.
V příslušném věku začala trojčata navštěvovat školu. Katya se do školy nijak moc netěšila a brzy zjistila, že měla správný pocit. Učení ji nevadilo, patřila vždy mezi ten lepší průměr studentů, ale nedokázala si najít přátelé, pořád se cítila jiná. V jedenácti letech ji přišel vysněný dopis z Bradavic. Z nové školy byla poněkud nervózní a dost zklamaná, když zjistila, že její matka opustila školu, přestěhovala se do Londýna a získala místo na Ministerstva kouzel, kde byla brzy povýšena do funkce vedoucí kanceláře. Doufala tedy, že alespoň v Bradavicích bude se svými sourozenci, ale bohužel je každého Moudrý klobouk poslal jinam. Cassandra byla zařazena do Havraspáru, Constantin zase do Mrzimoru a ona sama byla poslána do Zmijozelu. Katya byla v první chvíli ze své nové koleje zaskočená, přišla si, že tam nepatří. Ona by samu sebe nejraději viděla v Mrzimoru. Pak si vzpomněla, že je to kolej i její matky a konečně měla pocit, že možná mají opravdu něco společného. Většina lidí ji totiž vždycky říkala, že je jako svá matka, jen klidnější a jak se ukázalo, tak i talentovanější. Kouzlení ji jde přirozeně, i když ona osobně má raději předměty, kde se tolik nekouzlí. Když byla ve druhém ročníku, tak do školy přišly její sestřenky Ella a Emma, se kterými od té chvíle sdílela ložnici. Pod jejich vlivem se z ní stala otevřenější a živější dívka, i když i předtím měla v Bradavicích kamarády.
Ve třetím ročníku se přihlásila do famfrpálového týmu své koleje, protože jak je známo, tak Goroděčtí jsou skvělí letci. Do týmu byla přijata a získala pozici chytačky. Od té chvíle je stálým členem týmu a dokonce v pátém ročníku se stala jeho kapitánkou. Taktéž se před pátém ročníkem změnilo její bydlení. Konečně si je k sobě vzala Aurora.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|