Tessa Caldwellová

24. září 2013 v 20:25
Celé jméno: Tessa Viktoriya Caldwellová
Datum narozenin: 15.října
Národnost: Britská
Původ: Čistokrevný

Hůlka: 11 palců dlouhá hůlka z třešňového dřeva, pružná, se stvolem mandragory.
Patron: Leopard
Bubák: Mrtvá mamka

Kolej: Mrzimor

Popis:
Každý kdo Tessu poprvé spatří, tak vzdychne obdivem nad její krásou. Sto sedmdesát pět centimetrů vysoká dívka po svých předcích zdědila opravdu jen to nejlepší. Má štíhlou postavu patřičně zaoblenou na těch správných místech, s dlouhýma nohama a hrudí, za kterou se rozhodně nemusí stydět, protože do podprsenky má co dát. Pokožku má světlou s lehkým bronzovým nádechem, takže ani v té nejkrutější zimě nevypadá bledá.
Oválný obličej s vysokým širokým čelem ji lemují vlasy barvy zralé pšenice, které se ji přirozeně vlní po její pas. Její vlasy jsou pro ni odzoba, o kterou se pečlivě stará. Většinu času je však nosí rozčesané a volně rozčesané. Pod tmavě hnědým obočím, které je vždy pečlivě vytrhané, má velké oči lemované dlouhými řasami. Barva jejich očí je ve zvláštním odstínu ledové šedomodré. Její noc není nikterak drobný, ale za to ukázkově rovný a rty, které mají světle růžovou barvu dík Tessině oblíbené rtěnce, jsou velké a výrazné. Kromě rtěnky Tessa ráda používá i ostatní make-up. Každé ráno na svou plěť nanese krémy, stíny, linky, řasenky... Miluje černé a šedé barvy.
Co se týče oblečení, tak je vždy v perfektní stavu stejně jako její tvář. Školní uniforu nikdy nemá pomačkanou nebo špinavou, ale vždy příkladně upravenou - bílou košili rozepnutou velmi vyzývavě, černou sukni, která je snad o něco kratší než ve chvíli, kdy ji koupila, černé oxfordky, pečlivě uvázaná žluto-černá kravata, svetřík a hábit. Ve svém volném čase ráda nosí šaty, povětšinou minišaty, které v zimě doplný tlustými punčocháčemi. Je skoro nemožné potkat Tessu v kalhotech. Naprosto typické jsou pro ni také dlouhé a výrazné naušnice, naopak nenosí prstýnky ani hodinky - nesnáší věci na svých rukou.

Charakteristika:
Tessa vlastně vyrostla jako jedináček, který mohl mít všechno na co by jen prstem ukázal. Ze všechno nejvíc ale vždycky chtěla svobodu a volnost, rodiče se o ni vždycky moc báli a omezovali ji. Díky tomu se snažila vždycky dělat to, co si rodiče nepřáteli, aby dělala. Bylo to její vzpoura, způsob jak se se vším vyrovnat. Jako dítě byla Tessa plachá a osamělá, děti ve školce ji nikdy mezi sebe nepřijali a odstrkovali ji, ale podařilo se ji z toho vyrůst hlavně díky Esmé a Casey. Teď se rozhodně nebojí říkat cokoli o sobě nebo o svých přátelích. Může být trochu zlá pokud se dohaduje s lidmi, a často se zdá, že zachází až moc daleko se svými jedovatými komentáři. Stejně tak ale umí používat slova ve svůj prospěch. Místo toho, aby do slov dávala jed, tak umí být tak sladká, že jen málokdo by ji něco odmítnul. Tenhle svůj talent používá hlavně s profesory, chlapci a nebo když se opravdu snaží dosáhnout svého. Aby to bylo zcela upřímné, tak se musí říct, že Tessa ráda polemizuje. Bude argumentovat až do smrti a odmítá se mýlit. A nejvíc ji rozčilují lidé, kteří jsou neschopni pochopit některé její argumenty. Má ráda vzrušené debaty a to víc než radost z vítězství a vychloubání se jím. Ona má své přesvědčené a často odmítá změnit své názory. Pokud to ale udělá, tak se považujte za dítě štěstěny.Dalších z jejich méně zářících vlastností je touha po pomstě. Pokud Tesse nebo jejím kamarádkám něco provedete, tak nečekejte, že snadno odpustí. Najde způsob, jak dostat svou vlastní pomstu a bez toho, aby se nijak ušpinila nebo dostala do problémů.
Pod vrstvou make-upu je Tessa ve skutečnosti nejistá, ale Merlině chraň, aby někdo viděl její neschopnost být dokonalým andělem jakého si matka představuje. Ona si neustálce připomíná své nedostatky a nikdy si je neodpustí. Někdy má nálady, kdy se cítí nejistá ve všem svém konání, má strach, že nikdy v kouzlech nebude tak skvělá jako rodiče. V těch chvílích ve společnosti ráda najde někoho, s kým se bude cítit lépe..., klidně i jen jednu noc.
Kluci jsou něco, co Tessa naprosto miluje. Pocit, dotek, chuť, vůně... to vše ji na nich láká. Prvního kluka měla ve třinácti letech, a i když v té chvíli jim nepřipadalo, že dělají něco zábavného, Tessa na tom byla závislá. Také ji nepomáhal fakt, že kdykoli viděla svého staršího bratra, tak byl obklopen dobře vypadajícíi kluky, kteří vypadali, že by s Tessou flirtovali, kdyby nebyla tak mladá. Bohužel věk nebyl faktor, který by Tessu zastavil. Pokud něco viděla, někoho chtěla, šla si za tím a dostala ho. Poté, co ztratila panenství, zdálo se, jako by byla posedlá. Líbil se jí pocit být chtěná a vzít si, co chce.
Přes její volné způsoby s chlapci, Tessa má ráda vztahy. Ráda má chlapce ve svém vlastnictví a předvádí ho před okolím. Není asi třeba říkat, že příliš dlouho v těchto vztazích nevydrží. Zatím se nedostala do vážného, dlouhodobého vztahu.


Osobní historie:
Patnáctého října byl obyčejný podzimní den, snad trochu chladnější než by měl být. Obloha byla pokrytá ocelově šedými mraky, které předpovídaly, že za chvíli se z nich spustí provazce deště a zkropí už tak dost podmáčenou zemi. Většina lidí úzkostlivě v ten čas sledovala hladiny řek, aby se nezvedly ze svých koryt a nepřinesly záplavy. Bylo pět minut po jedné hodině odpoledne, když začala bouřka, při které se narodila v rodinném domě v Blackburnu malá holčička. Vypadalo to, že ani ona nechtěla přijít na svět v takovém nečase. Byla drobná a maličko podchlazená, ale do vínku dostala jméno Tessa, po své prababičce, která byla velká bojovnice a snad část své síly teď poslala na pomoc novorozeňátku.
Jejími rodiči se stali Fabiola a Kenneth Caldwellovi. Ti už na světě měli jednoho potomka - prvorozeného syna Tharina.Každopádně narození dcerky pro ně bylo velkým štěstím, protože se Fabiole nedařilo dlouho otěhotnět, podařilo se ji to až po sedmnácti letech, kdy v to už nikdo nedoufal. Velký věkový rozdíl mezi sourozenci zabránil tomu, aby si sourozenci spolu někdy rozumněli. Tharin byl jednoduše o moc starší a měl svůj život, takže Tessa ve své podstatě vyrůstala jako jedináček staršího páru.
První roky svého života strávila v mudlovské školce, kde poznala spoustu dětí stejného věku. Každopádně se ji ve školce nelíbilo, protože se už tehdy u ní začaly projevovat kouzelnické schopnosti a většina dětí místo toho, aby projevila zvědavost, tak se ji báli. Jediné s kým si rozumněla byly dvě dívky ze sousedství - Esmé a Casey. Tessiiny rodiče přátelské mezi dívkami podporovali už jen z toho důvodu, že to byli široko daleko jediné rodiny, o kterých věděli, že jsou čistokrevné.
Když nastal čas, aby dívky začaly chodit do základní školy, tak se nabídla paní Aldrinová, že bude dívky vyučovat doma. Tesse tak spadl obrovský kámen ze srdce - nechtěla do školy mezi mudly, kteří by se ji určitě posmívali. Školní léta byla pro Tessu radostí. Každé ráno běžela do domu Aldrinů, kde dychtila po tom dozvědět se nové informace, po škole si pak hrávala venku s kamarádkami, protože její rodiče na ni neměli čas. Oba pracovali na Ministerstvu kouzel jako bystrozorové. O každém volném víkendu se ale snažili být se svou dceru a brali ji na výlety po Británii a s radostí sledovali, jak je chytrá a zvídavá.
Pár dní po oslavě desátých narozenin Tessy byl její otec v práci zabit. Fabiola se zhroutila. Nějaký čas nebyla schopná vnímat svět a jen se utápěla ve své bolesti. Když svou bolest alespoń částečně překonala, tak podala na Ministerstvu výpoěď a rozhodla se věnovat více času své dceři. Pojista jejího manžela stačila na to, aby si nějaký čas žila rodina v pohodlí. Bohužel v té době dostala Tessa dopis z Bradavic.
Chvíli to vypadalo, že ji matka do školy nepustí, ale na naléhání Carlyleů a Aldrinů nakonec povolila. Cestu, a stejně tak vlastně i celé své působení ve škole, prožila s kamarádkami s dětství. Když přišla řada na rozřazování, tak ji Moudrý klobouk poslal do stejné koleje jako Esmé a Casey, které byly rozřazeni před ní. Tato volba klobouku pro ni v první chvíli byla zcela logická, ale časem o tom začala pochybovat. Jak rostla, tak se z milé dívky stávala sebejistá a cílevědomá mladá žena, která by byla skvělou ozdobou Zmijozelu. Její stidua v Bradavicích byla ale na čas přerušena kvůli velkému řádění Theodora de Boata. Právě tento muž Tessu velmi zaujal, a i mimo Bradavice si o něm dokázala najít spoustu článků, aby zjistila o co zhruba usiluje. Doma se Tessa dál učila magii spolu se svou mámou Fabiolou a jejích tchýni, Tessiinou babičkou, Aidou. Když hlavní nebezpečí pominulo, tak se díky příkladu Aldrinů, rozhodla Tessu do školy vrátit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|