Erasmus McGinty

14. října 2013 v 20:52
Beau Mirchoff | via Tumblr

Celé jméno: Erasmus Geoffrey McGinty
Datum narozenin: 27.července
Národnost: Irská
Původ: Kouzelnický

Hůlka:16 palců dlouhá hůlka z červeného dubu s žíní jednorožce
Patron: Buvol
Bubák: Tma, ze které se ozývá nářek

Kolej: Nebelvír

Popis:
I když byste to do Erasma možná neřekli, tak měří 185 centimetrů. Má štíhlou sportovní postavu, která není nikterak mohutná, ale rozhodně je pokrytá svaly, čemuž se není ani divit, protože Erasmus tráví většinu času sportem. Díky tomu se často na jeho kůži objevují modřiny, škrábance a jizvičky, které ale moc nevynikají, protože jeho kůže má většinu času tmavší odstín, díky slunci.
Jeho obličej je hranatý. Má široké čelo, pod kterým se ukrývá černé obočí, které se nedá popsat jako husté. Pod obočím má nevelké oči oválného tvaru, pod kterými jsou malé váčky, které vypadají, že je způsobila únava, to není pravda - Erasmus je tam má vždy. Barva jeho očí je zelená, kterou ohraničuje zlatavě hnědá. Jeho noc je výrazný, rovný zakončení malou bambulkou. Rty mají starorůžovou barvu, a i když jsou docela úzké, tak jsou hezky souměrné. Když se usměje, což se stává často, tak jeho rty odhalí dvě řádky bílých zubů bez jediného kazu. Má krátké vlasy, které v zimě mají černou barvu, ale když se na jaře začne oteplovat a svítit sluníčko, tak mu postupně vyblednou do tmavě hnědé.
Jako většině mladých mužů mu na tvářích raší strniště. To jeho má středně hnědou barvu, světlejší než jsou jeho vlasy v létě.
Ohledně oblečení není Erasmus vybíravý a vlastně nemá ani svůj osobitý styl. Během vyučovacích hodin nosí jako každý jiný školní uniformu, kterou ale nemá extra rád. Bílá naškrobená košile a vázanka nejsou jeho styl, stejně tak polobotky a pletené vestičky. Když už má na výběr, tak raději sáhne po obyčejném bavlněném tričku v jakékoli barvě či kostkované košili z toho samého materiálu. Jednoduše má rád pohodlí. Také rád nosí tepláky, delší kraťase a džíny. Jediná obuv, ve které je možné ho vidět, jsou botasky. Co se týče šperků, tak je to jednoduché - žádné nenosí.

Charakteristika:
Jak už bylo zmíněno, tak Erasmus víc než cokoli jiného miluje sport. Už odmalička rád hrával jakékoli skupinové pohybové hry, o něco později začal s kluky hrávat fotbal, který si zamiloval ze všeho nejvíce a ve škole se dostal ihned do týmu, a v zimě na zamrzlém rybníku zkoušel hrávat hokej. Co se týče famfrpálu, tak ho odmalička učili rodiče létat na koštěti a vysvětlovali mu základy hry, každopádně ho tento sport nezaujal. To přišlo až později - ve stěnách Bradavic to byl jediný sport, který se dal provozovat "závodně". Ve famfrpálu vyzkoušel snad všechny pozice kromě chytače, ale nejraději hraje jako brankář nebo odrážeč. Díky svým úspěchům ve sportu je na škole dost populární. Jak to tak bývá, tak populární děcka na střední bývají většinou zlé a povrchní. Erasmus tak může působit. Není to studijní typ a jeho IQ nesahá do závratných výšin, ale není hloupý. Každopádně škole je pro něj hodinami utrpení, snaží se mít alespoň trojky, aby bez problému prošel do dalšího ročníku a mohl se v klidu věnovat svým koníčkům a užívat si zábavu. Opravdu nepřemýšlí nad tím, že by šel studovat na vysokou školu.
V srdci je to milý a přátelský kluk, který se snaží lidem kolem sebe neubližovat. Může být trochu nejistý, je pro něj těžké se s některými věcmi srovnat, postupně objevuje svět a učí se, jak v něm žít, a jak překonávat předsudky společnosti, kterými se nechává snadno ovlivňovat. Je to také bojovník, který se snaží, aby dostal druhou šanci, když něco zkazí, snaží se být lepším obrazem jeho samého. Nerad se hádá, ale pokud ho někdo napadne, tak se brání. Sám od sebe není agresivní, pokud nejde o jeho mladší sestru. Zdá se, že Elliot je jediný člověk na světě, kterého miluje.Osobní historie:
Erasmus se narodil jako první dítě páru, který byl do sebe hluboce zamilován. Matthew a Sophie se poznali už v Bradavicích, a i když oba chodili do jiné koleje, tak se z nich stal nerozlučný pár. Sophie byla hrdá Nebelvířanka, Matt zase patřil do mrzimorské koleje. Nebylo divu, že po ukončení Bradavic se ti dva okamžitě vzali a pronajali si v Londýně malý být. Matthew si našel práci na Ministerstvu Odboru pro kouzelnou dopravu, přesněji měl na starosti přenášedla. Sophie dlouho nemohla najít práci a nakonec byla přijatá jako servírka u Děravého kotle a dálkově studovala mudlovskou pedagogickou školu.
I když to nebylo v plánu, tak se páru po roce narodil syn, který dostal jméno Erasmus. Původně chtěli s dětmi počkat, než Sophie dokončí školu, ale i tak byli z dítěte nadšení. Po jeho narození by se nejraději odstěhovali na venkov, aby vyrůstal na zdravém vzduchu. Jejich snem bylo koupit si malý domeček se zahrádkou. Přání si vyplnily ale až o tři roky později, kdy už Sophie měla ukončené vysokoškolské vzdělání, a dokonce získala místo učitelky na malé vesnici.
Po roce vyučování různě starých dětí ve venkovské jednotřídce Sophie zjistila, že je opět těhotná. Matthew ji po celou dobu těhotenství přesvědčoval, že v křišťálové kouli vidí dalšího syna, a trval na tom, že se bude jmenovat po jeho otci Elliot. Překvapivě se ovšem narodila holčička, které ovšem jméno děda zůstalo.
Rodina si žila ve své podstatě idylicky - Matt se letaxem přepravoval na Ministerstvo kouzel, Sophie dál učila, Erasmus začal chodit do školy a malou Elliot hlídala spolu s dalšími dětmi mladá maminka z vesnice. Tento poklidný život, ale přerušil útěk Theodora de Boata z Azkabanu.
Erasmovi byla právě deset let, když do jejich vesnice vtrhla skupina smrtijedů, která tam hledala jakéhosi důležitého kouzelníka. Ten ale ve zlé předtuše utekl a vzteklí smrtijedi si vybili zlost na ostatních obyvatelích vesnice. Vždyť to byli jen mudlové nebo medlovští kouzelníci! Matt byl v té chvíli zrovna v práci, Sophie v panice vysvětlila malému Erasmovi, že musí se svou sestřičkou utéct do lesa a schovat se dokud smrtijedi z vesnice neodejdou. Když se děti vrátily zpátky domů, tak už ve vesnici byla skupina bystrozorů. Matt se taktéž okamžitě vrátil domů, ale pozdě. Sophie zemřela rukou smrtijedů a on to musel vysvětlit dětem.
Po smrti své ženy se Matthew zatvrdil. Celé dny trávil jen prací, moc toho nenamluvil a celkově jeho chování bylo apatické. Erasmus pochopil, že musí dospět a postarat se o svou sestřičku. Celé dny trávil tím, že dohlížel na to, aby oba šli do školy, připravoval pro ně jídlo, pomáhal Elliot s úkoly a podobně. Když v jedenácti letech odešel do Bradavic, tak si částečně oddechnul, že všechno neleží na jeho bedrech, ale na druhou stranu měl strach o svou sestru, která se pro něj stala tím nejdůležitějším člověkem na světě. V Bradavicích byl Erasmus zařazení do Nebelvíru, do koleje odvážných a čestných lidí.
Když se ovšem vrátil na letní prázdniny domů, tak zjistil, že se jeho otec změnil. Začal být trochu živější, zajímat se o to co se děje kolem, ale stejně nebyl stejný jako předtím. Erasmovi se zdálo, že je tvrdší. Brzy zjistil, že otcovu proměnu zapříčinila Marion. Byla to mudlovská žena, která kdysi hlídávala jeho sestru a další děti z vesnice. O dva roky později se Matt s Marion oženil a nastaly velké změny. Jednou z nich bylo, že Marion přesvědčila Matta, že domek McGintů je moc malý, takže ho prodali a koupili větší. Otec nechal starost o výchovu dětí povětšinou na Marion, která své nevlastní děti neměla zrovna v oblibě a rozhodně je nehodlala rozmazlovat, navíc z duše nenáviděla magii a čarodějnictví. A mimo jiné do rodiny přibyl Marionin syn, který byl ve stejném věku jako Erasmus.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|