Calwen Drache

10. listopadu 2013 v 23:07

Celé jméno: Calwen Faelivrin Auressel Drachem
Datum narozenin: 28.října
Národnost: Francouzská /anglicko-italská/
Původ: Kouzelnický

Hůlka:
Patron: Panda červená
Bubák: Lestriel de Saint

Kolej: Havraspár

Popis: Ve své podstatě měla Calwen předurčeno, že byla okouzlující osoba. Do vínku dostala skoro perfektní genetickou výbavu od obou rodičů, kdyby se to neprojevilo, tak by to byla opravdu velká smůla.
Calwen měří přesně 170 centimetrů, ale vypadá to, že ještě o nějaký kousek povyroste. Ale i teď je vyšší než někteří její spolužáci. Naštěstí, ale nepůsobí obrovsky, protože má drobnou, štíhlou postavu s útlými rameny, úzkým pasem a dlouhýma nohama. Díky svému italskému otci nemá světlou pleť jako většina angličanů, ale pyšný se jemným olivovým nádechem.
Má oválný obličej s vysokým čelem, naducanými tvářemi a špičatou bradou. Díky tomu by mohla vypadat docela tuctově, kdyby nebylo jejich velkých oválných očí, které lemují krátké, uhlově černé, řasy. Barva jejich zorniček by se dala přirovnat k zářivé barvě jarní trávy po vydatném dešti. Nos má docela obyčejný, trochu větší než aby se dal označit jako malý a skoro u kořene ho má trochu křivý, jako památku na jedno dětské dobrodružství. Její rty jsou ovšem magické, protože jakmile se usměje, tak se ji rozzáří celý obličej, přitom horní ret se skoro ztrácí. Obličej ji lemují rovné jako hřebíky, které když jsou rozpuštěné, tak ji dosahují do půlky zad. Vlasy si zásadně neupravuje kouzly, protože ji samotnou baví vymýšlet různé účesy a trávit i hodinu před zrcadlem, aby docílila účesu, který si zrovna usmyslela.
Co se týče oblečení, tak nemá nejmenší problémy s nošením školní uniformy. Vždy má všechny potřebné části, pečlivě čisté a nažehlené, na své kolejní barvy je totiž náležitě pyšná. Když uplyne doba, která je povinná k nošení uniformy, tak se oblíká jako většina čarodějek. Nepotrpí si na zářivé barvy a výstřednosti. Kupodivu nerada nosí hábity, protože ji přijdou nepraktické, raději si v zimě vezme mudlovský kabát. Mezi její oblíbené barvy, ve kterých má většinu oblečení, patří zelená, tlumeně červená a fialová. Preferuje spíše ženský styl oblékání než sportovní. Má ráda šaty, boty na podpatku a různé doplňky, většinou své oblečení doplňuje šátkami, šálami a pásky. Většinou nechybí ani bižuterie. Má velkou sbírku naušni a náramků, kterých si navléká nejméně pět na útlou ruku. Na krku ovšem nosí vždy stejný řetízek, který ji darovala maminka. Ohledně líčení není tak konzervativní jako u oblékání. Denodenně používá černou řasenku, aby prodloužila své řasy a růžový lesk. Když má obzvlášť dobrou náladu, tak si namaluje o oči, kde používá ráda třpytivíé a zářivé odstíny.

Charakteristika:
Calwen se zřejmě narodila pod šťastnou hvězdou. Už na dálku lze odhadnout, jaká je, a to díky věčnému úsměvu na její tváři. Skrz celou svou bytost je to optimistické stvoření, které hýří nakažlivou pozitivní energií. Není to o tom, že by se na svět dívala přes růžové brýle, naopak díky negativním zážitkům vidí svět reálně. Každopádně ale tvrdí, že většinou není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře, a jen málo situací ji sebe její nadhled.
Je přátelská a na všech lidech se snaží najít něco hezkého, kvůli čemu by je mohla mít ráda. Nepatří mezi lidi, kteří ostatní soudí na první pohled nebo po první zkušenosti. Celkově se snaží lidi neodsuzovat a najít pro jejich špatné chování nějakou omluvu. Ráda lidem pomáhá a je jedno, jestli se zrovna jedná o školu, milostné vztahy nebo cokoli dalšího. Každopádně se nikomu nevnucuje, má svou hrdost. Může se ale stát, že ji někteří jedinci využívají, čehož si ona ale nevšimne. Má v sobě velkou dávku naivity a důvěry k lidem. Věří, že všichni mluví pravdu a mají dobro v srdci.
Je docela i chytrá, což byl zřejmě důvod proč skončila v Havraspáru. Škola ji baví, protože se ráda učí novým věcem a získává další a další informace. Není ani divu, že hodně času tráví v knihovně. Miluje ticho a klid, protože nesnáší být ve středu pozornosti. Také nerada mluví před více lidmi, tudíž jsou pro ni čtecí referáty vyložené peklo a občas se stydí natolik, že když učitel v hodně položí otázku, tak i když zná odpověď, tak ji neřekne. Mezi menším počtem lidí ale nemá problém mluvit s kýmkoli a o čemkoli.Rodina:

Oba její rodiče pocházejí ze starých kouzelnických rodů. Rodina Faelivrinů má své kořeny ve Francii, ze které ale už před mnoha a mnoha lety přestěhovali do Anglie. Z počátku tato rodina byla čistě vílí, ale s nástupem modernější doby se do ní přimíchala i kouzelnické krev. Rodina Drache se zase pyšní tím, že jsou už po staletími jednou z nejbohatších čistokrevných rodin v Itálii.

Rayne Faelivrin
Calwenina maminka má v sobě polovinu vílí krve a polovinu kouzelnické. Vyrůstala se svými dvěma staršími sestrami a mladším bratrem. Studovala v Bradavicích, kde patřila do Nebelvíru, dále studovala magické rituály, aby je poté vyučovala v Bradavicích. Na čas se stala kolejní ředitelkou Nebelvíru (nejoblibenější za poslední století), než získala místo ředitelky Bradavic. Rayne, jako většina víl, je krásná a k tomu má velmi příjemnou povahu - většinu času působí jako sluníčko a svou dobrou náladu a nadšení přenáší i na ostatní.

Prarodiče: Eruner, Túrelië
Tety a strýc: Nienna, Darsen, Almion
Bratranci: Eruecco, Ilfirino, Alasseön

Frederico Drache
Otec Calwen je čistokrevný italský kouzelník, který se narodil jako mladší z dvojčat. Vyrůstal sice v bohatém prostředí, ale neradostném. Otec se choval jako tyran, který terorizoval celou rodinu. Jako východisko z pekla se ukázaly Bradavice, kde byl Frederico zařazen do Havraspáru. Po škole chodil na univerzitu, kde vedl dosti navázaný život (alkohol a holky), ze keré ho vyhodili. Chvíli učil v Bradavicích, byl zavřený v Azkabanu, po propuštění si koupil v Prasinkách hospodu U Tří košťat, poté se oženil s Rayne a přestěhovali se společně do Francie.

Strýc: Flavio

Osobní historie:
Calwenin příběh začal jednoho zamračeného říjnového dne. Byl už skoro konec měsíce a venku se značně ochladilo, obloha byla již několik dní ocelově šedá a každou chvíli se z ní spustily provazce deště. Její rodiče zrovna pobývali ve francouzském městě Coutances. Na své rodné město si ovšem Calwen pamatovat nemůže, protože zde strávila její rok. Oba její rodiče byli původně učitelé v Bradavicích. Maminka Rayne učívala Magické rituály a tatínek Frederico zase Dějiny čar a kouzel. V jednom roce se tedy ocitla Calwen na skotské půdě a zpátky v Bradavicích.
Na první roky v Bradavicích si vzpomíná ráda. Pokud oba její rodiče měli zrovna hodinu, tak trávila svůj čas v dětském koutku. To byla obrovská komnata vybavená všemi možnými hračkami, tady ji většinou měla na starosti některé ze studentek, která si chtěla přivydělat trochu peněz. Když byla trochu starší, tak trávila čas prozkoumáváním hradu a seznamováním se s dalšími a dalšími studenty. Díky tomu se necítila nikdy sama, i když většinu času trávila se staršími lidmi.
Když ji bylo asi šest, tak se ve škole udál jakýsi incident, o kterém doteď neví, jak by si ho vysvětlila. Strýc Flavio přišel o paměť a její otec byl odvedený do Azkabanu. Později zjistila, že údajně měl zabít několik mudlů. Její maminka tenkrát plakala, ale i tak se snažila být silná kvůli své dceři a dostat nějak manžela z Azkabanu. Nakonec se ukázalo, že se jednalo o jakési nedorozumění, ve kterém měla prsty Lestriel, manželka Flavia.
Jakmile se Frederico a Rayne znovu spolu střetli, rozhodli se, že se budou držet od rodiny Dracheů dál, podali výpověď z Bradavic a přestěhovali se zpátky do Francie. Calwen začala navštěvovat základní školu. Zpočátku to bylo pro ni těžké, protože byla poprvé se svými vrstevníky a nevěděla, jak se chovat. Ale jakmile se rozkoukala, tak zjistila, že ji učení baví, a její spolužáci vlastně nejsou špatní.
Otec si ve Francii koupil další hospodu (v Prasinkách již vlastnil hospodu U Tří košťat) a svůj čas věnoval právě jí, Rayne začala učit v Krásnohůlkách. Shodou okolností získala místo ředitelky ve chvíli, kdy měla Calwen nastoupit do prvního ročníku kouzelnické školy. Calwen se moc nechtělo být neustále pod dohledem mamky, kterou sice milovala, ale chtěla vyzkoušet něco nového, tak ji byl domluvený pobyt v Bradavicích, kde pořád zůstával její strýc Flavio - tentokrát bez manželky. Calwen byla zařazena do Havraspáru, koleje důvtipných lidí. Studium na tři roky přerušila a to v době, kdy se všude mluvilo o smrtijedech a jejich pokusech napadnout Bradavice. Na ty roky přešla do Krásnohůlek, jakmile ale bylo zase v Británii bezpečno, tak se vrátila.
 


Komentáře

1 Blarla | 13. listopadu 2013 v 19:40 | Reagovat

Ty se bojíš Lestriel de Saint, jo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Havraspár 13| Mrzimor 16| Nebelvír 11| Zmijozel 18|