Morgan Thargaryen

24. září 2013 v 20:36

Celé jméno: Morgan Alexander Thagaryen
Datum narozenin: 9. října
Národnost: Britská
Původ: Kouzelnický

Hůlka: 14 palců dlouhá hůlka z tisového dřeva, pružná, se zubem běhnice

Patron: Tuleň grónský
Bubák: Testrál

Kolej: Zmijozel

Popis:
Zdánlivě chladný a nedostupný pohled studeně modrých, hlubokých očí s dlouhými tmavými řasami, ostřejší rysy, charizmatický úsměv. Morgan by se svou výškou stodvaaosmdesáti centimetrů a statnou postavou mohl být náplní snu kdejaké dívky, pokud by o to snad ony kdy stály. Při pohledu na jeho tvář by se nejedné mohla z fleku podlamovat kolena. Jeho husté hnědé a kučeravé vlasy, které rámují pohledný obličej, jen vybízejí k tomu, aby do nich někdo zabořil ruce a pořádně je prohrábl.

Když narazíte na Morgana mezi zdmi bradavického hradu, nebude mít na sobě nic jiného, než předepsanou školní uniformu. Bílá košile, černé kalhoty a polobotky jsou vždy v perfektním stavu, zelenou zmijozelskou kravatu nosí pečlivě uvázanou. Někteří lidé však tvrdí, že červená barva mu sluší víc. Pokud není vysloveně zima, školní hábit nosívá přehozený přes koženou brašnu, která mu visí přes rameno.


Charakteristika:

Morgan je ve své podstatě dobrý člověk, jeho jediným problémem je, že na to ještě nepřišel. Nemá o sobě příliš vysoké mínění, což ale zdárně maskuje tím, že předstírá opak. Pro někoho může působit jako arogantní synek z klasické kouzelnické bohaté rodiny, ale ve skutečnosti je vše pouze o výrazu. V nitru je milý a přátelský, protože je ale spíše samotář, nemá kolem sebe davy štěbetajících kamarádů. O ty by nejspíše ani nestál. Pozná-li někoho, s kým si rozumí, tráví rád čas v jeho společnosti a vášnivě rozvíjí nejrůznější filozofické debaty.

Osobní historie:

Typický příběh, který chce každé dítě o svých rodičích slyšet, je pohádka. Chlapec potká dívku, dívka potká chlapce, zamilují se do sebe a žijí šťastně až do smrti. Nicméně, jak rostou, tak si začínají uvědomovat, že tyto příběhy nejsou pravdivé. Nikdy neměli romantické sny o manželství Adama Thargaryena a Morqine Arryn. Jejich manželství vysílá jasný vzkaz, že je dílem více pohodlí než romantiky. Jejich rodiče jim tento sňatek navrhli a nedali jim moc na výběr. Ani Adam ani Morqine necítili nějaký odpor k tomu druhému, a bylo jednoduší být spolu s požehnáním jejich rodin, než jim vzdorovat.

Jejich svatba byla krásná. Proč by taky ne? Rodina Thargaryenů měla více zlata, než kdy mohla potřebovat a Arrynové se jim ve všem snažili vyrovnat. Nevěsta byla krásná. Tmavé vlasy v kontrastu s čistě bílým tylem. Vypadala jako obrázek nevinnosti a nádhery, což ocenili všichni přítomní včetně ženicha. Každý svatebčan prohlašoval, že jsou opravdu nádherný pár a opravdu tomu tak bylo. Dostali mnoho drahých dárků od přítomných na svatbě, a ve všem to byla prostě svatba, kterou si každá holka může jen přát.

Jak to tak bývá, nedlouho po svatbě Morqine zjistila, že je těhotná se svým prvním. Přesně jak rodina Thargaryenů očekávala, narodil se krásný chlapeček, kterého pojmenovali Miles po dědečkovi z otcovy strany. Miles byl všechno, co si jen mohli přát, aby prvorozený syn byl. Další dítě chtěli, aby byla dcera, ale bohužel se narodil Morgan.

Jednoho chladného říjnového rána se narodil Morgan Alexander Thargaryen. Byl to krásný chlapec s tmavě hnědými vlasy, ale jako druhý syn byl rodině k ničemu. Jako dítě každopádně dostal, co chtěl a také toho náležitě využíval. Morganův otec s ním chtěl něco udělat, ale jeho matka ho milovala. Morgan si pamatuje, jak s ním trávila čas, když byl dítě. Morqine mu byla oddaná, i když byl už starší.

Když byli Morganovi dva roky, Morqine konečně porodila dceru. Pozornost, se kterou na Milesovi nešetřili, se teď rovnoměrně rozdělila mezi nejstaršího a nejmladšího potomka. Morgan svou malou sestřičku Minnie miloval. Když mohl, tak se motal kolem jejího kočárku stejně jako Miles. A i když na Morgana rodiče neměli moc času, tak díky sourozencům cítil alespoň jakési zdání rodiny.

Netrvalo dlouho a věci se dostali do rutinního režimu. Morgan strávil většinu svého dětství se svým bratrem a sestrou. Nikdy si nebyl příliš blízký s otcem, ale dalo se říct, že spolu dobře vycházeli. Když mu bylo jedenáct, tak obdržel nejdůležitější dopis pro každé dítě oplývající magickými schopnostmi. Přijetí do Bradavic. Nebylo to překvapení, protože všichni z rodiny před ním dostali dopis, ale stejně dostal od své rodiny mnoho gratulací. Přes to všechno byl Morgan tiché dítě, tedy krom chvílí kdy kolem měl své sourozence, se kterými měl dobrý vztah. Během svého prvního roku v Bradavicích si vysloužil pověst, že je rezervovaný. Díky nedbalosti svých rodičů a pověsti rodiny Thargaryenů odsouval své pocity stranou a ve škole se stával tvrdší a chladnější.

Mnoho lidí to přikládalo vlivu Zmijozelu, který byl jeho kolejí, ale on sám věděl, že kolej, do které byl zařazen, má na něj jen těžko nějaký dopad. Po dobu, kterou trávil ve škole, se snažil, aby zapadal, ale nikdy nebyl obklopen davy kamarádů, kteří by ho následovali na každém kroku.

Když se vracel domů na prázdniny, nezdálo se, že by o něj rodiče jevili nějaký větší zájem či že by jim přes rok snad jejich druhorozený syn chyběl, a tak se začal toulat a doma se snažil vyskytovat co nejméně. Toho si všimla jeho teta Morgana, sestra jeho matky, když ho několikrát zahlédla, jak se osamocený potuluje Příčnou ulicí. Pozvala ho tedy k sobě do čajovny, kterou na Příčné provozuje, a Morgan si ke své tetě brzy našel cestu. Začal v čajovně vypomáhat a brzy v ní trávil téměř veškerý svůj čas. Morgana se vedle jeho sourozenců stala nejbližším členem jeho rodiny a on na svou tetu nedá dopustit.
 


Komentáře

1 Katya Ferrewell (Z) | 25. září 2013 v 14:21 | Reagovat

Uhum, myslím, že Morgan by mohl mít i hezčí fotku než je takhle :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|