Říjen 2013

Happy Halloween

31. října 2013 v 19:28
Poslední říjen je jedním z mých nejoblibenějších dnů v roce. Miluju magii a tajemno, které se v Halloweenu skrývá. Vydlabané dýně, které mají chránit naše duše, tenká propast mezi živými a mrtvými... Tímto bych všem chtěla popřát krásný Halloween.


Já si dnešek náramně užila. S dětmi jsme dlabaly dýně, byly jsme na strašidelné dýňové stězce, kde byla opravdická strašidla (a ze kterých se děti rozbrečely a roztřásly, takže budou mít nejspíš menší trauma), pražily jsme semínka a upekly dýňové cupcakes. Večer si pak dáme něco dobrého k pití a koukneme na horory.

4.bleskovka

20. října 2013 v 18:27

Body za kreativitu 1

20. října 2013 v 18:21
Nebelvír: 20 bodů
Zmijozel: 30 bodů

Erasmus McGinty

14. října 2013 v 20:52
Beau Mirchoff | via Tumblr

Celé jméno: Erasmus Geoffrey McGinty
Datum narozenin: 27.července
Národnost: Irská
Původ: Kouzelnický

Hůlka:16 palců dlouhá hůlka z červeného dubu s žíní jednorožce
Patron: Buvol
Bubák: Tma, ze které se ozývá nářek

Kolej: Nebelvír

Popis:
I když byste to do Erasma možná neřekli, tak měří 185 centimetrů. Má štíhlou sportovní postavu, která není nikterak mohutná, ale rozhodně je pokrytá svaly, čemuž se není ani divit, protože Erasmus tráví většinu času sportem. Díky tomu se často na jeho kůži objevují modřiny, škrábance a jizvičky, které ale moc nevynikají, protože jeho kůže má většinu času tmavší odstín, díky slunci.
Jeho obličej je hranatý. Má široké čelo, pod kterým se ukrývá černé obočí, které se nedá popsat jako husté. Pod obočím má nevelké oči oválného tvaru, pod kterými jsou malé váčky, které vypadají, že je způsobila únava, to není pravda - Erasmus je tam má vždy. Barva jeho očí je zelená, kterou ohraničuje zlatavě hnědá. Jeho noc je výrazný, rovný zakončení malou bambulkou. Rty mají starorůžovou barvu, a i když jsou docela úzké, tak jsou hezky souměrné. Když se usměje, což se stává často, tak jeho rty odhalí dvě řádky bílých zubů bez jediného kazu. Má krátké vlasy, které v zimě mají černou barvu, ale když se na jaře začne oteplovat a svítit sluníčko, tak mu postupně vyblednou do tmavě hnědé.
Jako většině mladých mužů mu na tvářích raší strniště. To jeho má středně hnědou barvu, světlejší než jsou jeho vlasy v létě.
Ohledně oblečení není Erasmus vybíravý a vlastně nemá ani svůj osobitý styl. Během vyučovacích hodin nosí jako každý jiný školní uniformu, kterou ale nemá extra rád. Bílá naškrobená košile a vázanka nejsou jeho styl, stejně tak polobotky a pletené vestičky. Když už má na výběr, tak raději sáhne po obyčejném bavlněném tričku v jakékoli barvě či kostkované košili z toho samého materiálu. Jednoduše má rád pohodlí. Také rád nosí tepláky, delší kraťase a džíny. Jediná obuv, ve které je možné ho vidět, jsou botasky. Co se týče šperků, tak je to jednoduché - žádné nenosí.

Charakteristika:
Jak už bylo zmíněno, tak Erasmus víc než cokoli jiného miluje sport. Už odmalička rád hrával jakékoli skupinové pohybové hry, o něco později začal s kluky hrávat fotbal, který si zamiloval ze všeho nejvíce a ve škole se dostal ihned do týmu, a v zimě na zamrzlém rybníku zkoušel hrávat hokej. Co se týče famfrpálu, tak ho odmalička učili rodiče létat na koštěti a vysvětlovali mu základy hry, každopádně ho tento sport nezaujal. To přišlo až později - ve stěnách Bradavic to byl jediný sport, který se dal provozovat "závodně". Ve famfrpálu vyzkoušel snad všechny pozice kromě chytače, ale nejraději hraje jako brankář nebo odrážeč. Díky svým úspěchům ve sportu je na škole dost populární. Jak to tak bývá, tak populární děcka na střední bývají většinou zlé a povrchní. Erasmus tak může působit. Není to studijní typ a jeho IQ nesahá do závratných výšin, ale není hloupý. Každopádně škole je pro něj hodinami utrpení, snaží se mít alespoň trojky, aby bez problému prošel do dalšího ročníku a mohl se v klidu věnovat svým koníčkům a užívat si zábavu. Opravdu nepřemýšlí nad tím, že by šel studovat na vysokou školu.
V srdci je to milý a přátelský kluk, který se snaží lidem kolem sebe neubližovat. Může být trochu nejistý, je pro něj těžké se s některými věcmi srovnat, postupně objevuje svět a učí se, jak v něm žít, a jak překonávat předsudky společnosti, kterými se nechává snadno ovlivňovat. Je to také bojovník, který se snaží, aby dostal druhou šanci, když něco zkazí, snaží se být lepším obrazem jeho samého. Nerad se hádá, ale pokud ho někdo napadne, tak se brání. Sám od sebe není agresivní, pokud nejde o jeho mladší sestru. Zdá se, že Elliot je jediný člověk na světě, kterého miluje.


Galiana Erisdar

3. října 2013 v 15:58
Celé jméno: Galiana Agaetí Erisdar
Přezdívka: Lia
Datum narozenin: 29. listopadu
Občanství: Britské

Krevní status: Kouzelnický

Hůlka: 10 palců dlouhá hůlka z bezového dřeva s vlasy hastrmana
Patron: Myš
Bubák: Galianin bubák ztělesňuje ji samotnou. Leží mrtvá na zemi, celá špinavá a na sobě má jen cáry hadrů. Nejvíce se bojí toho, že zemře chudá a nikým milovaná.

Kolej: Zmijozel

Popis:
Už na první pohled vás napadne, že Galiana nebude mít ve svém rodokmenu jen Brity. Na jejím vzhledu se totiž značně podepsali její jižanští předci. Především jim může poděkovat za hladkou pleť, která má jemný bronzový nádech.
Ve třetím ročníku je vyšší než většina jejich spolužaček, měří kolem 169 centimetrů. Není tomu ani divu, v rodině nemají žádné skrčky. Její postava je štíhlá s dlouhýma nohama, a vůbec by nevadilo, kdyby přibrala kilo nebo dvě. Vlasy barvy hořké čokolády se jí přirozeně jemně vlní a sahají ji skoro do půlky zad. Většinou to vypadá, že s vlasy nic nedělá, a že ani neviděly kartáč. To je pravda, ale když má dobrou náladu, tak si je dokáže dovedně zaplést, kdy ji nemá, tak si je jen prohrábne prsty, aby ji nelezly do očí.
Její obličej je úzký s dlouhými lícními kostmi. Pod nízkým čelem se jí klene úzké černé obočí. Velké mandlové oči, ohraničené dlouhými černými řasy, působí většinu času vytřeštěně. Noc má malý, ale široký s drobnými světlými pihami, které v zimě nejdou ani vidět. Světle růžové rty má plné a hezky souměrné, jako stvořené k veselému úsměvu, který odhalí dvě řádky zubu bílých jako perliček.
Od příchodu do puberty se Galianin vkus neustále mění a ráda experimentuje, takže její šatník praská ve švech. Jejími oblíbenými barvami jsou černá, růžová a bílá. Jejími nejoblíbenějšími kousky jsou černý klobouk, který nosí ke svým cel černým outfitům, světle růžový kabátek a teplé bílé nadklolenky. Co se týče šperků a doplňků, tak je to jednoduché - většinou nic takového na sobě nenosí. Dokonce nemá ani propíchnuté dírky v uších. Taktéž ve svém ěku začíná objevovat svět kosmetiky, ráda shromažďuje všechny ty krásné barvičky v lahvičkách od laků či krabičkách stínů, i když je většinou nenosí, vystačí si totiž jen s třešňovým leskem na rty a řasenkou.

Charakteristika:
Lia je od přírody přátelská a živá dívka, která oplývá zvídavou povahu. Při její značné inteligenci ji škola nečiní potíže, stačí ji, aby dávala v hodině pozor, a víc se už nemusí učit. Přesto ale nepatří mezi hvězdné studenty. Brání ji v tom její lenost - nebaví ji sedět nad úkoly, takže je většinou odflákne, aby měla čas na své vlastní aktivity. Na magii má ovšem talent. Jejími oblíbenými předměty jsou lektvary, věštění a péče o kouzelné tvory.
Její živá a zvídavá povaha ji na druhou stranu ponouká, aby spolu se Scarlett vymýšlela všemožné naschvály a lumpárny, které je dostávají do problémů. Je trochu škodolibá a pomstychtivá, ale většinou dokáže nepřekročit meze. Z hodně problémů se dokáže dostat, díky své výmluvnosti, dokázala by i holohlavému prodat hřeben. Lia když chce, tak dokáže být velmi milá, jen aby získala něčí přízeň, většinou právě učitelů, kteří ji chtějí potrestat. No když se nedokáže z něčeho vymluvit, tak se může stát, že se snaží alespoň vinu hodit na někoho jiného.
Nemá problém mluvit s kýmkoli a ráda se seznamuje, i když ne vždy je milá a vstřícná. Někdy mívá kousavou náladu a nebere ohledy na to, koho ji poctí. Každopádně se svými přáteli tráví většinu času, protože k smrti nesnáší samotu a nudu. Ráda tráví svůj čas venku na čerstvém vzduchu, kde chodí navštěvovat zvířata, která na pozemcích žijí.
Není příliš hádavá, protože nesnáší scény na veřejnosti. Když ji někdo naštve, tak se k onomu člověku chová buď velmi chladně anebo se dokáže zatvrdit a ublížit dotyčnému, tak aby o tom nikdo jiný nevěděl.


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|