Galiana Erisdar

3. října 2013 v 15:58
Celé jméno: Galiana Agaetí Erisdar
Přezdívka: Lia
Datum narozenin: 29. listopadu
Občanství: Britské

Krevní status: Kouzelnický

Hůlka: 10 palců dlouhá hůlka z bezového dřeva s vlasy hastrmana
Patron: Myš
Bubák: Galianin bubák ztělesňuje ji samotnou. Leží mrtvá na zemi, celá špinavá a na sobě má jen cáry hadrů. Nejvíce se bojí toho, že zemře chudá a nikým milovaná.

Kolej: Zmijozel

Popis:
Už na první pohled vás napadne, že Galiana nebude mít ve svém rodokmenu jen Brity. Na jejím vzhledu se totiž značně podepsali její jižanští předci. Především jim může poděkovat za hladkou pleť, která má jemný bronzový nádech.
Ve třetím ročníku je vyšší než většina jejich spolužaček, měří kolem 169 centimetrů. Není tomu ani divu, v rodině nemají žádné skrčky. Její postava je štíhlá s dlouhýma nohama, a vůbec by nevadilo, kdyby přibrala kilo nebo dvě. Vlasy barvy hořké čokolády se jí přirozeně jemně vlní a sahají ji skoro do půlky zad. Většinou to vypadá, že s vlasy nic nedělá, a že ani neviděly kartáč. To je pravda, ale když má dobrou náladu, tak si je dokáže dovedně zaplést, kdy ji nemá, tak si je jen prohrábne prsty, aby ji nelezly do očí.
Její obličej je úzký s dlouhými lícními kostmi. Pod nízkým čelem se jí klene úzké černé obočí. Velké mandlové oči, ohraničené dlouhými černými řasy, působí většinu času vytřeštěně. Noc má malý, ale široký s drobnými světlými pihami, které v zimě nejdou ani vidět. Světle růžové rty má plné a hezky souměrné, jako stvořené k veselému úsměvu, který odhalí dvě řádky zubu bílých jako perliček.
Od příchodu do puberty se Galianin vkus neustále mění a ráda experimentuje, takže její šatník praská ve švech. Jejími oblíbenými barvami jsou černá, růžová a bílá. Jejími nejoblíbenějšími kousky jsou černý klobouk, který nosí ke svým cel černým outfitům, světle růžový kabátek a teplé bílé nadklolenky. Co se týče šperků a doplňků, tak je to jednoduché - většinou nic takového na sobě nenosí. Dokonce nemá ani propíchnuté dírky v uších. Taktéž ve svém ěku začíná objevovat svět kosmetiky, ráda shromažďuje všechny ty krásné barvičky v lahvičkách od laků či krabičkách stínů, i když je většinou nenosí, vystačí si totiž jen s třešňovým leskem na rty a řasenkou.

Charakteristika:
Lia je od přírody přátelská a živá dívka, která oplývá zvídavou povahu. Při její značné inteligenci ji škola nečiní potíže, stačí ji, aby dávala v hodině pozor, a víc se už nemusí učit. Přesto ale nepatří mezi hvězdné studenty. Brání ji v tom její lenost - nebaví ji sedět nad úkoly, takže je většinou odflákne, aby měla čas na své vlastní aktivity. Na magii má ovšem talent. Jejími oblíbenými předměty jsou lektvary, věštění a péče o kouzelné tvory.
Její živá a zvídavá povaha ji na druhou stranu ponouká, aby spolu se Scarlett vymýšlela všemožné naschvály a lumpárny, které je dostávají do problémů. Je trochu škodolibá a pomstychtivá, ale většinou dokáže nepřekročit meze. Z hodně problémů se dokáže dostat, díky své výmluvnosti, dokázala by i holohlavému prodat hřeben. Lia když chce, tak dokáže být velmi milá, jen aby získala něčí přízeň, většinou právě učitelů, kteří ji chtějí potrestat. No když se nedokáže z něčeho vymluvit, tak se může stát, že se snaží alespoň vinu hodit na někoho jiného.
Nemá problém mluvit s kýmkoli a ráda se seznamuje, i když ne vždy je milá a vstřícná. Někdy mívá kousavou náladu a nebere ohledy na to, koho ji poctí. Každopádně se svými přáteli tráví většinu času, protože k smrti nesnáší samotu a nudu. Ráda tráví svůj čas venku na čerstvém vzduchu, kde chodí navštěvovat zvířata, která na pozemcích žijí.
Není příliš hádavá, protože nesnáší scény na veřejnosti. Když ji někdo naštve, tak se k onomu člověku chová buď velmi chladně anebo se dokáže zatvrdit a ublížit dotyčnému, tak aby o tom nikdo jiný nevěděl.Osobní historie:
Agathea Darlington pocházela ze starobylé kouzelnické rodiny a jak to bývá zvykem, tak i ona navštěvovala prestižní školu čar a kouzel v Bradavicích, tam se stala členkou havraspárské koleje. Orin Erisdar se narodil také do čarodějnické rodiny, byť jeho maminka původem pocházela z rodiny mudlovské. Stejně jako Agathea byl i Orin zařazen do koleje Havraspár. Právě zde se potkali dva lidé, kteří dva roky po ukončení školy uzavřeli manželství. V tomto svazku se 29. listopadu 2032 narodila holčička, která byla pojmenovaná Galiana Agaetí. Nebyla ovšem prvním dítětem rodičů. Prvenství si vybojoval její bratr Gabriel.
Dětství Galiany probíhalo jako dětství většiny dětí. Orin pracoval na ministerstvu v Kanceláři divize zvířat, osob a duchů, ale zastával tam jen nižší postavení, takže to znamenalo, že v práci byl skoro pořád a snažil se svědomitě plnit všechny úkoly. Domů pak obvykle chodil pozdě a velmi utahaný. Agathea naproti tomu pracovala jako bylinkářka a léčitelka, což znamenalo, že většinu času trávila doma a se svými dětmi. Rodina žila v malinké vesničce Santillana del Mar ve Španělsku. Vesnice je umístěna pár kilometrů od moře a kolem obklopena lesy, kde Agathea hledala bylinky, aby pomohla vesničanům ve chvílích těžkosti. Ti si pomoci léčitelky velmi vážili a rodině donášeli věci ze svých zahrádek, vejce, atp. Od chvíle se, co se Galiana naučila chodit, tak doprovázela na pochůzkách svou maminku. Na starosti ji obvykle měl Gabe, kterého nudná mladší sestřička otravovala, takže se často stalo, že Lia seděla na hřišti sama a houpala se. Díky tomu brzy přišla na to, že je větší legrace a v tlupě kamarádů, a tak se osmělila a našla si ve vesnici přátelé.
Když povyrostla, asi kolem pátého roku, ji začala maminka zasvěcovat do tajů bylinkářství a přípravy lektvarů na různé neduhy. Chodila s maminkou do lesů a luk, aby našla rostlinky. Toto nebyla zrovna její oblíbená část, protože se často nechala rozptýlit zvířátkem, které před ní utíkalo, a na bylinky zapomněla. Daleko zajímavější ji přišli výpravy při svitu úplňku. Její fantazie se v té době rozvíjela na plno a les se ji zdál daleko kouzelnější než ve skutečnosti byl. Její nejmilejší částí však byla samotná příprava lektvarů, kdy z kotlíku stoupaly různé barevné výpravy, ze kterých z legrace věštila budoucnost. Ve chvílích, kdy se přihodilo něco málo, co Lia "vyvěštila", uvažovala Agathea jestli její dcera přece jen nemá dar.
V šesti letech začala Lia navštěvovat místní školu, která byla ovšem velmi malá a byly v ní jen dvě třídy pro ty nejmladší žáky. V té době ji také odešel bratříček z domova, protože mu přišel dopis ze Školy čar a kouzel v Bradavicích. Zprvu se Lia těšila, že ji konečně nikdo nebude zlobit, ale brzy se jí začalo stýskat a jen co se naučila pořádně psát, tak vedla korespondenci s hrdým studentem Mrzimoru.
Za dva roky byla Lia nucena opustit stávající školu a s ostatními dětmi se každý den přepravovat do města, kde byla již škola se všemi třídami. Zpočátku Liu nové prostřední děsilo a stala se uzavřenější, bavila se jen s dětmi ze třídy a těšila se domů do přírody. Po pár měsících se seznámila s Isobel, se kterou prozkoumávala město a začala chápat jeho uspěchaný rytmus.
Krátce před jejími jedenáctými narozeninami se rodina rozhodla odstěhovat se zpátky do Británie, kde dostal Orin nabídku na lepší pozici. Lia z toho byla velmi nešťastná. Nechtěla opustit vesničku, rozbouřené moře a pláž, které milovala a ani své přátelé. Přestěhovali se do malého městečka Hastings, které obklopovaly majestátné útesy, nacházely se tu písečné pláže na kterých duněl příboj vln, zelené louky, malebná zřícenina a staré městské budovy. Hastings vskutku působila jako dobré místo na život, ale Galiana si tu přišla osamělá. Jednoho dne při procházce na pláži uslyšela jakési zvuky z opuštěné rybářské lodi, která stála na pláži. Neváhala a jala se loď prohledat, uvnitř našla opuštěné kotě, které kňouralo hlady. Čekala několik hodin, jestli se neobjeví jeho máma, ale když se začalo smrákat, tak černé kotě popadla a vzala si ho domů. Malý kocourek dostal jméno Wren a v září putoval s Liou do Bradavic.
Už ve vlaku, když bratříček zmizel za přítelkyní, se seznámila se Scarlett a Ariannou. S těmito dívkami absolvovala i cestu lodičkami, které proběhla celkem poklidně, až na jednoho kluka - Santiaga, kterému se podařilo lodičku překlopit a vykoupat se i se spolucestujícími v chladném jezeře. Když Moudrý klobouk rozřazoval, poslal Galianu k jejímu překvapení do Zmijozelu. Stejné koleje se dočkala i Scarlett, ale Ariannu poslal Klobouk do Nebelvíru.

Odkaz na dospělý profil: zde
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|