Percy Darlington

1. září 2013 v 21:54

Celé jméno: Perseus Erebos Darlington
Datum narozenin: 28.prosince
Národnost: Britská
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 12 palců dlouhá hůlka z osikového dřeva s peřím pastelníčka
Patron: Tučňák
Bubák: Rakev


Kolej: Zmijozel

Popis:
Perseus sice na první pohled vypadá jako každý druhý chlapec v jeho věku, ale zainteresovaní pozorovatelé mohou s určitostí říct, že svým vzhledem nezapře rodinu své matky - Rosiery. Každý rok při narozeninách, Vánocích, Velikonocích a dalších rodinných oslavách mu bývá předhazováno, že vypadá jako kopie svého dědy za mlada.

Tento mladík měří 146 centimetrů, čímž se mezi studenty prvního ročníku řadí mezi ty vyšší. Jeho postava je štíhlá, vyhublá, i když než vychrtlá. Zřejmě nikdy nebude mít širokou, svalnatou postavu, ale dá se předpokládat, že bude vysoký a uhlazený. Momentálně je ale samá ruka, noha, tlustá jako pavoučí noha. Má ovšem hezký obličej oválného tvaru s vysokým a širokým čelem, naducanými tvářemi, širokými čelistmi a úzkou leč kulatou bradou.

Čelo mu ovšem většinou nejde vidět, protože je zakryté rovnými tmavě hnědými vlasy. Ty mu zakrývají i část černého obočí. Ovšem o to více vyniknout jeho velké oči orámovaný dlouhými černými řasami, které mají světle modrou barvu se zelenými okraji. Nos má trochu větší než by se proporciálně hodilo k jeho obličeji, u kořene úzký a směrem dolů rozšiřující se do bambulky. Jeho rty jsou plné, hezky vykrojené a široké, obzvlášť pokud se usměje a odhalí dvě řádky belostných zubů.

Perseus ve školních dnech nosí pečlivě upravenou uniformu. S jeho smyslem pro pečlivost si každé ráno dává dobrý pozor, jestli je bílá košile čistá a nechybí-li ji knoflík, jestli mají černé kalhoty puky, černé polobotky zda-li jsou naleštěné, jestli je zeleno-stříbrná kravata pevně umístěná kolem jeho krku, a taktéž si dává dobrý pozor, aby nikde nezapomněl povinný hábit. Jednoduše řečeno je studentem, kterého by si mohli vzít ostatní za vzor.

Ve svém volnu se nevyznačuje nijak osobitým stylem, jednoduše sáhne pro obyčejném tričku a kalhotech, které se mu zdají v tu chvíli nejčistější a nejpohodlnější, na nohou pak nosí kecky. Vzhledem k tomu, že peníze nikdy pro něj nebyly problémem, tak si může dovolit koupit si skoro vše, co chce. Nicméně on se nestará o značkové oblečení, ale vybírá si věci podle toho, jak moc ho zaujmou.

Charakteristika:
Perseus je odmalička klidný chlapec, který je zvyklý, že své vlastní potřeby a pocity musí někdy skrývat. Chápe, že celý svět se netočí kolem něho a že někdy prostě nedostane to co chce. Díky tomu, že vyrůstal jen ve společnosti rodiny, tak si dokáže vystačit sám se sebou a jednou za čas si rád udělá den sám pro sebe, který stráví s knihou. Obvykle si zaleze do svého úkrytu někam pod širé nebe, kde ví, že ho nikdo hledat nebude, pohodlně se usadí a začte se do písmenek, které pro něj vytvářejí zcela nový svět, do kterého může uniknout.

To ovšem neznamená, že nemá rád společnost. Naopak touží po tom, aby ho lidé měli rádi, což možná vychází z toho, že se k němu sestry chovají chladně. Je šťastný, když je ve společnosti přátel, když se může svobodně smát, společně s nimi utíkat před školníkem a se smíchem se před ním schovávat v učebnách.

Pro cizí lidi může Perseus působit zdrženlivě, není ten typ, co se okamžitě zapojí do rozhovoru, ale chvíli si lidi oťukává, ale není to tím, že by měl malé sebevědomí, jednoduše je jen nesmělý a nerad se odhaluje před každým.

Nerad chybuje a doslova nesnáší, když něco neumí nebo udělá špatně. V těchto situacích začne být mrzutý, zachmuřený a nervózní, takže se stane, že na někoho nepěkně vyjede.


Osobní historie:
Eurydice Rosierová, která se vdala za prvorozeného syna rodu Darlingtonů, už nečekala, že by mohla mít ještě další dítě. Měla své dvě holčičky, které vzhledově jsou naprosto stejné, i když povahově skoro protikladné, a byla šťastná. Po sedmi letech ale přišlo nečekaně třetí dítě - syn, kterého pojmenovala Perseus. I když syn nebyl očekávaný, tak rozhodně byl milovaný a hýčkaný jako poklad. Dědic celého majetku.

Po narozený Percyho zůstala Eurydika pracovat doma. Jako historička se zaměřením na mytologii si to může dovolit. Své práci je ovšem oddaná a velmi ji miluje, vždyť i své děti pojmenovala podle postav z mytologie. Prvorozené dceři dala jméno Persefone podle dcery nejvyššího boha Dia a bohyně Deméter, která se stala manželkou vládce podsvětí Háda. Její dvojče pojmenovala Prosperina, což je římský ekvivalent Persefony. Jejich druhá jména zvolila podlé múz - Thaleia, podle múzy veselého básnictví a komedie, a Melpomené, dle múzy tragédie. Perseus pak získal jméno podle řeckého reka a zakladatele Mykén. Druhé pak podle boha věčné tmy.
Percyho otec, Alastar Darlington, pracuje na Ministerstvu kouzel. Přesněji je členem Starostolce a má na starosti také soudní procesy.

Odmalička Perseus vyrůstal ve vesnici, která se jmenuje Godrikův důl. Jeho rodina má ve vesnici menší rodinné sídlo stojící na konci. Sídlo před mudly vypadá jako obyčejný, nikterak velký domek z pálených cihel. Před domem je malá předzahrádka, o kterou se Eurydice s láskou stará. Kromě toho se odmalička maminka starala i o něho. Jako s maličkým si s ním hrávala, protože ve vesnici nebylo moc kouzelnických dětí a rodina se bála, aby Perseus před mudly nečaroval. Když o něco povyrostl, tak ho maminka učila historii formou pohádek a příběhů, bylinkám a květinám. To byl také jeden z důvodů, proč odmalička čelil nenávisti svých sester. Ty očekávaly, že budou jediné děti párů a tudíž zdědí celý majetek, ovšem díky narození Persea zdědí jen něco málo peněz a tím to pro ně končí. Dalším důvodem bylo to, že byl miláček, jak otcův, tak matčin, kterého odmalička nedirigovala energická babička jako je dvě. Každopádně po odchodu dívek do Bradavic ho babička Adytia začala také učit, ale poněkud s větší trpělivostí a menší náročností než dívky.

Perseus byl odjakživa tiché a klidné dítě, většinou si hrával sám v pokojíčku a nebo se schovával na velkých rodinných pozemcích. Babička, která měla s jedním dítětem méně práce, rozhodla, že nebude navštěvovat školu, ale všechny základní dovednosti ho naučila sama.

V jedenácti letech přišel Perseovi vysněný dopis z Bradavic. To mu dodalo naději, že se konečně jeho život změní a on si bude moci najít přátele. Už při cestě do Bradavic se seznámil se třemi dívkami - Devon, Morrigan a Nathalií. Ve skrytu duše doufal, že se dostane do koleje s nimi, ale zároveň se chtěl dostat do Zmijozelu, aby se vyrovnal svým sestrám a ukázal, že je stejně dobrý. Moudrý klobouk ho nakonec skutečně poslal do Zmijozelu, společně s Nathalií.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|