Morrigan Rosenthal

17. září 2013 v 22:31
Celé jméno: Morrigan Rosenthal
Datum narozenin: 15.února
Národnost: Americká
Původ: -

Hůlka: 11 palců dlouhá hůlka z modřínového dřeva se stvolem mandragory
Patron: Havran
Bubák: Hejkal

Kolej: Havraspár

Popis:
Při pohledu na své rodiče má Morrigan pocit, že z jejich vzhledu zdědila ty nejhorší prvky v té nejhorší kombinaci. Co se týče výšky, tak ještě pořád roste, zatím je její výška v relativní normě na její věk. Není příliš vysoká ani malá pokud jde o stejně staré dívky, ale většina jejich spolužáků ji převyšuje. Starost ji spíše dělá její struktura těla. Po otci zdědila sice štíhlou, ale urostlou postavu, která se vyznačuje širokými rameny i boky a silnýma nohama. Ohledně svého rostoucího těla se cítí trochu plachá a její rostoucí křivky jsou pro ni poněkud nepříjemné.
Má oválný obličej, který je velmi jemný a téměř andělský s čistými a zakulacenými rysy. Dokonalý dojem ale kazí světé pihy, kterými je hustě posetý celý její obličej. Na své pihy je pyšná a ani když bude starší, tak si je nehodlá zakrývat make-upem. Každopádně se o sebe ráda stará. Pod vysokým čelem se ji klene světle hnědé obočí, které si pečlivě upravuje, aby zvýraznilo její nevelké oči modrého odstínu. Řasy, které mají stejnou barvu jako obočí, jsou krátké a bez dávky řasenky nevýrazné.
Nos nemá nijak velký, ale má ho široký, rty také nejsou velké. Horní ret má úzký, ten spodní zase hezky plný. Když se usměje, tak se ji rozzáří celý její obličej, bohužel se neusmívá tak často, jak by se na mladou slečnu hodilo.
Její vlasy mají středně hnědý odstín, který se u konečků mění na světlě hnědý až zrzavý. Vlasy ji sahají do půlky zad a působí značně nezkrotně. Vlní se jak sami chtějí, při pokusu o učesání je snadnější zlomit hřeben než vytvořit účes, takže je Morrigan většinou nosí sepnuté ve vysokém culíku.

Stejně jako ostatní studenti nosí ve všedních dnech školní uniformu. Ovšem nedá se říct, že by ji měla nějak extra upravenou. Kravatu v kolejních barvách Havraspáru se ji jen tak líně houpe na krku, rukávy bílé košile vytažené k loktům a hábit většinou přehozený přes tašku je u konce docela špinavý, jak s ním zametá chodby.
O víkendech dává přednost pohodlnému a ležernímu oblečení. Často má na sobě džíny nebo legíny, tílka kombinovaná s košilemi a na nohou barevné kotníčkové conversky. Pokud je zima, tak nosí zateplené bundy, dlouhé šály a huňaté čepice.
Skoro nikdy ji nemáte šanci uvidět v šatech, ty nosí na opravdu velmi vyjímečné události, za to si ale můžete všimnout, že na rukou nosí různé magické amulety, které ji mají chránit.

Charakteristika:
Neexsitují vůbec žádné pochybnosti, že by Morrigan byla zařazena do jiné koleje než je Havraspár. Je totiž tak trochu perfekcionista pokud se jedná o její práci či studium a neočekává od sebe nic menšího než to, že ze sebe vydá to nejlepší. Je pečlivá, dbá na estetiku a efektivní organizaci práce. Domácí úkoly odevzdává vždy v řádném termínu, čisté, bez jediné vady na nich. Obvykle se na úkolu objeví jen známka od učitele bez jakýchkoli škrtů v práci. To vypovídá o její značné inteligenci a pracovitosti ve vyhledávání a ověřování informací. K překvapení učitelů ale nepatří mezi typy, které jsou v hodině aktivní, hlásí se a vždy znají správné odpovědi. Ona je zná taky, ale nikdy se sama od sebe nepřihlásí, pozoruje své spolužáky a baví se na jejich účet. Právě díky tomuto přístupu si o ni většina spolužáků nemyslí, že by byla nějak chytrá, ale pokud se k ní obrátí s prostou o pomoc, tak je ochotná jim vždy vyhovět. Jako učitelka oplývá vekou trpělivostí, což je opakem jejího normálního chování. Když se odpoutává od učiva, tak ji člověk spatří se škodolibým úsměvem na tváři. Morrigan není ale zlá či pesimistická, ale na svět se dívá se sarkasmem ji vlastním. Ostatní lidé kolem ní přijdou jako herci v divadle. Právě časté užívání ironie v řeči některé lidi mate a nejsou si jistí, jestli pronášená slova myslí vážně či ne. Taktéž její humor nemusí každý pochopit.
Morrigan není vyložene introvertka, ale miluje svůj vlastní klid, a když ji někdo z něj vyruší, tak dokáže být velmi protivní. Není ale introvertka, má ráda společnost lidí, ale ne celých 24 hodin. Většinou se snaží předcházet hádkám, protože má pocit, že nestojí plýtvar si energii na takovouto činnost. Každopádně za svými názory si stojí, ale neprosazuje je za každou cenu.


Osobní historie:
Morrigan se narodila jako jedináček v malé rodině, jejími rodiči se stala Scarlett a Brian Rosenthalovi. Scarlett vyrůstala v čistokrevné rodině ve Velké Británii. Její matka Mary se vždycky snažila dělat pro své dítě to nejlepší a nebo si to alespoň myslela. Chtěla aby se v životě měla její dcera lépe než ona sama, a dělala pro to vše, ať už se to Scarlett líbilo nebo ne. Mary byla vynikající léčitelka, která absolvovala Bradavice s vyznamenáním, a získala dobře placenou práci ve svém vyvoleném oboru. A to samé chtěla i pro svou dceru.
Naneštěstí u Scarlett bylo odmalička jasné, že na lektvary ani bylinkářství nemá talent a ani ji nezajímají. Později se ukázalo, že Scarlett vlastně ani neumí čarovat, takže již nikdo nečekal, že by ji přišel dopis z Bradavic - nepřišel. Mary pořád nedokázala ustát, že její dcera by mohla být moták a tak hodiny výzkumu strávila tím, že hledala lék na probuzení jejich schopností. Scarlett z toho nijak zklamaná nebyla a čekala jen, až bude plnoletá. V sedmnácti letech si sbalila pár svých věcí a tajně utekla, aniž by se s někým rozloučila. V Londýně nasedla na první letadlo a odletěla do USA. Tam vystřídala několik prácí - od uklízečky, prodavačky pro servírku v restauraci, kde potkala i Morriganina otce.
Brian také pocházel z kouzelnické rodiny, i když ne zrovna čistokrevné, jen v jejich rodokmenu už delší dobu nebyl žádný mudla a nebo někdo, kdo by poskvrnil rodovou čest. Tou černou ovcí se stal až Brian.
Už odmalička měli jeho rodiče připravený fotoaparát, aby zachytili první jeho kouzlo, stejně jako další jeho poprvé v životě. Celé hodiny se dohadovali, co bude první projevem jeho magie. Nafoukne někoho? Obarví někomu vlasy? Nechá něco vybuchnout? Žádná stopa po magii se ale u Briana dlouho neobjevovala, a když v jedenácti letech nebyl přijat ke studiu na žádné čarodějnické škole, tak bylo jasné, že je to moták. Jeho rodiče toto poznání silně zasáhlo, ale byl to přece jen jejich syn, kterého vroucně milovali. Ostatní členové rodiny ale nebyli tak shovívaví a z Briana si dělali legraci a posmívali se mu. Vysvobození přišlo až ve chvíli, kdy byl přijat na vysokou školu a od jeho rodiny ho dělila celá země. Brian domů jezdil jen jednou ročně a to na své rodiny, po celou další dobu posílal rodičům dopisy. Když jednoho dne náhodně vešel na snídani do restraurace, kde pracovala Scarlett, tak se do ní na první pohled zamiloval. Bylo to už v jedno posledním ročníku studia a od té chvíle chodil na to samé místo každé ráno, ovšem oslovit krásnou dívku se styděl. Osmělil se až po promoci, kdy se řekl, že buď teď a nebo ji už nikdy neuvidí. Pozval tedy Scarlett na rande a ona přijala, protože ji Brian přišel jako roztomilý fešák.
Brian ve svém univerzitním městě strávil následující rok, kdy hledal práci, a ve svém volnu si užíval randění se Scarlett. Po čase se mu poštěstilo získat práci na nižším manažerstvém postu v jedné firmě, háček byl v tom, že se musel přestěhoval do Londýna. A tak se stalo, že Scarlett požádal, aby šla s ním zpátky do její rodné země. V Anglii si společně pořídili byt, Scarlett se rozhodla dodělat si vzdělání a přiklonila se ke starému přání její matky - studovala na zdravotní sestru.
Brian ve svém univerzitním městě strávil následující rok, kdy hledal práci, a ve svém volnu si užíval randění se Scarlett. Po čase se mu poštěstilo získat práci na nižším manažerstvém postu v jedné firmě, háček byl v tom, že se musel přestěhoval do Londýna. A tak se stalo, že Scarlett požádal, aby šla s ním zpátky do její rodné země. V Anglii si společně pořídili byt, Scarlett se rozhodla dodělat si vzdělání a přiklonila se ke starému přání její matky - studovala na zdravotní sestru.
Poté, co ukončila studia, tak ji Brian pozval na honosnou večeři, kde ji mimojiné požádal o ruku. Svatba se konala za necelý rok. Po sňatku se novomanželé přestěhovali do menšího domečku v Canterbury, kde se jim za dva roky narodila Morrigan.
Morrigan měla šťastné dětství. Každé ráno ji dávala mamka do školky a její tatínek ji zase vyzvednul. Občas ji vzal na procházku po městečku, kde v úzkých uličkách vyhledávali nové krámky se zajímavým zbožím. Jednou takhle narazili na antikvariát, kde Brian koupil dceři Lexicon strašidel, který se stal Morriinou nejoblibenější knihou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|